Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz pilóta #352 üzenetére

    A kíváncsiság valóban jelen volt és a megismerés vágya is. Viszont az alapelv a gondolati úton történő megismerés (vagy elképzelés) volt. Vagyis nem volt sok köze a megismerés tárgyához, valamint az objektivitáshoz sem. Ezt váltotta le egy a jelenségek és a világ megfigyelésén, ezek megismétlésén és ezekből leszűrt tudáson és ellenőrizhető jóslatokon alapuló megismerés.
    Lehet lovagolni a szavakon, meg a kor értelmezésein, de a lényegen nem változtat. A szó szoros értelmében értendő tudományos megismerés létezett régen (csak kevesen használták), most és létezni fog évezredek múlva is, méghozzá pontosan abban a formában, ahogyan ma. És akkor is tudománynak fogják nevezni, a mai formájában is, nem szöszmötölésnek. A módszer precízebb lesz, de az alapelvek nem fognak változni.
    Tehát azt értsd meg, hogy egy mérföldkőnek nevezhető hozzáállás, látásmód jelent meg és vált a normává, mely tényeken alapuló megismerést vár el és eredményez. Ez pedig már nem fejleszthető vagy váltható le valami "jobbra", minden értelemben örökértékű, legalábbis ebben az Univerzumban, de talán még a másikban is.
    És ami legalább ilyen fontos, hogy mindez nem hit kérdése azon kívül, hogy elhisszük, megismerhető a világ.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Új hozzászólás Aktív témák