Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakriksz

    őstag

    válasz dezz #99 üzenetére

    Ezt honnan szedted? minden openworld játékban a pontos ellenkezőjét látom, max a csőjátékokban lehet fordítva. Draw callokat meg hogy korlátoznád? Nem rajzolod ki a fél pályát vagy mi?

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • Jester01

    veterán

    válasz dezz #92 üzenetére

    (#53) Johnny001: Mi akadályoz meg abban, hogy beletegyél a gépedbe az PCIe-s hangkarit?

    Láttad, hogy erősítős kártyáról beszélt?
    Nekem is mutathatsz olyat pcie-ből, mert lassan az én klasszikus pci kártyámat sem fogom tudni hová dugdosni...

    Jester

  • pakriksz

    őstag

    válasz dezz #101 üzenetére

    Dehogy nem megy át több d3d-n, még 1 szálon dx9-ben is látok 5000-6000 draw callokat, afölött kezd esni igazán az fps-t. Tesztek pedig nem érdekelnek, azt mondom amit látok. Egyébként az erősebb és gyengébb cpu között általában a magok száma a különbség, és a legtöbb játékban még mindig 1 szálú a render, úgyhogy valószínűleg ezért nincs különbség. Ha fordítva lenne és a gpu lenne a korlát akkor az új apival semmit sem lehetne nyerni, mert csak a cpu terhelést csökkenti.
    Bár nem mintha izgatna mi van a csőjátékokban, openworld játékokkal játszom, ahol a legnagyobb ellenség a draw call.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • Jester01

    veterán

    válasz dezz #106 üzenetére

    Vagy 30 évesek, ezen felül nem hiszem, hogy túl spécik. Ha jól rémlik 2 utasak, 25x40x20 cm.
    Aktívakat azért nem szeretem (azon túl, hogy ezeknek semmi bajuk) mert tápegység kell hozzájuk amit kapcsolgatni is kell(ene).

    MOD: Ilyen csak fehér.

    [ Szerkesztve ]

    Jester

  • Jester01

    veterán

    válasz dezz #108 üzenetére

    Igen, szoktam ragaszkodni azokhoz amik működnek és az igényeim kielégítik. Csak azért kidobni mert kimegy a divatból a pci slot ... nehéz szívvel fogom. Vagy veszek pcie-pci riser izét :)

    A tápegység felőlem lehet a hangfalban, de kapcsolgatni akkor is kell (legalábbis amiket én eddig láttam). Azt meg tuti elfelejteném (legalábbis kikapcsolni) meg amúgy se csinálnám állandóan. Az integrált erősítőt meg a rendszer bekapcsolja magától amikor kell.

    Na mindegy igazából ez egyéni szoc probléma csak kíváncsi voltam esetleg tényleg tudsz-e erősítős pcie kártyát vagy csak átsiklottál ezen részlet fölött.

    MOD: ja igen, van házi erősítőm kis dobozkában is :DD

    [ Szerkesztve ]

    Jester

  • djg

    aktív tag

    válasz dezz #92 üzenetére

    #67) djg: A 7790 idén jött ki egy új chippel.
    Igen, de ha jól látom már március óta kint van. És azóta benne van ez a chip. Akkor az AMD már akkor előállt ezzel a dologgal készülve a jövőre csak még nem demonstrálta, hogy mire való?
    Azért fura, mert itt a pH!-n lévő szakcikkek is elég velősek szoktak lenni és amikor tesztelték erre nem tértek ki a bemutatóban, az AMD meg most villantotta csak elő ezt a hang dolgot a vga-kkal.
    Szóval eddig mindenki figyelmét elkerülte, hogy abban már benne van március óta?

    Összességében meg csak az csípi a szemem, hogy pont abba nincs, ami a szerintem a hardcore gamer közösség számára a legkézenfekvőbb választás lesz ár/teljesítmény alapján. :)

  • HSM

    félisten

    válasz dezz #92 üzenetére

    Érdekes, ha 200-400Gflopsot tudna, akkor az AVX-es I5 3570K-m miért csak ~100Gflopsot tud Linpack alatt 3,6Ghz-en? A régi 920-as I7-em 4Ghz körül tudott talán 50-60-at. Ahhoz képest azért 10Gflops elég jelentős.

