Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #202 üzenetére

    Saját elmondásod alapján is több gombnyomás plusz (alkalmazást indít, lépked oda-vissza, stb).

    Ha idézed a hozzászólásomat, akkor tedd pontosan: azt írtam, ha meg akarok nézni egy fotót nem bélyegképben, hanem normál méretben, akkor egyszer rábökök (a fájlkezelőben), majd visszalépek, miután megnéztem... Ez lehet, hogy egy fokkal bonyolultabb, mint az, ha automatikusan "elém van tolva", de nem igényel agysebészi végzettséget azért.

    Szerintem sokkal magától értetődőbb aktivitás szerint felépíteni egy bonyolult elektronikai eszköz működését/felületét, nem pedig évtizedes berögződésekhez ragaszkodni görcsösen. Pl: A természetes emberi kommunikációtól mi sem áll távolabb, mint az egér.

    Ebben egyetértek (mármint az egér és a kommunikáció kapcsán tett megjegyzéssel), de ha az évtizedes berögződéseknek köszönhetően az ember nagyjából ugyanolyan könnyedséggel használ valamit, mint ahogy "aktivitás szerint", a végeredmény szempontjából mindegy, melyik alapon használja könnyedén, nem gondolod? Én konkrétan három-négy érintésből csinálom meg ugyanazt, amit az iPad "elém tolna". Időben sincs másodpercekben mérhető különbség és valószínűleg inkább az akaratomnak megfelelően történik a művelet (hiszen pontosan azt a fájlt/képet találom meg, választom ki, mutatom meg stb., amelyiket szeretném - nincsen "elém tolva", viszont nagyon könnyen megtalálom és ehhez nem kell informatikai géniusznak lennem).

    Készséggel elhiszem, hogy számodra az iPad megoldása jobb (lehet, hogy nekem is kényelmesebb volna, nem ezért áll kevésbé kézre nekem az iPad, hanem az iTunes-hoz való kötöttségtől), de ettől még ne implikáljuk azt, hogy a fájlkezelős "három-négy érintésből érek el valamit"-megoldás annyira bonyolult és rossz megoldás lenne, hogy az átlag felhasználót megoldhatatlan feladat elé állítaná.

    NathanCullen: Ha esetleg feltűnt, én nem az "iPad-jó/rossz-Android-os tablet-jó/rossz" tengely mentén kívánok mozogni, nem is ezt tartom lényegesnek... :U

    Azt úgy mellesleg megjegyezném, hogy a topik témája alapján nem a magánterületed, pusztán azért, mert szerepel a címében az "iPad"-szó. Ami miatt én elolvastam és ami miatt itt vagyok, hogy nekem közben azon pörög az agyam (pusztán gondolatkísérleti alapon, mert nem tartom a tableteket produktív munkára teljes mértékben alkalmasnak), hogy hasonló tesztet egy átlagos, középkategóriás mondható Android-os tablettel is lehetne végezni, amely hasonló kapcsolódási lehetőségekkel rendelkezik, mint egy iPad (a megszokott wifi-n kívül BT, valamint HDMI). Szerintem szigorúan vett "irodai" felhasználásra Androidra szintén léteznek minőségi alkalmazások, amikkel a tesztben is említett feladatokat ugyanúgy el lehet végezni, de hasonlót már írtam korábban. Jelen pillanatban ezt a tesztet Android-os párdarab nélkül féllábúnak érzem.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • assemble

    addikt

    válasz erdoke #202 üzenetére

    Szóval azt akarod mondani, hogy 20+ év fájlkezelő használata után BÁRMENNYIRE is megerőltető neked egy fájlkezelőt használni és tényleg lényegesen egyszerűbb ha aktivitás szerint kell kiválasztanod valamit? Mert ha igen, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. De egyet elmondok: használtam hosszabb ideig iPhone-t, és legalább 10-szer annyi időt csesztem el azzal hogy a korlátozott rendszeren fájlokat mozgassak (hosszabb használat után is), mintha lett volna egy normális fájlkezelő amit használhattam volna, és amivel bármit 5 másodperc alatt el tudok intézni. Ennyit a szép, egyszerű koncepcióról. Megpróbáltam így, megpróbáltam úgy, aztán sokszor napok vagy hónapok után egyszerűen rá kellett eszmélnem, hogy amit meg akarok csinálni, arra az iOS egyszerűen alkalmatlan, kényszermegoldások vannak, amik 5-ször annyi időt elvesznek.

    Mellesleg mi van, ha pl egy képről azt akarod, hogy ne jelenlen meg a többi között, mert pl épp nem akarod hogy a többi között legyen, vagy pl mert épp privát? Mit csinálsz fájlkezelők nélkül? Csak mondom, hogy baromira nem véletlen, hogy a fájlkezelők elterjedtek, és baromira nem véletlen, hogy a mai napig is profi szinten mindenki ilyet használ, és fel se merül hogy mást használna. (egér/billentyűzet egyébként dettó, néhány speciális felhasználástól eltekintve, megnéznélek ha egy napig egér nélkül egy 30"-as monitoron tapizással kellene dolgoznod billentyűzet nélkül, sok gépeléssel, asszem a nap végére a kezed sem örülne neki és az agyad is felrobbanna)

    Amit egyszerűsítésnek hívsz, az legfeljebb egy számítástechnikai analfabétának egyszerűbb ténylegesen a fájlkezelők használatánál, és nekik is legfeljebb az első fél órában, utána szerintem főleg csak hátráltatná őket is. Most komolyan attól egyszerűbb hogy elrejti a fájlok neveit és magát a képeket látod? Szerinted ezt nem lehet megoldani ha már fájlokat is látsz? Elárulom: meg lehet, és kb az összes mai OS képes is rá bármilyen Windows-tól Linuxon át Androidig, bármi.

    Mellesleg az Android ezt a koncepciót teljesen általánosan megvalósítja a Content Provider-ekkel. Csak éppen lehetőséget ad a fájlkezelőkre és bármi másra IS és nem mondja meg, hogy mit KELL használnod, mindennél azt használhatod ami épp a kényelmesebb. És lám: ahol tényleg egyszerűbb az aktivitás szerinti használat (pl nevjegyet, fotót kell kiválasztani), megtehetem content providerekkel, máshol pedig ahol az a célszerűbb, fájlkezelőt is tudok használni. Ennyi. Nem erőltet rád semmi baromságot, engedi hogy úgy használd, ahogy neked jobb. Best of both worlds.

    Egyébként irónikus, hogy pont te élteted ezt a mindent végletekig agyonkorlátozó és agyonegyszerűsítő technológiát, amikor egy generációval ez előtt ha jól tudom pont a windows mobile-t istenítetted ugyanígy, ami kb pont a másik véglet volt, és aminél fájlkezelő, feladatkezelő, stb nélkül nem is tudtál elindulni. Ez önmagában is elég nagy ellentmondás.

Új hozzászólás Aktív témák