Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz GeryFlash #59 üzenetére

    Egyébként valahol talán előnye is van ennek a kapálódzásnak, a tapasztalatszerzés. Milyen módszerekkel lehet csökkenteni a rosszul megválasztott architektúrából, és régebbi gyártástechnológiából adódó hátrányt.
    Az első APU, Brazos simán jobb csomag volt mint az Atom-os csodák, idehaza kb. csak herélt gépeket lehetett kapni.
    Kijött Bulldozer közel sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de ahhoz, hogy mobilra alkalmas legyen bevetették a Resonant Clock Mesht, Így volt egy időszak amikor Richland egészen vállalható közelségben volt Ivy Bridge-hez képest összteljesítményben. Aztán kihozták a tökmag sorozatot (Cats), amivel elkészült az első SoC [újabb fogyasztáscsökkentés] Kabini. már ebben is megvolt a hardveres feltétel de csak Beema Mullinsnál alkalmazták a STAMP megoldást. Ami számomra érthetetlen volt, hogy itt konkrétan versenyben lehettek volna A10 Mirco 6700T-vel mégsem épült rá kb. semmi.
    Elvileg hadrveresen már Kaveri is rendelkezett a Voltage Adaptive Operation megoldással, ami a stabil üzemeléshez szükséges minim feszültség meghatározásakor járó "ráhagyást" [10%-os "túlfeszelés"] hivatott redukálni azzal, hogy 1 ns-nél kisebb időre csökkenti az órajelet és így átlagosan magasabb órajelen üzemelhet a lapka. Carrizonál ez kiterjedt a GPU-ra is.
    Az AVFS [adaptive voltage and frequency scaling] pedig elvileg Carrizoban debütált, de Taylor elmondása szerint csak Bristol Profitál belőle, ezzel szintén folyamatos monitorozással képes a lapka meghatározni a számára legalacsonyabb biztonságos üzemfeszültséget, további energiatakarékosságot elérve.

    A legnagyobb baj, hogy AMD-nek abszolút nincs érdekérvényesítő képessége a jelenlegi piaci helyzetben...

    Most van egy nem túl sikeres architektúrájuk számos innovatív javítással, a jó architektúrába, korszerű gyártástechnológiával kellene szépen átvinni az ezekből szerzett tapasztalatot :)

    Intelnél P4 volt hasonló fiaskó, vérzett az architektúra rendesen, de vele debütált a HTT, amire gyakorlatilag most Intel mobil palettája épít a turbó mellett. Ennek és a turbónak a variálásával gyakorlatilag a mobil szegmens jelentős részét képesek lefedni egyetlen lapkával (LV,ULV Celeron, Pentium,i3, i5, i7 procik) CPU oldalról.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák