Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz moha21 #25 üzenetére

    Nem tudom hogy ennek az ügynek mégis mi köze lenne ahhoz hogy a múltban mennyibe került egy RD modul. Mert szerintem semmi.

    Amúgy benne van a cikkben hogy mit sértett.

    "A memóriapiacon érdekelt gyártó kérvényezte minden olyan, NVIDIA által gyártott termék egyesült államokbeli importjának és forgalmazásának a betiltását, mely úgynevezett szinkron dinamikus véletlen hozzáférésű memóriavezérlővel rendelkezik."

    Konkrétan az nV GPUkban található memóriavezérlőben használtak fel olyan szabadalmat vagy szabadalmakat ami a Rambus tulajdonát képezi. Ennek semmi köze az alkalmazott memória chipekhez. Nyilván a Rambus-nak több memóriavezérléssel kapcsolatos szabadalma is van bejegyezve. Ezeket nem lehet csak úgy ukmukfuk felhasználni mint ahogy semmilyen más bejegyzett szabadalmat sem.

    soundsonic:

    Nem chip függő a dolog de ha a Fermi memóriavezérlőjénél is felhasználták a szabadalmat akkor azután is fizetniük kell.

    Amúgy nyilván valami kiegyezés lesz a vége. Az nV fizet nekik és ezzel le lesz zárva (egy időre) szerintem.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • VIC20

    őstag

    válasz moha21 #45 üzenetére

    Szerintem általában peren kívüli egyezséggel zárulnak, mert egyik fél sincs elragadtatva az angolszász jogrend "meglepetéseitől".

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz moha21 #52 üzenetére

    A Rambus már rég beadta a panaszát. Eddig a memóriagyártók voltak soron, most jönnek a chipgyártók vagy chiptervezők. A memóriagyártók közül a Hynix és a Samsung már beadta a derekát. Mindketten megegyeztek a Rambussal. A Hynix ha jól tudom a leszállított termékeik után fizetnek némi díjat, míg a Samsung egy hosszútávú egyezmény alapján utal át negyedévente 25 millió dollárt (ennek lesz az összértéke 500 millió dollár, amit kiegészít két 200 millió dolláros fizu ... ebből 900 millió lesz).
    Egyelőre a Micronnal megy a harc, de szerintem ők is fizetni fognak.
    A chipgyártók közül az NV-t kapták el. Most a bizottság jóváhagyta a panaszt. Innentől kezdve az NV megegyezhet a Rambussal, vagy vérre menő per lesz belőle. Amúgy úgyis megegyeznek, egyrészt a Rambusnak láthatóan igaza van, másrészt a békés megoldás esetén lehet tárgyalni, így olcsóbb lehet az NV-nek.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz moha21 #75 üzenetére

    Pontosan erről van szó. Ez a vezérlési forma a Rambus szabadalma. Egy csomóan fizettek ezért, többek közt az Intel és az AMD is.
    Aztán, hogy erkölcsi szempontból mennyire illik titokba levédetni valamit, és évek múlva előállni a követelésekkel, az már más lapra tartozik. Nyilván a Rambus egy mocskos cég, természetesen szarjanak sünt, de jogilag nem kifogásolható a követelésük.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák