Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Pécsi gyerek #17 üzenetére

    Ha 6 magos lesz az i5 és 50-70 ezer Ft, akkor ott lesz használtan a lassabb, de olcsóbb i7-7700.

    Nem értem, hogy miért lenne probléma a váltás, ha bőven van hova váltani :F

    A meglevő 7700K tulajoknak lesz egy egyedül probléma, már, ha kevés nekik a teljesítmény. Új lapra is szükségük lesz, ha nagyobb teljesítményt akarnak és még a meglevő cpu értéke is úgy fog lemenni, mint a mobiltelefonok értéke,
    de ez user error. Ha kevés a 7700K, akkor rosszul mérték fel az igényüket a konfig vásárlásnál, és nem 1151-be kellett volna gondolkodni. Arra pedig nem számolhattak, hogy majd belemegy a 6 magos i7, vagy, ha számoltak, akkor lehetőleg számoltak az új lappal is.

    Biztos, hogy sokan lesznek akik így tettek, és úgy voltek vele, hogy a HEDT helyett megvették a 7700-at és most cserélnek majd 8700-ra a tervezett alaplap cserével együtt.

    G4560-val szerintem teljesen rendben vagy.
    Szerintem te is tudtad amikor megvetted, hogy nem valószínű, hogy bele fog menni még 1-2 generáció, és, hogy rohadt nehéz lesz majd belenyomni a DDR5-ös ramokat, vagy 5-6 évig épen tartani rajta a kondikat.

    Szerintem nem kicsit túl van tolva ez az alaplapot az örökkévalóságig meg szeretnénk tartani dolog. A legnagyobb hiba a tápon spórolás az épített gépeknél, a 2. szerintem ez az alaplaphoz ragaszkodás.

    CPU-t és VGA-t 0.5 évente is képesek egyesek cserélni, de a tápot 10 évig, az alaplapot 5 évig szeretnék használni.

Új hozzászólás Aktív témák