Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz GeryFlash #53 üzenetére

    Mondjuk hogy legyen bármilyen épkézláb terméked és ha szerződésed van x ostya legyártására azt a lehető legértelmesebb/versenyképesebb formában tedd?

    Eddig pont az volt a baj, hogy későn jön a frissítés AMD-nél most az a baj, hogy kiadnak még valamit noha 28 nm-en (mert a 14 nm nem kívánságműsor és vélhetően a magasabb gyártási költség mellett olyan lapkára érdemes használni, amit nagyobb haszonnal lehet eladni. A mainstream APU nem ilyen.
    Ezen a ponton meg is mosolyogtam, azt az állítást hogy FX-9800P az i7-6500U-val kíván versenyre kelni. Ha minden igaz FX-8800P ára a partnerek felé ~150$ volt, i7-6500U 393$ de még az i3-6100U is 281$. Nyilván ki kell domborítani a jó oldalát az APU-nak, hogy bizonyos felhasználási területen a sokkal drágább i7 közelében jár, de szvsz AMD sem ez alapján fogja árazni.

    [ Szerkesztve ]

  • Yutani

    nagyúr

    válasz GeryFlash #59 üzenetére

    Az AMD azzal főz, amije van. A Zen még hónapokra van, de meg lehet neki ágyazni azzal, hogy egy viszonylag egyszerű fejlesztéssel készítenek egy procit az új platformhoz, és azzal kezdik értékesíteni. Aki váltani akar ilyen vagy olyan okból és/vagy bízik az Zen sikerében, már hónapokkal a debütálás előtt megveheti az alaplapot és memóriát egy BR procival. Sokkal inkább van ennek értelme, mint hogy még hónapokig várnak és azt nézik, hogy nem fogy már jól az FM2+ és az AM3+, mert mindenki az újabb platformra vár. Van ebben ráció, csak te nem látod.

    #tarcsad

  • stratova

    veterán

    válasz GeryFlash #59 üzenetére

    Egyébként valahol talán előnye is van ennek a kapálódzásnak, a tapasztalatszerzés. Milyen módszerekkel lehet csökkenteni a rosszul megválasztott architektúrából, és régebbi gyártástechnológiából adódó hátrányt.
    Az első APU, Brazos simán jobb csomag volt mint az Atom-os csodák, idehaza kb. csak herélt gépeket lehetett kapni.
    Kijött Bulldozer közel sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de ahhoz, hogy mobilra alkalmas legyen bevetették a Resonant Clock Mesht, Így volt egy időszak amikor Richland egészen vállalható közelségben volt Ivy Bridge-hez képest összteljesítményben. Aztán kihozták a tökmag sorozatot (Cats), amivel elkészült az első SoC [újabb fogyasztáscsökkentés] Kabini. már ebben is megvolt a hardveres feltétel de csak Beema Mullinsnál alkalmazták a STAMP megoldást. Ami számomra érthetetlen volt, hogy itt konkrétan versenyben lehettek volna A10 Mirco 6700T-vel mégsem épült rá kb. semmi.
    Elvileg hadrveresen már Kaveri is rendelkezett a Voltage Adaptive Operation megoldással, ami a stabil üzemeléshez szükséges minim feszültség meghatározásakor járó "ráhagyást" [10%-os "túlfeszelés"] hivatott redukálni azzal, hogy 1 ns-nél kisebb időre csökkenti az órajelet és így átlagosan magasabb órajelen üzemelhet a lapka. Carrizonál ez kiterjedt a GPU-ra is.
    Az AVFS [adaptive voltage and frequency scaling] pedig elvileg Carrizoban debütált, de Taylor elmondása szerint csak Bristol Profitál belőle, ezzel szintén folyamatos monitorozással képes a lapka meghatározni a számára legalacsonyabb biztonságos üzemfeszültséget, további energiatakarékosságot elérve.

    A legnagyobb baj, hogy AMD-nek abszolút nincs érdekérvényesítő képessége a jelenlegi piaci helyzetben...

    Most van egy nem túl sikeres architektúrájuk számos innovatív javítással, a jó architektúrába, korszerű gyártástechnológiával kellene szépen átvinni az ezekből szerzett tapasztalatot :)

    Intelnél P4 volt hasonló fiaskó, vérzett az architektúra rendesen, de vele debütált a HTT, amire gyakorlatilag most Intel mobil palettája épít a turbó mellett. Ennek és a turbónak a variálásával gyakorlatilag a mobil szegmens jelentős részét képesek lefedni egyetlen lapkával (LV,ULV Celeron, Pentium,i3, i5, i7 procik) CPU oldalról.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák