Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lorinser

    senior tag

    válasz MK VII #32 üzenetére

    Egy monitor TV TV nézésre nem igazán alkalmas, nem beszélve a 27" méretről. Az, hogy neked nincsen igényed normális TV-re és másoknak meg igen, azért ne hogy már mások legyenek a "buta madarak".

    Otthon én is szépen elvagyok egy 47"-os Philips TV-el amin sok normál TV műsort nézek, még sem érzem magam buta madárnak. De sokszor ráküldök FHD anyagot is mert sokan azt is néznek ám.

    Egy 7xxx-es Philips TV-re meg azt mondani, hogy xar, akkor valószínűleg tényleg maradi vagy.

    [ Szerkesztve ]

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

  • Vesa

    veterán

    válasz MK VII #32 üzenetére

    "Néz még egyáltalán a mai világban tv-t valaki?"

    Az értelmesebbje biztos nem. Ezért is kellene ráerősíteni a lokális mediacenter vonalra TV-knél, mert egyre többen már csak megjelenítőként használják a TV-t, de TV adás vételére nem. Jól írta itt valaki, egy olcsó RB Pi2, arra egy linux+Kodi kombó és bármit visz, kiváló sebességgel. Az Androidot pedig eleve kilőném ebből a szegmensből, nem ide való, alkalmatlan...

    A tudomány a valóság költészete!

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MK VII #41 üzenetére

    Most hirtelen ezt találtam:
    http://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/idoszaki/pdf/kult_szokasok.pdf

    Nem friss statisztika, de a 7. ábrát nézve egyértelmű, hogy a 20-29 éves korosztály néz legkevesebbet TV-t, ettől felfelé ez egyre csökken, a náluk fiatalabbak egy kicsit többet néznek (nyilván azóta eltelt 5 év, szerintem a mostaniak, akik nem néznek, idősebben sem fognak).

    Egyébként én azt látom, 30-hoz közeledve, hogy a környezetemben a korosztályomban senki sem néz TV-t, a többségnek eleve nincs is. Igaz, a többségük diplomás, és anno hallgatóként hagytak fel teljesen vele, utána pedig nyilván senki sem fog újra TV-t nézni, hiszen a netről letöltés vagy streamelés rugalmasabb, mint a műsor szerinti adás.

    Ugyanakkor van a rokonságban tizenéves, ő úgy 8 éves koráig rendszeresen nézett TV-t, főleg mesefilmeket, utána teljesen felhagyott vele, inkább a gép előtt kockul (lányról van szó), vagy a barátaival lóg. Az osztálytársai is alig TV-znek, inkább Facebookon lógnak.

    Ezzel szemben szüleim, anyósom, apósom (ja, ő nem, neki nincsen) rendszeresen néznek ezt-azt (ők 50-es éveikben járnak), a még élő nagyszülők pedig tényleg nagyfogyasztói a TV-nek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák