Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz creation #54 üzenetére

    Van ráció abban amit írsz, de szerintem 3 helyen tévedsz:

    1. Tökéletes soha nincs. USB2 ugyanez volt, ilyen alapon az se lenne mert voltak hibái. Tegye fel a kezét aki az USB megjelenése utáni első 5 évben tudott róla bootolni vagy telepíteni. Naugye.

    2. Attól, hogy vmi nem tökéletes még nem szabad megállni a fejlődéssel. Sőt. Épp az erősíti az új szabvány megjelenését, hogy az előző nem tökéletes. Javítani mindig kell és lehet. Nem csak a meglévő technológián.

    3. Az igényeket továbbra is nagyon félrebecsülöd szerintem. Van rá igény, 5 éve is volt. Lehet, hogy itthon ez kis arányt jelent, de a kis % is sok ember. Már itthon is. De a legnagyobb hiba, hogy nem veszed figyelembe, hogy ez nem egy magyar szabvány. Azért világszerte nem 1-2 ember lehet aki USB3-at használ és szüksége is van rá.

    Nekem erről a gigabites LAN jut eszembe. Na azt szerintem még kevesebb ember használja és ismeri. Pedig az is ugyanez a tök hétköznapi használhatóságú téma lenne: hálón is másolgat az ember, az USB2-es sebességet már jellemeztem. A 100-as LAN az ugyenbár annak is a harmada csak kb.
    Kis túlzással amint egy excel filenál nagyobb dolgot akar másolgatni az ember már halál.

    A véleményed és a probléma létezik amiről írsz, de annak vajmi kevés köze van az USB3-hoz meg 3.1-hez. Sőt az egész informatikához. Szociális kérdés. Ami egyébként ha erről kell véleményt mondjak sokkal fontosabb és nagyobb gond mint önmagában az informatika. Ilyen alapon itthon nagyon más dolgokat kellene megoldani és mással kellene foglalkozni, informatikusra pedig kb. szükség sem lenne. Nagyon sarkítva.
    De ez teljesen más téma. Pl. Afrikában is azzal foglalkoznak, hogy legyen ivóvíz... vagy ne legyen malária. És ott nincs is értelme mással nagyon. De ettől az informatikának is van értelme... csak más környezetben.
    Vagy tekintsük úgy, hogy nincs... de akkor meg tényleg az egésznek nincs és mindenki termeljen élelmet, hordjon ivóvizet és orvosságot, vagy ami az adott helyen szükséges és égetőbb.

Új hozzászólás Aktív témák