Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz KKaresz45 #45 üzenetére

    Nem azt írtam, hogy >full HD (full HD-nál nagyobb), hanem azt, hogy full HD + (full HD és nagyobb). Azt gondolom, nem vitatod, hogy a full HD egyre gyakoribb (már csak a videós szabvány miatt is), egészen 22"-től kezdődően, leginkább 23"-es méretben. Ehhez ne kelljen már 100k-s videokártya-konfig.

    "Szerintem a fogyasztásra mindenki magasról tesz."

    Szerintem ebben nagyon tévedsz! Mindennapos téma, hogy a diszkrét kártya lehetőleg kapcsoljon le, ha éppen nincs a teljesítményére szükség, stb. Az alacsonyabb fogyasztás legtöbbször alacsonyabb zajszinttel is jár.

    A 3. bekezdéseddel nagyban egyetértek, részben ezért is szorgalmazom, hogy pl. ne olcsó "dizájn-monitorokat" (már ami a házat illeti) vegyenek a népek, amit pár hónap múlva már legszívesebben cserélnének is le, mert kijött az új design, hanem egy olyan, komolyabb típust, amit több évig nem akaródzik lecserélni. (Itt újfent megemlíteném, hogy az LCD gyártás az egyik legnagyobb felhasználója a korábbi hírhedt spray hajtógáznál 50x erősebben ózonréteg-bontó gázoknak.)

    Ugyanakkor, a videokártyagyártás volumene nagyjából állandó, csak a fejlődés hatására egyre jobbat gyártanak. (Ellentétben az említett dizájn-monitorokkal, amik belseje nagyrészt ugyanaz.)

    "Ezt úgy értettem, hogy a megfelelő kategóriába tartozó kártyák gyorsabbak lesznek az előző szériákhoz képest."

    Ez mindig is így volt... De te választhatsz, hogy azonos áron és fogyasztás mellett gyorsabbat veszel, vagy olcsóbban és kisebb fogyasztással ugyanolyan teljesítményűt.

    "Például a 6850-nek egy 5850 szintű kártyának kellett volna lennie, és el kellett volna nevezni mondjuk 5850 V2-nek."

    Ők sem így tervezték. Ami végül a 68xx lett, az eredetileg 67xx lett volna (a shader procik számában pl. az 5870 az 5830-assal egyezik meg, nem sokkal magasabb órajelek mellett)! Az eredeti 68xx 32nm-et készült volna, de a TSMC túl későn közölte, hogy törli a 32nm-es gyártást, így az AMD kezében nem volt más, csak a 40nm-re tervezett Barts. És mivel új generációt nem szokás középkategóriás kártyával indítani, nem 67xx néven hozták ki, hanem 68xx... Közben a 32nm-es 68xx terveket is átvitték 40nm-re, ebből lett a 69xx (2 hónappal később)...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák