Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz dezz #50 üzenetére

    A fogyasztás tekintetében azért emlékszel nagyobb idle értékekre, mert általában az egész rendszer fogyasztását szokták megadni a tesztekben. Konkrétan a 6870-ről tudom, hogy a kártya 19 wattot eszik idle-ben, és ha jól tudom, a cayman is kb. ennyi (legalábbis a rendszer üresjárati étkek nem térnek el). Nyilván a kétmagos kártyáknál lehet kétszeres ez az érték, de az is kb. 40 watt.

    Az órajelek tekintetében itt van ez a csúcskategóriás CPU - VGA teszt. Némileg igazad van, hogy pl. egy elérhető árú 6870 esetében nincsenek 100 fps-es minimum értékek, de azért a minimum 24 fps is ritka a táblázatban.

    De egyébként nagyon sok mindenben egyetértek veled, még akkor is, ha az eddigi hsz-okból nem ez derül ki. :) Én is úgy gondolom, hogy a folyamatos fejlődés viszi előre a világot. Csak a csalódottság beszél belőlem, mert úgy érzem, hogy most nem erről van szó. Elég régóta figyelem a játékpiacot (tudom, hogy közhely, de még C64-gyel kezdtem :) ). És eddig tényleg töretlen volt a fejlődés. 3Dfx Voodoo, Riva TNT, GeForce, Radeon, stb. jöttek az újabb és újabb generációk, és egyértelmű fejlődés volt, látszott is a játékokon. Most meg mintha megtorpant volna a világ, és ugyanúgy jönnek az új kártyák, csak látható fejlődés nincs már jó ideje. Én nemrég 4670-ről váltottam 6870-re. A 4670 kb. 2,5 évvel ezelőtt kerül 25K-ba, a 6870-et 60K-ért vettem februárban (persze, tudom, most már 50-ért is lehet). Nyilván van különbség a kettő között, látom is, de nem akkora, mint az árkülönbség (kb. 2,5X) Pár évvel ezelőtt ha végrehajtottam volna egy ilyen cserét, akkor fényévekkel jobb látványt kaptam volna. Ezért vagyok csalódott. És ezért mondom azt, hogy parasztvakítás megy (igen, én vagyok a paraszt :) ), és a tudatos fogyasztónak igenis meg kell néznie, hogy miért ad ki pénzt, nem pedig ész nélkül megvenni, amit elé tesznek. A cégek pedig igenis felelősek a vásárlóik elégedettségéért, tehát ha megcsúszott az ütemtervük, és nem tudják legyártani a GPU-kat a tervezett 32 nm-en, akkor legyenek szívesek nem 6000-nak nevezni őket (félrevezető módon), ha pedig nem tudják megfelelő módon kifejleszteni a tesszellációt hogy használható is legyen, akkor legyenek szívesek nem azzal reklámozni a DX11-et. Csak ennyit mondok.

    Most a legújabb, amit a PH-n olvastam (nyilván te is olvastad), hogy úgy csinálnak 6750-et meg 6770-et, hogy egy az egyben ráteszik az 5750 és 5770 GPU-kat az új kártyákra. Hát mi ez, ha nem a vásárlók átb@*sa?

    Persze, hogy a fentebb leírtakból nem következik az, hogy a 7000-ás széria rossz lenne. Biztosan nagyon jó kártyák lesznek. De én ezt a szériát elvből el fogom kerülni. Azért a 6870 elég gyors kártya, azzal nem lesz nehéz kibírni, ilyen értelemben szerencsém is van. Ha valaki megveszi, akkor egészségére, de én nem vagyok hajlandó mostanában több pénzt adni nekik.

    (#52) atti_2010: "... mert a következő kevesebbet fogyaszt és nem termel annyi hőt, ha nem is lenne erősebb már megéri váltani ..."

    Ez azért így önmagában kicsit furcsa, milyen értelemben éri meg váltani? Anyagiban biztosan nem... Ha valakinek megéri ráfizetni, hogy kevésbé melegedjen, meg kevesebbet fogyasszon (46 Ft-os KW árak mellett, ld. (#49)-es hsz), akkor egészségére.

    "... ha ezeken az elveken megyünk minek új csaj vagy új autó ..."

    Biztosan bennem van a hiba, de én a csajomat meg az autómat sem váltogatom évente (vagy amikor kijön egy új széria :) )

    Összességében lehet, hogy a "miért nem elég a régi" duma rossz, de a te "minden áron új" dumád sem jobb. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák