Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LordX

    veterán

    válasz dezz #49 üzenetére

    A stock 4.3-as Androidban nincs. A Google Nexus 7/10-en, valamint a Google Play edition telefonokon "gyári" 4.3 van.

    Nagy gyártók (azaz bárki aki nem kínai noname) eszközein nem stock Android van, de még egy eszközről nem tudok, amin 4.3 lenne.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dezz #60 üzenetére

    "Csak azért kérik a "Windows + Office"-t, mert így szerepel a tanttervben"
    Meg azért mert ezt használják mindenhol.

    "Vagy ha nincsenek, előbb-utóbb lesznek."
    Mint eszperantó-beszélők.

    "Úgy tűnik, nem sikerült megérteni a szoftver és a hardver közötti fundamentális különbséget"
    Aha... Végülis csak villamosmérnök vagyok.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dezz #67 üzenetére

    Az a baj hogy egy linuxost nem lehet meggyőzni a valóságról. Különbem nem lenne linuxos.

    "A mai fiataloknak kb. semmiből sem áll átszokni egy másik rendszerre."
    Akkor mi a gond? Fog egy Linix könyvet és átszokik. Miért kell ehhez iskola? Nekünk se tanítottak Javat meg C#-ot, csak Pascalt és C(++)-t, a többit mindenki magának.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dezz #69 üzenetére

    Én vagyok a független. :D Én nem elképzelt utópiákhoz ragaszkodok, hanem a valósághoz. Ha Linuxon futna minden, akkor azt tanulnék. De addig nem.

    Azt hogy az MS-t lenyomja még várjunk egy kicsit, sztem. A Netscape is kiröhögte az MS-t, amikor "egyezséget" ajánlott, most hol is vannak? Sehol. A Sony is röhögött az Xboxon, most már annyira nem röhögnek. De engem az se zavarna ha becsődölne, csak az érdekel hogy olyat tanuljak / használjak amivel nemcsak önmagammal vagyok kompatibilis.

  • alevan

    őstag

    válasz dezz #72 üzenetére

    Itt Romániában jelenleg fut a 200€ számítógép program (200€ értékben számítógépet kap az államtól a nem annyira tehetős diák). Alapból Ubuntu van rajtuk (legalábbis az itteni gépeken). A program indulása tavaj kezdődött, és idén van a második forduló. Azok, akik kikapták tavaj, már rég rátétettek egy XP-t vagy egy 7-est. Jelenleg is folyik az akció, akik arra vannak szakosodva fiatalok, várják a leendő klienseket, még a driverek is kéznél vannak (ugyanaz a gép mindenkinek).

    És nem arról van szó, hogy a fiataloknak nincs hozzá érzékük. Hisz kapnak a gépekhez román és magyar nyelvű útmutatót (és az infótanár ad egy speciális útmutatót: Yahoo Messenger, Internetböngésző beüzemelés, a net beüzemelése (3 fajta net van a városunkban kapcsolódás szerint: 1. PPPoE, másodiknál bedugod routerből a kábelt és netezel, harmadik PPPoE és mac filter), torrent kliens beüzemelése, filmek nézése, képek átmásolása telefonról, stb). (Igen, az infótanár linuxmániás).

    De egyszerüen nekik sokkal jobban bejön a Windows 7 (és egyeseknek a Win XP???? Ezen azért én is hasaltam, amikor meg akart győzni a kis 17 éves csaj, hogy az XP jobb és gyorsabb, mint a 7 (gyakorlatilag nem - legalábbis nem ezen a H/W-en).

    És lassan mindenkinek Androidos telefonja van a fiatalok között.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • alevan

    őstag

    válasz dezz #74 üzenetére

    Nincs. A fenn említett tinik főleg fészbúkos játékokat játszanak (és bőszen küldik a meghívókat óránként (és naponta találnak új játékokat, mivel naponta 10-et blokkolok minden nap)).

    Ezek a gépek nem elég erősek az értelmesebb játékok futtatásához.

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dezz #72 üzenetére

    "A te valóságodban az okostelókon is (klasszikus) Windowsnak kellene futnia"
    Nem. Én elfogadom hogy ott az Android a király, azt használom, nem is kell más (majd ha valami lenyomja). De pc-n meg a Windows a helyi Android, erre vannak programok. Persze lehet Linuxra is felhozni 1-2 free akármit, de a viccet most hagyjuk.

    "Egy mai fiatalnak semmiből sem áll átállni egy másik, hasonló programra"
    Akkor meg mi a baj? Minek kell ide még az állambácsinak is ráerőszakolni a Linuxot? Megoldja magától ha akarja, nem? Ezek szerint ennyire akarták csak a fiatalok a Linuxot.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dezz #81 üzenetére

    Persze, van felesleges anyag bőven, de sztem nem számtek tárgyban (az még kevés is), irodalom, zene, és hasonló tölteléktárgyak (majd tanulja az aki erre akar specializálódni). És rengeteg az idősebb kolléga, akiknek fingjuk nincs mi az a fájl, könyvtár, csak klikkelgetni tudnak meg "elromlott a gép" ha a link rossz helyre mutat. Ezekre ráereszteni a Linuxot, inkább felmondanak. A mai fiatalok meg... az "én időmben" még a szótárért nyúltunk ha nem értettünk valamit, most meg "vammá magyarosítás?". Ezeknek Linuxot??

  • alevan

    őstag

    válasz dezz #81 üzenetére

    Ha jól sejtem, Romániában is benne van a MS könyékig a tanítási rendszerben (ahol nagy kegyesen szétosztanak pármillió dollárnyi szoftvert, ami valójában digitális sokszorosítás - meg persze pár köteg valós pénzt a megfelelő zsebekbe), aztán otthon is Windows kerül a PC-re, mert egyszerűen azt szokták meg. Addig persze nincs gond, amíg nem a szülők zsebéből húzzák ki erre a pénzt... ;]

    Romániában a szülők digitális dolgokra való kiadás felmerülése esetén a gyereket az pénztárca fellől az ncore.cc-re irányítják át (már ahol a gyerek nem elég idős / a szülő még nem idős).

    Én pl. kifejezetten különc vagyok az eredeti Win8-ammal (desktophoz vettem, notihoz kaptam), az RGH mentes XBOX-ommal (szeretem az online játékot) és WP7 telómmal (mert ha már MS fanboy vagyok, akkor toljam nagyban :D ).

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz dezz #72 üzenetére

    ,,A valóság az, hogy már nem a '80-as, '90-es években vagyunk, amikor a kis titkárnők örültek, ha egy program használatát el tudták sajátítani. Egy mai fiatalnak semmiből sem áll átállni egy másik, hasonló programra, vagy akár másik oprendszerre (aminek az alapjai valójában ugyanazok), nem jön zavarba attól, ha kicsit máshogy van a menü, mint ahogy a tankönyvben állt."

    Nem értek egyet, az informatikai analfabetizmus egy létező jelenség. Minden program tele van idegesítő faszságokkal, köztük az oprendszer is, aminek elvileg semmi dolga nem lenne, mint kezelni a drivereket és szétosztani a prociidőt és a memóriát.
    Én mai fiatalnak vallom magam, de feláll a szőr a hátamon, ha windowshoz hívnak, hogy állítsak be internetet, hogy miért nem működik, hogy szerezzek drivert, hogy telepítsem és rakjak fel rá pdf, mp3, zip, etcnézegetőt. És ez azért van, mert megszoktam, hogy a linux (nem a kernel, de a ténylegesen közösségileg fejlesztett disztribúció, amit nagyjából hozzám hasonló preferenciájú emberek alakítottak ki úgy, hogy nekik jó legyen) kinyalja a seggemet, nomeg a UNIX filozófia ami segít. (most kicsit olyan lettem mint az egyszeri apple fikázó: nincs pínzem windowsra, és meggyőzöm magamat hogy szar. Eltekintve attól, hogy tényleg nem tudom kezelni, hogy több óra míg elnavigálok a zugmenükbe (XP és 7 alatt, vistával még nem hozott össze a sors, a win8 esetén meg több hónapnál tartok, dolgomvégezetlenül kellett otthagynom).

    Hasonlóan utálom a programokat, a különböző böngészőket a saját szir-szar billentyűparancsaikkal (gondoltátok volna, hogy volt idő, amikr a firefox a ctrl+shift+P parancsra azonnal bezárta az összes megnyitott fülemet, törölte a megkezdett textboxokat, és nem állította őket helyre? A ctrl+shift+p pedig elég közel van egy shift+p-s nagyPés mondatkezdéshez). Vagy amikor foxban, chromeban, operában kell beállítani a legalapabb dolgot, úgy elrejtik, nincs az a dél-koreai kocka bennszülött, aki fél percnél hamarabb megtalálná.

    A különböző LO/MO/OO.o verziók, ahol szintén mindent csak gombokkal lehet beállítani (mert az, hogy a szövegrészeket html szerű ID-del ellátott blokkokba tegyem, és tex-ben, vagy css-ben formázzam, túl egyszerű lenne), kikészítenek, nem is értem hogy képes bárki használni azokat, a legrosszabb ellenségemnek se kívánnék pl infoérettségit szövegszerkesztésből.

    A számítógéphasználat minden, csak nem magától értetődő. És még hányan szenvednek ugyanebben, mint én.

    [ Szerkesztve ]

    -

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dezz #83 üzenetére

    Nem az a lényeg hogy én ismerem-e, hanem hogy a világ ismeri-e. És tényleg olyan jónak tartja-e mint amennyire szeretnéd látni. Eddig nem úgy tűnik. Lehet vitatkozni rajta hogy de nem is úgy van... De úgy van, mert a piaci részesedés az egy alap tény, azon nincs mit magyarázni. Még ha hiperszuper lenne, akkor sincsenek rá megfelelő programok, amik Windowson megvannak, így meg akkor is tökmindegy lenne mennyire jó, ha netán jobb lenne.

    "Az irodalom és a zene pedig hozzátartozik az alapműveltséghez."
    Meg a tánc, az etika, az istentisztelet, stb. felesleges, ósdi dolgok. Én pl. leszarom bétóvent és haverjait, viszont lájkolom az ős/ókori történelmet, ami szintén az alapműveltség része, de hány embernek fingja mondjuk Clovisról? Azt is lehetne tanítani. De minek mindenkire ráerőltetni, csak mert nekem tetszik? Kornyikálni már 25 éve se szerettünk, nem is tudtunk, nem is érdekelt. Ahogy az Ady összesről is csak annyit tud kb. mindenki hogy van. Hiába tanulta. Nem érdekli, leszarja. Nem kell a napi élethez. Akkor meg feleslegesen erőltetett dolog. Akit érdekel, az úgy is belemélyedhet ha nem kötelező.

    "Sokkal inkább, mint az Office adott verziójának összes menüpontja, ami úgyis túlhaladott lesz, mire oda kerülne a sor."
    Vagy az ilyen-olyan Linuxok biszbaszai, beállításai, menüpontjai. Akkor egyetértünk abban hogy a Linuxot kár is lenne oktatni?

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dezz #91 üzenetére

    Ha ilyen könnyű átállni, akkor egyetértünk hogy felesleges is lenne tanítani. :)

    Aki bunkónak akarna tartani attól azért belekérdeznék kicsit a témába, neki mennyire ragadt meg az iskolában tanultak. :) Hangoztatni könnyű hogy alapműveltség, de az emberek 99.9%-a max eddig jutott benne. Így meg tök felesleges. Meg amúgy is, vannak sokkal fontosabb ismeretek, amit be kéne emelni a tananyagba (pl. gépírás (sztem itt nem kell részletezni miért), KRESZ (hogy a biciklisek is meg tudjanak állni a piros lámpánál)), és mivel nem lehet mindig csak növelni a terhelést a diákokon (ilyen iramban 200 év múlva 50 éves korig is ülhetne az ember az iskolapadban), cserébe valamit ki is kell venni belőle. Leginkább a felesleges dolgokat. Most egy kornyikálás vagy szavalás lehet alapműveltségnek bekategotizálva, de attól még nem az. Nem ad a mai korban kézzelfogható, az élethez való ismereteket. Meg aztán belekérdeznék, pl. zene címszóval miért pont Mozartot és egyéb lejárt lemezeket kell erőltetni, mikor az ember inkább Paul van Dyk-ot hallgat, de minimum Beatlest. Mesterségesen erőltetett, életszerűtlen dolog, amit az iskolapadon kívül nem használ senki. Kb. mint a latin nyelv: régen volt értelme, ma nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz dezz #91 üzenetére

    (#88): Úgy értve, hogy minek ahhoz Windowst telepíteni, hogy utána úgyis csak netezzenek? Ha persze mindenképpen szükségük van Windowsra a suli miatt, de annak "beszerzése" rájuk van bízva, az más kérés.

    Gondolom hogy szebben nézzen ki az asztal, hogy kék legyen a címsor és az alsó panel (start menü). Miért, szerinted mi számít egy 1X éves gyereknek oprendszer szintjén?

    ,,(Hmm, lehet, hogy ezért gáncsolja a MS az alapok oktatását? Az alapok alatt persze nem programozói szintű ismeretekre gondolok.)"

    Ez rágalom.

    [ Szerkesztve ]

    -

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dezz #93 üzenetére

    Van még egy pár "nem árt ha van" tudás, amit lehetne tanítani, pl. túlélést a vadonban, növénytermesztést, állattartást (ha becsődöl a devizahitel, az ócsai telepen még jól fog jönni), 3-4 idegen nyelvet, kungfut, közgázt, jogot, stb. Miért pont az irodalom vagy az ének lenne fontosabb? Főleg hogy ezek megragadtak a középkor szintjén, a mai világgal nincs élő kapcsolatuk.

Új hozzászólás Aktív témák