    (#99) dezz: Nekem a 7950-es Radeonommal volt játék, ami vegyes limites volt plafon grafikával is, a 3,6Ghz-en tekerő 3570K-val. És ez még nem is CF... :U Sőt, pl. van egy MMOFPS, a planetside2, ott 70% körül a GPU, és folyamatosan a procira vár. :D Jól jönne oda a hanggal megspórolható 10%, ha igaz a dolog. ;)
    (Ilyenkor ismét dühös leszek az EAX kivégzéséért, a jelenleg is használt X-fim 128 hangforrás teljes processzálását, effektelését, mixelését röhögve megcsinálná nekem 0% CPU-terheléssel. :( )

    (#101) dezz: Az FPS csak egy metrika, ami alapján megítélni, hogy fut az adott játék, egy rendkívül egyszerű, de ugyanennyire pontatlan és megbízhatatlan megközelítés. :U

  • Reggie0

    félisten

    válasz dezz #185 üzenetére

    En voltam. Nem azt mondam, hogy felesleges rola megbizonyosodni, hanem azt mondtam, hogy elhiszem hogy hasonlo erzetet tud kelteni, mert az agy becsaphato. Ezert idopazarlas szamomra ezt meghallgatni.

    Abban egyetertek veled, hogy komoly hangrendszer kell ehhez.

    Szerintem sem csak sztereoban tud dolgozni, hiszen a DSP-ket barmire be lehet fogni, azok elegge altalanos celu eszkozok. Ezt irtam is.

  • HSM

    félisten

    válasz dezz #185 üzenetére

    Pont a nagyságrenddel volt a baj. 200Gflops nagyságrendnél 10Gflops szinte semmi, míg 50-60 Gflopsnál igencsak számít. És egy 4Ghz-es régi I7 (920) igencsak nem számít ma se korszerűtlen vagy alsókategóriás procinak....

    (#186) hcl: Azt hiszem, ennek ellenére arra igencsak jó példa volt, hogy a célhardver nem szükségszerűen fogyaszt kevesebbet. Ugyanis annak is kell körítés. :U

    [ Szerkesztve ]

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz dezz #199 üzenetére

    No meg azt se felejtsük el, hogy a sokpontegy rendszereknél, ha nincs lehetőség beállítani a hangszórók távolságát a vezérlőben (mérőmiki előny), akkor az is szépen bele tud kavarni a kapott "élménybe".

    A számítógépes sokpontegy rendszerek esetén van egyáltalán ilyen lehetőség vagy csak szétdobálom a hangszórókat gyári utasítás szerint?

    read-only mode on the forum

  • siriq

    őstag

    válasz dezz #230 üzenetére

    Van optimalizacio is(ismered az eredeti kodot stb amin fut az engine stb). Te is tudod, minden hardware mas. Meg lehet oldani a dolgokat kevesebb erroforasbol is sokszor. Egy olyan dologrol beszelunk amit meg ki sem probalunk es lehet siman at lehet ultetni mashova.
    En nem vagyok ellene semminek de vezessem ki meg mashova majd onnnan szedje ossze a zajt es ugy nyomjam ki mert nem mindenkinek van kulon csucs rendszere ...

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • siriq

    őstag

    válasz dezz #232 üzenetére

    Te ismered az engine felepiteset? Egyszeru kerdes.
    Probaltad mar eloben? Szinten zenesz.
    Nem fogok semmit sehova meg vezeti. Eleg volt eddig.
    Nem lesz zajosabb. Neharagudj meg de alaplapi hangkeltovel csak ha bottal piszkalnam. Egyszeru pelda: ha suket az ember akkor biztos nem fogja hallani a kulonbseget.
    Volt elotte mas is.

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • siriq

    őstag

    válasz dezz #235 üzenetére

    A kerdesekre valaszolj legyszi. Koszi.
    Eleg lesz az igen vagy nem.
    Addig felesleges dobalozni massal.
    Legyen mas kerdes is: ha ismered az engine felepiteset, akkor hogyan ulteted at mas hw-re?

    Neharagudj de en kerdeztem elosszor igy varom elosszor a valaszokat ezekre.
    Szimpla kerdesek.
    Ahogy emlitettem en irtam mar fentebb ami most nem kapcsolodik a temahoz de leirom megegyszer en semminek nem vagyok az elrontoja.
    Ertem mit akarsz de ird le a te valaszod a kerdesekre, hiszen igy alakulhat ki a vita. Valaszt meg nem irtal.

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • siriq

    őstag

    válasz dezz #237 üzenetére

    Tehat NEM.
    ENNYI a lenyeg. Nezzuk majd meg a dolgokat ha mar hasznaltad es tesztelted. Felesleges addig hasonlitani xy termeket zy termekhez.
    Ertem az ertekezest de ez nem helyen valo. Neked ezt tudnod kellene. Szep es jo az uj irany de elobb le is kellene tesztelni majd ezek utan lehet velemenyt alkotni. Nna ez az ami itt most teljesen hianyzik. Probaljunk mar a targyilagossagnal lenni ha minimalis szinten is.
    EN spec hasznalom az alaplapit a mikihez es minden mashoz az asus-t. Neked irom. Soha tobbet nem akarok alaplapi megoldassal meg csak filmet sem nezni. Probald ki es megerted.

    Bar mi lehet a kod atirasabol.

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • siriq

    őstag

    válasz dezz #239 üzenetére

    En faradt vagyok mantrazni a dolgokat ehez, lehet hivni kellen abu-t o ebben a mester. Olvasd el megegyszer majd tobbszor es nem irod azt amit irtal.
    Erthetoen leirom megegyszer: Nem ismerjuk az engine-t. Lehet maskeppen is meg lehet oldani.
    TE nem hallod de nekem iszonyat az alaplapi. Ezert irtam azokat amit fentebb megtalallsz.
    Pusztan talagatas van most. Nem tudja senki esetleg hogyan mashogy lehet ezeket kivitelezni mas hw-n is.
    En elfaradtam megyek aludni.

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • MaUser

    addikt

    válasz dezz #199 üzenetére

    Több hangszórós rendszernél kíváncsi vagyok mit hoznak ki, A3D anno nem nagyon remekelt ebben. Négy hangszórós módban határozottan pontatlanabb volt a tér, mint csak két első hangfallal, füleshez képest meg pláne.

    HSM: Akkor az órajel/feszültség csökkentésen már túl vagy. Érdekes, hogy ennyire érzéketlen rá a kártya.

    Reggie0: Lehet nekem van speciális fülem, de a linkelt két hangfalas A3D demoknál tök mindegy, hogy 20°-kal jobbra vagy balra nézek a képernyőről, ahogyan az sem gond, ha nem pont középen ülök. :)

    Teasüti: Azért jó, hogy a 3D hangot számoló DSP a VGA-n csücsül, mivel ha a dinamikusan változó 3D környezet alapján akarod a 3D-s hangteret létrehozni, akkor egyszerűbb közvetlenül a VGA-tól lekérni az információkat.

    siriq: Nagyon nem érted. Ez nem a hangminőséget befolyásolja, nem egy újabb DAC vagy bármi más. Ettől nem fog szebben (audiófülebben) szólni a rendszered. Ez egy 3D DSP mód és kész. Ettől nem lesz a hangminőséged sem rosszabb sem jobb, mint egy mai CMMS-sel, ellenben remélhetőleg jobban térbe tudja helyezni a hangokat. Aztán hogy az effektezett hangot már alaplapi kivezetésen vagy hackelt Xonar-on át vezeted ki, az a Trueaudio szempontjából édes mindegy. :U

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • siriq

    őstag

    válasz dezz #243 üzenetére

    Egy dicseret neked elosszoros is, mert nem szenvedtel annyit, hogy leird a nem szot mint abu es sokan masok.
    Ha ki kell vezetnem az alaplapihoz es te azt mondod nem hallod a kulonbseget megint mas doldog.
    Csak ki kell vezetni a jeleti egy olyan userhez akinek nincs jo audio hw. Nem?
    Most mar tenyleg alvas.

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • siriq

    őstag

    válasz dezz #245 üzenetére

    Azokkal mi van akiknek csak alaplapi van?
    Sokadjara irom le.
    Ha nem megy HDMI-n, akkor hangkártyán vagy az alaplapin. Nem lesz zajosabb, mint ha kártya számolta volna. (Már ha tudta volna.) Rohadtul nem azt mondom, hogy nem hallom a különbséget
    Magyaran zajos lesz. A dolt betus reszt te irtad.

    [ Szerkesztve ]

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • siriq

    őstag

    válasz dezz #247 üzenetére

    Akkor ezek szerint megertetted.
    Alaplapi zaj.
    jo8, nekem kesz a kaja , szoval en lepek:D

    Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

  • ßrainiac

    addikt

    válasz dezz #251 üzenetére

    Mit gondolsz, az en esetemben hogyan lenne a legjobb?

    Adott a fura eredetu hangkartya (VIA envy24dt) amire ha jol latom nem tudom rakotni a vgat, egy HD5850, meg egy erosito optikai es hdmi bemenettel.

    Filmekhez es jatekhoz is szeretnem hasznalni az 5.1-et.

  • HSM

    félisten

    válasz dezz #230 üzenetére

    Azért ha a linkelt ciikkből átnézed a többi oldalt, fel fogsz fedezni némi hasonlóságot. ;)

    Tegyük hozzá, az X-fi egy 8 éves technika. Vannak komoly korlátai a TrueAudio-hoz képest. Szerintem elsősorban és legfőképpen ott a különbség, hogy az X-fi csak 128 hangcsatorna hardveres megszólaltatására és effektelésére képes, nem lehet csak úgy hozzátoldani még pár DSP-t. Illetve tudásban is lehet többet fog tudni ez a cucc, de első ránézésre nekem ez jött le a GPU14 eventen tartott előadásokból, hogy azért a hűha faktor elmaradt, helyette végigröhögtem az előadást, mekkora X-fi koppintás az egész. (Persze, nyilván némi fejlesztéssel, meg némi vissza-fejlődéssel együtt.)

    (#242) ßrainiac: Szerintem sokkal, ha tudja az erősítőd.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz dezz #230 üzenetére

    Ohh, és mégvalamit elfelejtettem... Ami még nagyon komoly előny (volt?) az X-fi javára, az a hardveres mixer a gyakorlatilag hibátlan minőségű SRC motorjával. Halkan megjegyzem, az i5 3570k-mon már önmagában egy PPSH resampler egyetlen hangsávra 1-2% CPU-használat a FLAC lejátszás normál esetbeni masszív 0%-ához képest.... :U
    Ezenkívül az AMD jelenlegi megoldása ahogy láttam mindenképpen átmegy a windóz mixeren, aminek a minősége megintcsak egy nagy-nagy kerek nulla, legalábbis win7 64biten SP1-el. Ha valaki használt ASIO kimenetet zenehallgatásra jobb hangcuccal (ami így messziről elkerüli szerencsére a windóz teljes hang-csővezetékét), és a windózosat is, az tudja miről beszélek.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz dezz #275 üzenetére

    Erre a két diagrammra gondoltam: [link][link]. Lehet én vagyok lemaradva, de egy proci azért nem egészen ilyen, még ha vannak is közös vonások.

    Azonkívül nem tudom, nézted-e a teljes konferenciát, de akkora lódítások voltak, meg agyonhype-olás, csak lestem, és röhögtem kínomban. Szóval továbbra sem azt mondom, hogy ez nem jó dolog, vagy hogy bármi bajom lenne vele, sőt, csak azért nem akkora csoda ez, mint amekkorának be van állítva.

    Azonkívül pedig nem kell egyből személyeskedésbe csapni, ha valamit máshogy gondolok, és azt te "szakmaiatlannak" gondolod. Azért van a fórum, hogy a különböző álláspontokat megbeszélhessük. ;)
    Én sem írtam neked ilyeneket, amikor a modern processzorok elérhető számítási sebességét "kicsit" elnézted. :U

    (#277) Mardel: Évek óta használom az ASIO driverét az X-fimnek. Soha, de soha semmi instabilitást nem okozott. Azt, hogy hulladék hangkártyáknál összeesik, amelyiknek nem csinálták meg rendesen a támogatását, nem az ASIO baja, hanem a hanyag gyártóké. Bekonfigurálni ASIO-n egy sztereo kimenetet pedig kb. 5 másodperc, legalábbis az én kártyámon, és csak az első használat előtt kell megejteni.

    A hangminőségbeli eltérés pedig kristály tisztán hallatszik, sima, CD minőségű anyagoknál, még jobb MP3-aknál is. Különben minek használnám? :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Mardel

    őstag

    válasz dezz #281 üzenetére

    Es a SoX is ennyire jo lenne? [link]

    Pl. Probakepp egy 24-bit 96 kHzes vinyl ripet sox-al kodoltam 16 bit 44.1 kHz-esre, hogy utana ABX tesztelve kideruljon, hogy hallom-e a kulonbseget asio, wasapi, ds hangkimeneten.

    Ez volt a sox utasitas:
    sox any-file -b 16 outfile rate 44100 dither - f gesemann

    Ha clippinget jelez, akkor "gain -1"-et adok az outfile utan.

    Persze ezt sem hallom fejhallgaton (Sennheiser HD 555).

    Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

  • HSM

    félisten

    válasz dezz #286 üzenetére

    Első 10 sor itt: [link]
    Talán annyival kiegészítve, hogy kicsit túl-marketingelték magukat az én ízlésemhez képest a GPU14 eventen, ami kiváltott belőlem némi rosszallást. :) De alapvetően örülök én ennek amúgy. :R

    Amúgy az X-fin sajnos nem nagyon volt módom az EAX-et kihasznnálni 1-2 címet leszámítva, de 2003-óta volt egy Audigy2 ZS-em, amivel szerencsére az EAX 4.0-t bőven tudtam használni (élvezni) több játékban is, úgyhogy tudom milyen jóság ez. :K

    [ Szerkesztve ]

  • jacint78

    addikt

    válasz dezz #293 üzenetére

    Az csak valami szoftveres bohóckodás. :D

    type your text here..

  • janos666

    nagyúr

    válasz dezz #314 üzenetére

    Mindig arról offolok, ami épp felvetődik. Én ezt érzem feleslegesnek, ha arról megy a beszélgetés, hogy ki mit és hogy csinál a fórumon. Inkább csinálja. :P
    Amit a PC hangvilágáról gondoltam (főként a TrueAudio kapcsán), azt már többnyire "beleoffoltam" másik Radeon-os topicba mielőtt lejött ez a cikk (és már kiegészítettem az itt alább látható első hsz-eimmel). :DDD

    (#315) dezz
    Jó kis oldal. A második hír a szokásos "leáll a Panasonic a PDP-vel" hír, mint általában minden harmadik hónapban, most is kamu. Még épp befér majd egy ilyen hírhullám, mielőtt bejelentik a 2014-es modelleket. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz dezz #312 üzenetére

    1: Miért? Nekem annyira bejött a játék PDP-n (szigorúan 1080p60, ha fixen 30fps-el szaggat, akkor kezd hiányozni a beépített motion blur, bár olyat lehet csinálni szoftveresen is), hogy ha holnaptól csak LCD-n tehetném, akkor talán inkább leszoknék a játékról (legalább is a dinamikusabb és/vagy sötétebb féle mozgás/képi világúakról, amik általában tetszenek [vagy ragyogjon és pörögjön mint a spuris rivaldafény, vagy nyugisan bóklásszuk a dragonokat a sötét dungenben :D] ||| és inkább elkezdenék moziba járni itthoni filmezés helyett, "mint a kőkorszakban").

    2: Erre én is csak akkor, ha közelebbről ismerem az illetőt és a szokásait, hogy tudjam képes-e megfelelően kezelni az ügyet és megérheti-e ez neki. (Te nem ismered véletlenül Locutus-t? Régen SG-n moderátor Borg néven? Na, őt pl. kivételesen biztattam erre, és még nem nagyon panaszkodott.) Én így tettem bele idestova ~7000 üzemórát egy Panasonic 42G30-ba. Az egyetlen, amit bánok, hogy akkor úgy gondolkoztam inkább kicsit veszek, és hamar cserélek 50-es szériás 50"-ra, de közbeszóltak a körülmények, és 42"-on ragadtam (jobban hiányzik a méret, mint az az amúgy kellemes minőségugrás a 30-as és 50-es széria közt, mert a 30-as sem rossz).

    3: Téves! A legfőbb gondjai a valós (illetve háttérvilágítás osztós/szabályzós trükközések esetén a gyakorlatban átlagosan és ténylegesen jellemző) kontrasztarány (amiben egy nagyságrenddel vannak lemaradva a PDP-k [több nagyságrenddel az OLED] mögött, így ha hozzászoksz az utóbbihoz, már képtelen vagy fájdalommentesen visszaszokni a másikra - ez olyasmi, mint a HiFi audió, akkor érzed igazán, ha elveszik a jót, amihez hozzászoktál) és a képernyő homogenitás (beleértve a statikusan jelenlévő gyártási és összeszerelési hibákat, a hőmérsékletfüggő dinamikus hatásokat [legalább is a Samsung azt állította, hogy az ő LCD TV-iknél a hőhatások okoztak kirívó gondokat 2012-ben, ami mondjuk szerintem kamu, de ha ők mondják vegyük bele], illetve azt is, hogy valamelyest mindig szögfüggő a szín és/vagy fényerő és/vagy relatív fényerő [aka "gamma"], de egyszerre csak egy kisebb pixelcsoportot tudsz kellően szemből nézni ahhoz, hogy ne lehessen hatása, tehát egyszerre egy embert szolgál ki rendesen, de már neki is bajok lehetnek a képernyő sarkaival [akkor is, ha nincs ottfelejtve a zseblámpa]). Az valóban igaz, ahogy mondod, hogy megfelelő trükkökkel (amit én "plazma emuláló mód"-nak szoktam csúfolni) manapság már egész jól kordában lehet tartani a sebességbeli problémákat (de én még nem láttam olyan LCD-t, amin tényleg olyan jól működne a "plazma emuláló mód", mint egy korabeli plazma -> mikor elkezdett kiforrni a BFI, akkor a Panasonic is rátekerte a kakaót a plazma meghajtója sebességére, jött a marketingnéven 2500Hz-es FFD, ami megint leülteti a BFI-s LCD-t, de ami azt illeti a Samsung egy évvel előtte hozott ki hasonlóan gyors PDP paneleket, csak ott a kontraszttal vannak bajok [nem sokkal jobbak, mint a legjobb LCD :P]). Sőt, szerintem csak az IPS-nek elég a BFI (a PVA-nak csak részben, korlátozott tartományban és/vagy korlátozott mértékben mozogva), hogy "plazmás" legyen, viszont ugorj vissza a bekezdés elejére, hogy a kontrasztaránnyal vannak óriási bajok (ha az ellenkezőjét vallod, akkor most csóválod a fejed, hogy lófing, meg hogy elég az, de csak nem vagy hozzászokva a jóhoz, hogy egyértelműen zavarhasson a hiánya), és általánosságban abban az IPS az egyik leggyengébb.

    +1: A plazma vibrálását könnyen megszoktam. Amit egyszer egy Sony produkált nekem 24Hz-es BFI-vel, azt nem tudtam volna elviselni. Általában, ha egy LED-s LCD-n nem látom vibrálni a BFI-t legalább közvetlenül a bekapcsolás után, az lósz@r, közelébe sem ér annak, ahol lennie kéne, csinál is valamit, meg nem is. De amikor már ott van, hogy csinál valamit, akkor legalább annyira, ha nem zavaróbban vibrál, mint a plazmák. Szóval akit zavar a vibrálás, annak egyik sem alternatíva. Akit nem, az mindkettőt el tudja viselni, ha hajlandó hozzászokni. Csak egyiknek több előnye is van és olcsóbb. Innentől nem is tudom miért nehéz választani. Vagyis tudom, csak nem olyan az, amit elhisznek, ha kimondunk. (És talán ezért hiányzik nekem mindenhonnan ez a "vita", ahol előbukkan a csírája, aminek amúgy ritkán adnak dedikált helyet úgy, hogy tábora is legyen.)

    U.i: Nem egy másik topicba írtam és ide csak linkeltem, mert nincs kifejezetten erre való topic, valamelyest mindenhol offolás lenne, akkor meg már maradjon ott, ahol indult.

    ---

    Amúgy jó az a korábban belinkelt 2007-es cikk az EAX haláláról. Gyakorlatilag előre megjósolta, hogy az AMD is előfog állni a saját, valamilyen terméke mellé társított co-processor szerű audio DSP-jével. Beletelt pár évbe, de itt van, most biztos büszke magára a cikkíró, még ha igazából nem is erre gondolt. :))

    Ja, meg ha már ennyit offoltunk a megjelenítőkről, érdekes, hogy a TrueAudio mellett mit húzott most elő az nVidia: G-Sync. Még most olvasom, hogy pontosan mi is lesz abból, de érdekes, hogy a képhez kötődik, nem máshoz, mint például a hang. Talán jobb ötlet egy GPU gyártótól, még akkor is ha személy szerint én üdvözlöm a kezdeményezést, hogy legyen végre hang is.

    Igazából jobban örültem volna, ha újjászületik az OpenAL. Pontosabban egy másik néven jönne valami, ami olyan lenne, aminek az OpenAL-nek lennie kéne (az OpenGL mintájára), és mögé állna valaki, hogy ténylegesen használják is. És úgy működne, mint most az OpenAL EFX, hogy lehet szoftveres (CPU-n futó), de lehet hardware-esen is gyorsítani, netán például OpenCL-en vagy ComputeShader-en át, és akkor Intel, AMD, nVidia mind megírhatta volna hozzá a drivert, az API-t pedig lenyomná valaki a fejlesztők torkán (rápa vagy botként, most mindegy, de inkább édességként).

    De most azzal is beérem a szoftveres Wwise helyett, ha tényleg egész szépen elterjed a TrueAudio.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz dezz #319 üzenetére

    1.
    Szándékosan még nem próbáltam, mert esne tőle az ára legalább 20k-t, ha nincs igazam, de szerintem nagyon nehéz lenne direkt és végleg beégetni. Szerintem ha 100 órára kint hagynék egy fekete-fehér ábrát, az is kikopna belőle 100-200 óra "mosatás" után (homogén fehér kép), ha nem hamarabb. Csak villanyszámlával lennék hátrébb, amit a mosatás vitt el (ha nem tudom elviselni, hogy magától kopjon ki lassan).

    Olyasmikkel játszottam már ezen, mint a Mass Effect és Dragon Age sorozat részei (persze HUD-al és minden sidequest-el), Skyrim (csak azért halványítottam a HUD-ot, mert úgy szebb), ... na meg Assassins Creed részek agresszív fekete-fehér HUD-al (na, az a régebbi Samu plazmámban hagyott egy-egy óra játék után pár óra foltot, mikor még "bejáratós" volt, de kikopott filmek alatt). De bár itt van mellettem a laptop is, mégis ezen szoktam netezni is (most is így írok).

    2.
    Úgy gondoltam régebbről, de ez is megteszi, sőt ide épp jó. :DDD

    3.
    De engem jobban érdekel az összkép és persze az ár/érték arány. Abban pedig szerintem jelenleg verhetetlen a PDP (annyira, hogy gyakorlatilag még gondolkodni sem kéne rajta, hogy mit vegyél, ha minden döntéshozó változót kellően ismersz és racionálisan mérlegelsz). De az is igaz, hogy az olcsóságát épp annak köszönhetem, hogy nem divatos, tehát nekem az a jó, ha épp csak annyit adnak el olcsón, hogy még legyen értelme gyártani, de eggyel sem többet, hogy esetleg elkezdjenek áremelésről gondolkodni, és annyiért adni, amennyit amúgy a piacon érne, ha divatos lenne. :))

    +
    Azért csúfolom így, mert mióta létezik a PDP, az azóta pulzál, és mindig is fog, nem is tud mást. Az LCD-nek pedig nagyon hiányzik, hogy minél optimalizáltabban pulzáljon a háttérvilágítása, mégis csak egy nem túl öreg, és sokáig "high-end"-nek tekintett feature-ként jelenik meg (tehát jó sok pénzt ki kell csengetni, akár két azonos méretű PDP-t vehettél azon az áron -> egyet tartalékba, ha beég, míg azt "mosatod" :o), és még akkor sem mindig helyesen (vagy nevetségesen túlzottan villog, vagy messze nem eléggé, szóval mondhatjuk, hogy még máig kiforratlan, esetleg néha találnak bele, mikor elég érősek a LED-ek és sikerült eltalálni az időzítést).

    De amúgy örök probléma a nem tökéletes fekete a gammánál is. Most is jó szar lett ehhez a nagy sokára összelapátolt ITU BT1886 is, mert kőegyszerű, így nem ideális, ha nincs kvázi-zéró feketéd. Igaz, mire végre összedobták, és lett "szabványos gamma", addigra már kireppentek az OLED-ek, kvázi-zéró feketével, szóval nincs nagy baj, csak az LCD-t kell majd elfelejteni. :P

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés