Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz King Unique #50 üzenetére

    Nem érted a lényeget. :)
    USB3 = úri huncutság.
    Ahogy a 4k film is. Másik topicban az volt kifejtve, hogy a 20GB (ugye az még csak HD) film is az, mer' a "hétköznapi ember" az divx-et néz. Kisfloppyról gondolom...

    Én is leírtam neki, hogy finoman szólva hülyeség az USB3-at fikázni, mert teljesen jó és épphogy kb. musthave 1-2 eszközhöz ami USB2-n rémálom volt és még az USB3 előtt is megvolt az igény rá.

    És itt sem űrtechnikás eszközökről van szó, meg külső SSD-ről mint itt az egyik rossz példában szerelet. Egy rohadt 500GB-os 5400-es mezei külső HDD-t nézzünk meg. Ír/olvas 80-90MB/s-kel. USB2-n mi a fenét kezd vele az ember 25MB/s-kel? 10db 9GB-os (legyen csak 720p a film! vagy 10 DL DVD lemez) az 90GB. USB2-őn 1 óra átmásolni, USB3-on 17 perc. Aztán hol vagyunk még attól, hogy mondjuk teleírjuk a HDD-t? Vagy több filmtől/DVD-től? Esetleg 15-20GB-os FHD filmtől?

    Persze most megint jöhetnének azok az érvek, hogy "hétköznapi embernek" ez is úri huncutság. Még a DVD is... sőt, továbbmegyek, lehet, hogy 10-ből 6 szembejövő embernek a "másolás" meg "PC" szó is úri huncutság... legalábbis itt mifelénk. De ebből kiindulni és globális létjogosultságát megkérdőjelezni az egész technológiának... Azért 9-10M magyaron (meg még hasonló balkániakon kívül) talán mások is léteznek a világon.

    Na rövidre zárva...
    Egy szaros külső HDD-nél meg pár GB anyagnál is érezhető és sokkal jobb az USB3. Ennyi a lényeg.
    Aztán max azon lehet vitatkozni, hogy a külső HDD mennyire rétegigény, de szerintem egy totálisan hétköznapi dolog és a kérdés inkább szociológiai jellegű mintsem technológiai.

    USB2 korszakban eSATA-val meg mindenféle szirszarral próbálkozott az ember míg végre eljött az USB korszak. :)

    Az új csatlakozóról:
    - Átviteli sebességben haladnak előre az eszközök. Mint a fenti példán látszott HDD/USB3-on sem perces mutatvány adatokat másolgatni. SSD-kkel, USB3.1-el ez is megoldható lesz. De ez még valóban a jövő zenéje.
    - A szimmetrikus csati: Valóban kell néha forgatni és eldugott helyen szívás, de engem speciel hidegen hagy ez a része.
    - A legnagyobb rövid távú előnyének a megnövelt táp részt tartom. Aki szarakodott már Y kábellel a táp miatt meg külső tápokkal az tudja mi-merre. De egy általánossá vált mobil/tablet feltöltés is nagyon gáz, hogy jelenleg csak spec portokon megy normális sebességgel.

  • sb

    veterán

    válasz creation #54 üzenetére

    Van ráció abban amit írsz, de szerintem 3 helyen tévedsz:

    1. Tökéletes soha nincs. USB2 ugyanez volt, ilyen alapon az se lenne mert voltak hibái. Tegye fel a kezét aki az USB megjelenése utáni első 5 évben tudott róla bootolni vagy telepíteni. Naugye.

    2. Attól, hogy vmi nem tökéletes még nem szabad megállni a fejlődéssel. Sőt. Épp az erősíti az új szabvány megjelenését, hogy az előző nem tökéletes. Javítani mindig kell és lehet. Nem csak a meglévő technológián.

    3. Az igényeket továbbra is nagyon félrebecsülöd szerintem. Van rá igény, 5 éve is volt. Lehet, hogy itthon ez kis arányt jelent, de a kis % is sok ember. Már itthon is. De a legnagyobb hiba, hogy nem veszed figyelembe, hogy ez nem egy magyar szabvány. Azért világszerte nem 1-2 ember lehet aki USB3-at használ és szüksége is van rá.

    Nekem erről a gigabites LAN jut eszembe. Na azt szerintem még kevesebb ember használja és ismeri. Pedig az is ugyanez a tök hétköznapi használhatóságú téma lenne: hálón is másolgat az ember, az USB2-es sebességet már jellemeztem. A 100-as LAN az ugyenbár annak is a harmada csak kb.
    Kis túlzással amint egy excel filenál nagyobb dolgot akar másolgatni az ember már halál.

    A véleményed és a probléma létezik amiről írsz, de annak vajmi kevés köze van az USB3-hoz meg 3.1-hez. Sőt az egész informatikához. Szociális kérdés. Ami egyébként ha erről kell véleményt mondjak sokkal fontosabb és nagyobb gond mint önmagában az informatika. Ilyen alapon itthon nagyon más dolgokat kellene megoldani és mással kellene foglalkozni, informatikusra pedig kb. szükség sem lenne. Nagyon sarkítva.
    De ez teljesen más téma. Pl. Afrikában is azzal foglalkoznak, hogy legyen ivóvíz... vagy ne legyen malária. És ott nincs is értelme mással nagyon. De ettől az informatikának is van értelme... csak más környezetben.
    Vagy tekintsük úgy, hogy nincs... de akkor meg tényleg az egésznek nincs és mindenki termeljen élelmet, hordjon ivóvizet és orvosságot, vagy ami az adott helyen szükséges és égetőbb.

Új hozzászólás Aktív témák