Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz dezz #46 üzenetére

    Nem vitatom, hogy a full HD elterjedt, de arra nem is kell 100K-s konfig most sem. Még mindig kapható a Sapphire HD 5850 Xtreme 33K-ért, már önmagában nagyon jó teljesítményt nyújt, de ha kettőt bekötsz CF-be, akkor meg sem fog döccenni semmi full HD-ben 66K-ért, ami még mindig nagyon messze van a 100K-tól. De ha ettől az akciótól eltekintünk, akkor is óriási videokártya választék van, egyáltalán nem kell 100K-s kártya full HD-s játékhoz ma sem. Akinek meg nagyobbak az igényei, az fektessen be többet. A nagyobb igények problémáját nem fogja megoldani a 7000-ás széria sem, mert ha most hirtelen előkapnánk egy 7990-et a jövőből, akkor is rögtön elkezdene sikítani valaki, hogy fúúúú, a DA2-ben full beállításoknál 5760*1080-ban leesett az fps 95 alá, de gagyi... ide a 8000-ás szériával, most rögtön! :)

    Fogyasztás. Természetesen a mobil termékek esetében ez egy fontos tényező az akku idők miatt, de ezt soha nem is vitattam. Desktop téren nem törődnek a fogyasztással egyáltalán. Hidd el nekem, hogy akinek teljesítmény kell, az nem foglalkozik a decibelekkel, mert a képernyőt nézi úgyis. Legfeljebb kicsit feljebb csavarja majd a zenét, hogy ne hallja a ventiket játék közben. :) Lehet, hogy mindennapos téma, hogy kapcsoljon le a diszkrét kártya, de attól még ugyanolyan parasztvakítás. Ezzel nagyon-nagyon kevés energiát lehet spórolni, csak marketing értéke van, ráragaszthatják a szép zöld címkéket dobozokra, meg elmondhatják magukról, hogy milyen környezetbarát cég, de ennek a gyakorlati jelentőssége zéró. Tudod, hogy miért lehet erről ennyit olvasni? Mert nincsenek érdemi feature-ök a kártyákban, ezért ezzel kell reklámozni. A zaj probléma meg van oldva. A 6000-ás kártyák power managementjében a teljesítmény és fogyasztás értékek szépen lecsökkenek 2D-ben. Gyönyörűen visszaáll a ventillátorok fordulatszáma, nincsen zaj sem. Még mindig nem értem, hogy minek ide 7000-ás széria.

    Én sajnálom, hogy az AMD-nek keresztülhúzta a terveit a 32 nm törlése, de nem tudom, hogy fogyasztóként hol kellene, hogy érdekeljen ez engem. :) Egyébként arról nem a 32 nm törlése tehet, hogy nincsenek érdemi feature-ök a kártyákban. És még ezzel együtt sem látom, hogy mire lesz jó a 7000-ás széria. :)

Új hozzászólás Aktív témák