Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • creation

    senior tag

    válasz sb #53 üzenetére

    Nem "fikázásról" van szó. Csupán arról, hogy amíg a felhasználók körében ki nem tisztul, hogy mi miért van, addig az én meglátásom szerint a pár (száz?)ezer főt kitevő informatikával foglalkozó (igen hazai viszonylatban) emberke kivételével, ezt senki nem fogja (tudni, hogy létezik) kihasználni.

    Nem acsarkodok a technikai fejlesztések ellen. És igen, ahogy a 3.0 csatlakozók is szaporodnak az alaplapokon és hál' Istennek a kompatibilitásuk is megoldott lefelé (szerencsére a Type-A 3.1 is), úgy előbb utóbb a közönség is hozzászokik a jelenlétéhez és használatához.

    Ami azokat illeti akik (velem egyetemben) sokat szívtak már a 3.0-val (akár szoftware akár hardware okán). remélem nem fognak annyit mérgelődni a 3.1-el.

    Ami még szívfájdalmam ezzel kapcsolatban... Hogy Ha én kiadok a kezeim közül egy terméket s az nem tökéletes, de több millióan használják már, addig nem mernék kiadni egy másikat, amíg az első, ami már forgalomban van, azt ne javítanám. Teljesen! Mert hiszen amikor kifizetem az alaplapot, akkor jogosan várom el, hogy annak minden egyes eleme a tudása legjavát szolgálja. S a legkevésbé sem lehet megoldás a problémákra az, hogy az egészet fiókba söpröm és kihozok egy újat, azzal érvelve, hogy ez gyorsabb meg jobb az áram ellátása. És biztos lesznek olyanok akik majd most jól megmondják, hogy nem lett a 3.0 a fiókba söpörve, meg a 2.0 sem... De nekik majd az idő ad választ.

    @King Unique: "Ha ott élnél, tudnád, h ezen kijelentések széles körben nem feltétlenül állják meg a helyüket és nem a saját, meg szűk ismeretségi körből kell csak kiindulni."
    Ennyire jól ismerjük egymást s ismeretségi körét?!
    Az én tapasztalatom az ismeretségi körömből fakad. Ajka és környékén tevékenykedtem informatikában majd 10 évig. Pest és Nógrád megyében szintén majd 4 év van a hátam mögött. Nem egy és nem kettő Lomis gép került a kezeim közé és került ki telepítve, javítva (aki azon a környéken él tudja, hogy sokszor milyen csodákkal találkozhatott ott az ember... Nem ezzel nem akarok fellengzősködni, de a tény az tény.). Maradjunk abban, hogy minden tiszteletem azoknak a tudóknak, akiknek a fejlesztéseket köszönhetjük és azoknak akik értékes cikkeikkel a mi okulásunkat szolgálják. De sajnálom, hogy azokat akik más tapasztalatát lenézve azt nem tisztelve s legkevésbé sem elfogadva reagálnak, azokat figyelembe nem tudom venni.

    Azt gondolom, hogy eztán megtartom a véleményem, mert a szólás szabadsága és a tapasztalatok mit sem érnek a lapcsaládnál, ha jön két titán és közli a "papírformát".

    Maradok tisztelettel, creation.

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz sb #53 üzenetére

    Akkor én nagyon huncut vagyok meg úr is, mert a gépben van egy ssd a rendszernek és játéknak, minden más pedig egy 3,5"-s külső usb 3.0-s házban. Usb 2.0-nál eszembe nem jutott volna...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • King Unique

    titán

    válasz sb #53 üzenetére

    :DDD ...
    Így van, pl. külső adattáraknál nagyon is jól tud jönni, akár 2,5" méretben is a 2-4x sebesség, mert a mostaniak már 115 MB/s körül is tudnak. Ráadásul pont ezeknél a 2.0 gyér áramellátása mindig is probléma volt, meghibásodási okot is jelentett. 3.0+ ilyen téren is javallottabb.
    Ráadásul ezen eszközök manapság egyre népszerűbbek, egyre többen vásárolnak, keresnek ilyenek, jellemzően 2,5" méretben és legtöbb esetben a kínálatban is 3.0 modelleket találnak.
    Igen, amit mondasz, a megnövelt áramellátás is jól fog jönni, így akár a külső 12 V-os tápok is elhagyhatóak lesznek. Pár éven belül elterjed(het)nek a 3.1-es alaplapok, notebookok, így azoknál nagyon jó dolog lesz 1 db kábelről használni ezeket. :K

    (#51) Dr. Akula: hát akkor nem egy moziba járunk, nem egy filmet néztünk...
    Nem mondom, h nem fordulhat elő olyan, ami nálad, na de mindig, minden eszközzel, mindig 30 sec után eldobálja a kapcsolatot, nem lehet másolni, ez irreális. Tele van a PH!, az adattárlós, pendrive-os topikokban különféle lapokon, notikon végzett tesztekkel, több helyütt elég részletesen, több heti, hónapi használatot elemezve, de senki nem úgy kezdi, hogy "bocs nem tudtam tesztet készíteni, fájlokat másolni, mert állandóan megszakadt a kapcsolat, eltűnt a meghajtó a rendszerből".
    Tehát ilyet, max saját példádból okulva, azokra az esetekre jelethetsz ki biztosan, de az egész USB 3.0 használatot leáltalánosítani, így nem lehet, ha másoknál meg full jól működik. :N

    (#52) Rozisoft_Bp: tápprobléma??

Új hozzászólás Aktív témák