Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz t-bali3 #36 üzenetére

    https://www.rtings.com/tv/tests/ads-in-smart-tv

    kis amcsi körkép. a példa képen nem látszik, de az LG is rak reklámokat a főmenübe, bár ezt még Magyarországon nem láttam. Samsung-nál már több tévén is (többszázezres QLED-en is). nekem mondjuk 2 és fél évvel vásárlás után kezdtek el megjelenni. írtam a Samsung-nak, hogy ezt mégis hogy képzelik, a lenti választ kaptam (kiemelések tőlem). Az eredeti panaszomban kifejezetten hangsúlyoztam, hogy fogyasztóvédelemhez fogok fordulni a vásárlók megtévesztése miatt, mert sehol nem tüntették fel a TV leírásában, hogy a TV használatával én hozzájárulok a reklámok arcomba nyomásához. Ezt sikerült nekik direkt marketingként értelmezni. (A választ dec 15-én kaptam, még nem volt módom eldönteni, hogy hogyan tovább, persze mivel ma már rendes fogyasztóvédelem sincs itthon, valszeg inkább valami csoportos per kéne, ha ilyen létezik itthon.)

    "Tisztelt [...]!

    Köszönettel megkaptuk a Samsung televízió készülékén megjelenő hirdetésekkel kapcsolatos megkeresését. A Samsung Okos TV élmény részeként korlátozott számú hirdetések segítségével felfedezhet különböző márkákat és tartalmakat. Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy továbbra is látni fogja az eltávolítani kívánt hirdetéseket, annak ellenére, hogy nem adott hozzájárulást a direkt marketing tartalmak megjelenítéséhez, mivel a Reklámtörvény szerint ezen hirdetések nem esnek a direkt marketing csoportjába, így nem mérvadó, hogy Ön hozzájárult-e ahhoz, hogy direkt marketing tartalmakat kapjon. Ebből kifolyólag továbbra is szívesen ajánljuk fel a hirdetések megtekintését Önnek is, csak úgy, mint más ügyfeleink számára egyaránt. Tájékoztatjuk továbbá, hogy azokat a hirdetéseket, amelyeket Ön lát, generikus hirdetéseknek nevezzük, ami azt jelenti, hogy ugyanazokat a hirdetéseket látja, mint más ügyfeleink. Amennyiben több személyre szabott, célzott hirdetést szeretne látni, úgy kiválaszthatja az érdeklődési körének megfelelő hirdetéseket, és ebben az esetben azokat csak akkor jelenítjük meg Önnek, ha Ön ezt a lehetőséget kifejezetten kiválasztotta. A hirdetésekről szóló irányelveinkről, valamint az érdeklődési körön alapuló hirdetésekkel kapcsolatos beállításokról további tájékoztatást közvetlenül a Samsung Okos TV Beállítások menüjében kaphat. Önnek lehetősége van visszavonni az érdeklődési körön alapuló hirdetésekre vonatkozó hozzájárulását, ezáltal nem lát majd a korábbi megtekintésein alapuló hirdetéseket, ugyanakkor a generikus - azaz nem személyre szabott - hirdetéseket továbbra is látni fogja. Továbbra is készséggel állunk szíves rendelkezésére Samsung termékekkel kapcsolatos kérdései esetén."

    Amúgy azóta már a Samsung Health alkalmazást is reklámozásra használják (okoskarkötőikhez, okosóráikhoz kb. kötelező app), és van egy sanda gyanúm, hogy a most még az "egy kezes használat miatt" felül megüresedő Android-os One UI-t is félképernyős reklámokkal fogják feltölteni.

    Ezt amúgy annyira nem is rejti véka alá a Samsung:
    https://www.samsung.com/us/business/samsungads/

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák