Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KAMELOT

    titán

    válasz Silenzio #58 üzenetére

    :) Jól leírtad a dolgokat. Szintén alátámasztom havernak is 9800GT-je van amikor megjelent akkor meg is vette azóta azon játszik E8400-al párosítva. 1440x900 a monitorja. Azon játszogat eddig semmi hátránya nem volt a kártyából származólag.
    Másik havernak Phenom X3 8450 + GTX260 216SP van. Ő Full HD-ban tolja a dolgokat és eddig semmi gond. Szaggatás sehol.

    Végszónak annyi ,hogy sok helyen körbe kell nézni a tesztek tájékán és utána kell választani kártyát. Ahogy írtam előző hsz-ben szintén egy GTX460 1GB idáig a legjobb és legolcsóbb választás.
    Nekem a COD MW3 a HD5670-es kártyámon minden maxon ,FULL HD és 2xAA----35FPS stabilan. :D

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • Hunork

    veterán

    válasz Silenzio #58 üzenetére

    Kár, hogy nem olvasol jól, a fiam 11 éves, neki is jobban megy... :K
    Most segítek:
    1. A legelején írtam, hogy egy korábbi teszt kiegészítése! (linkeltem is) Nem vagyok számítástechnikai bolti alkalmazott, vagy manager, így nem rendelkezem bolti háttérrel. Éppen ezért írtam úgy, ahogyan...
    2. A cikk alcímében is benne van, hogy otthoni célra, játékra!
    3. Írtam, hogy a Doom 3 unikumként keveredett bele, és azt is, hogy miért, ezt nem ismételem meg!
    3a. Rage. Hadd tegyem már bele, ha én úgy szeretném. Senkit nem fikáztam idáig, hogy miért pont ezzel vagy azzal tesztelt. Magánügy. És inkább a segítő szándék volt bennem, hogy megemlítettem, van egy megoldás a saját cfg szerkesztésére, mert úgy bizony jobb és szebb, de egy szóval sem említettem, hogy űberkirálygrafikája van! Amúgy nem kell itt kiakadni a Rage miatt, van neki külön topik, ott lehet fikázni, ezt sokan meg is teszik, de ez most nem ide való. Szerintem.
    4. Nem loptam képeket, hanem kölcsönöztem, az ilyen alpári stílustól kímélj meg! És írtam is, szintén az elején, hogy a viszonyítás kedvéért lesznek képek máshonnan, mivel nem űbergazdagműmájer vagyok, akinek egy csettintés, és hat VGA figyel a gépében tesztelésre.
    5. Crysis 2 -t azzal teszteltem, amivel amúgy a magazinok is, nem pedig tákolt modokkal. Ez van, nem kérek bocsánatot. Szerintem meg nem ronda, de ez magánvélemény.
    6. BF3. Akkor biztos mindenki selejtes gondolkodású, mert nagyjából mindenki úgy látja, hogy ma az egyik legszebb játék grafikailag, legalábbis az FPS műfajban...ízlés kérdése, ebbe hadd ne menjek bele. (a hazai és külföldi magazinok értékelése alapján...) Itt most halkan jegyzem meg, az MW3 kinézete legalább annyira lehangoló a saját stílusában amúgy, mint a Rage az ID mezőnyében, ha érted, mire célzok...(csak valamiért az MW sorozatot nem szokás szidni, ócsárolni, ez már egy trend lett...)
    7. STALKER. Mint a nevéből is látszik, ez a játék a STALKER, nem tudom, mit nem értesz?? :) Nem tudom, hogy a többi részhez adtak-e ki grafikai mod-ot, mert ehhez igen, és azzal végeztem a méréseket. Ez az egyetlen, ahol ilyet feltelepítettem, ráadásul a fejlesztők támogatását is élvezte.(a mod nélkül 20-24 fps-el szaladt jobban!)
    8. Megemlítettem a GTX460-at, és azt is, hogy a fullos verzió a vásárláskor többe került, ezért döntöttem emellett.
    9. Elregéltem mindent a kártya tulajdonságairól, ha azt mondom nem, akkor hazugnak nevezel. Mint ahogy a hiányosságait is elregéltem, bár közöltem rögtön, hogy nem láttam ezidáig hátrányát a memóriabusz-memóriaméret párosnak!
    10. Nem is egy kifejezett teszt volt a célom, hanem egy játékbemutató, hogy melyik, milyen beállítással, hogyan fut 1920x1080 felbontáson úgy, hogy a képkocka értéke nem esik le soha 25 alá!!! Ezen mit nem lehet megint érteni? (utólag persze a rovat típusát meg kellett volna változtatnom, de ezen már kár merengnem...)
    11. Biztos nem dőlök a kardomba, elhiheted. Mivel nincs kardom...Azt is elmondtam, hogy korábban egy 8800GS volt a műszerem, az általad használt 1440x900 felbontáson, és bizony mindegyik játék, legalábbis az újabbak, nem sorolom fel őket, de keményen szaggattak, legjobb esetben is Medium beállítás és néha kisebb felbontás kellett, hogy élvezhető maradjon. A Crysis 2 szenvedett alatta, a Crysis első része meg a távoli textúrákat, ahogy haladtam előre, úgy töltötte be, szánalmas volt. De ezt is írtam! MOST az volt a kérdés, hogy egy 1920x1080 felbontású monitoron a játékok az asztali felbontáson hogyan, milyen módon futnak! Ennyi.

    Mielőtt azt hinnéd, hogy most pipa vagyok, tévedsz, csak én augusztusban születtem, és félig szicíliai vér csörgedez bennem, ezért én nem hagyhatom szó nélkül... :D

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

  • csibe1

    addikt

    válasz Silenzio #58 üzenetére

    "Hisz egy majdnem 4 éves vga-val sem felejtős a BF3-on kívül jóformán semmi - legalábbis 1440*900-ban."

    Próbáltad a BF3-at a 9800GT-vel,hogy ezt írtad?
    Nekem jóval gyengébb kártyán fut,egy kétmagos Phenom II-vel,igaz a grafika le van húzva,de a csilivilit amúgy se nagyon bírom.

    " Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

  • Hunork

    veterán

    válasz Silenzio #91 üzenetére

    Huh, látom te is regényt írtál... :D
    Most én nem fogok, közben teszek-veszek.

    Rage. Nem szép, sőt, még a Doom 3 is szebb, sajna, de két eltérő játékfelépítés, most ebbe nem megyek bele. De ezt a másik topikban is kifejtettem, erre utaltam, sőt, két topikba is írtam erről, de nagyon várom az ehhez érkező texture pakkot, ha érkezik egyáltalán.

    Nem akartam és senkit bántani, csak a lopás szóra mindig ugrok, ez a természetemből fakad... :)
    BF3. Hát azért szép lett, és a képek valódiak, a FRAPS eredménye is, nekem bejön, nem vitázni akartam...
    Crysis 2. Hát igen, ez is egy kis kakukktojás a maga nemében, mert a Crysis első része is hasonlóan fut nálam. De nekem az is bejön, egy Rage-hez viszonyítva maga a pixelorgazmus... :D

    Nekem 8800GS volt, E5200-vel, egy 16:10-es moncsival. Na, most ahhoz a mostani rendszerem az új monitorral szintén egy orgia, hidd el, pedig a vga Asus volt, meg az 5200 sem egy gagyi proci volt...mégis, a natív felbontáson szenvedtem ezekkel, már amelyik meg volt, mikor még a régi konfiggal rendelkeztem...ez tényleg szubjektív, és én is csodálkozva olvasom, hogy a 9800 fullon viszi HD felbontáson a Crysis 2-t. oké, de mekkora fps-el? Egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy egy 5200-es procival, vagy azzal egyenértékűvel bírná, ha meg igen, akkor így jártam, az enyém selejt volt... :)

    STALKER. Igen, jogos :K , én a főcímre gondoltam, azaz az első részre. És persze DX10 alatt, ezt valóban nem írtam, de csak olyan játékokat tesztelek, melyek eredetiek, az enyémek...
    És természetesen nem vagyok profi újságíró, csak szeretek ezzel foglalkozni, és mint most is, elsősorban az átlag-magyar ember felé írni, akiknek nincs 50-60 ezer pénzük egyetlen darab alkatrészre. Capisci? :)
    Na, mindegy, világbéke van (elvileg) és nem fogunk összeveszni! Volt pár hiba, ezt elismerem, de hát ez egy közösségi oldal, remélem, nem eget verő hibák voltak. Ha lesz időm, akkor majd kiegészítek egy-két dolgot, hogy ne legyen félreértés.

    +végére: És igen, igaz mind, augusztus 4-én születtem, ereimben meg igazi corleonei vér csörgedez... :D (utóbbi annyiban igaz, hogy Messina, de irtó távoli a kapcsolat... :K )

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

  • huskydog17

    addikt

    válasz Silenzio #58 üzenetére

    "A Crysis 2 egy nagy vicc. A nemrégiben kiadott -házi, nem a gyári!!!- textúrapakkal és grafikai móddal pariban van a Battlefield 3-mal, de a gyári dx11+ultra a ph-n is gyakran hangoztatott bugok miatt pocsék, és még ronda is. Próbáld ki a moddal, az már valami. Ötször jobb grafika lassulások nélkül, dx11-ben, tesszelációval."

    Ha nem tévedek, akkor itt a Maldo-féle textúrapakkra gondolsz, ahova a modder írt egy utility-t, ahol a víz tesszellálását ki lehet kapcsolni és ezzel nyer jelentős sebességet. Az eredeti (mod nélküli) verzióban nem lehet különb kikapcsolni ezek szerint?

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Hunork

    veterán

    válasz Silenzio #93 üzenetére

    Na, akkor már lassan egyet is értünk mindenben, majdnem mindenben! :K Én elismerem a hibákat, majd javítom is őket, ez tuti! :K (kár, hogy nincs egy szerkesztőm, aki ellenőrizne mindent, mielőtt rányomok az Elkészült-re...) És akkor még ennyi vita sem lenne. (bár akkor meg uncsi is lenne... :D )

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

  • gbal65

    aktív tag

    válasz Silenzio #58 üzenetére

    Néhol nem helytálló a szemembe az állításod, legfőképp a vége fele az irománynak. HD4830-ról történt a váltás HD6790-re . DX10 vs DX11 'csatában' is elveri a 4830-ast az újabb AMD (ezt értelmezd úgy, hogy pl megy [maxed out, 1440*900] a Bad Company 2 4830-on DX10-ben 50FPS-sel, és 6790-en DX11-ben [maxed out, 1440*900] 55+FPS-sel. Mielőtt eladtam a 4830-ast, tuningolva volt. Nem nagy szó, hogy picit fut jobban az új kártyámon, ám a 11-es API verzióhoz kevesebb a 6790, mint a 4830 a DX10-hez, még így is gyorsabb. Ezért valahol nem tetszik ez a 9800GT még 'zsírkirály' állítás.

    iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

Új hozzászólás Aktív témák