Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz moha21 #25 üzenetére

    Nem tudom hogy ennek az ügynek mégis mi köze lenne ahhoz hogy a múltban mennyibe került egy RD modul. Mert szerintem semmi.

    Amúgy benne van a cikkben hogy mit sértett.

    "A memóriapiacon érdekelt gyártó kérvényezte minden olyan, NVIDIA által gyártott termék egyesült államokbeli importjának és forgalmazásának a betiltását, mely úgynevezett szinkron dinamikus véletlen hozzáférésű memóriavezérlővel rendelkezik."

    Konkrétan az nV GPUkban található memóriavezérlőben használtak fel olyan szabadalmat vagy szabadalmakat ami a Rambus tulajdonát képezi. Ennek semmi köze az alkalmazott memória chipekhez. Nyilván a Rambus-nak több memóriavezérléssel kapcsolatos szabadalma is van bejegyezve. Ezeket nem lehet csak úgy ukmukfuk felhasználni mint ahogy semmilyen más bejegyzett szabadalmat sem.

    soundsonic:

    Nem chip függő a dolog de ha a Fermi memóriavezérlőjénél is felhasználták a szabadalmat akkor azután is fizetniük kell.

    Amúgy nyilván valami kiegyezés lesz a vége. Az nV fizet nekik és ezzel le lesz zárva (egy időre) szerintem.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák