Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Tyrel #81 üzenetére

    Nem, csak próbálnak piaci részesedést növelni. ha megfigyeled, a legtöbb esetben azonos teljesítményt alacsonyabb áron(néha sokkal alacsonyann - ld. Epyc) kínálnak, hogy az is meggondolja az áttérést aki azonos áron a környékükre se nézne. Így jóval alacsonyabb a profithányad. Nyilván jól jött nekik, hogy az Intel árai elszálltak, viszont vége a bányászláznak - amikek a fő nyertesei amúgy is a kiskerek voltak, nem a tervezők.
    Azt meg eddig is tudtuk, hogy a konzolprocikból ugyan stabil a bevétel, de alig van nyereség.

    (#83) Cifu: :R

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz lezso6 #208 üzenetére

    Szerintem a Wikipédián megadott példából nagyjából kiderül, miért mértani közepet használnak számtani helyett: a mértani közép szerint számított erősorrend nem függ attól, melyik versenyző a viszonyítási alap(melyikre normalizálnak).
    Ez egy teszt esetében nem sokat számít, de ha sokat összesítesz, akkor már nem mindegy.
    Pl. ha mondjuk volna a (#206)-beli példádban egy C teszt is, ahol viszont a Radeon nyerne ugyanannyival, mint a B-ben a GTX(direkt, hisz így a két teljesítménynek átlagban épp egálnak kellene lennie).
    Tehát:
    Radeon: A: 50 fps, B: 100 fps, C: 150 fps
    GTX: A: 50 fps, B: 150 fps, C: 100 fps

    Számtani:
    (Ga / Ra + Gb / Rb + Gc / Rc) /3 = 1,05% a GTX javára(illetve pontosabban a számlálóban levő javára)
    Mértani:
    cbrt(Ga / Ra * Gb / Rb * Gc / Rc) = 100%

    És minél több tesztet összesítesz, annál durvábban csal a számtani közép a számlálóban levő versenyző javára... és bár nem számoltam utána, de tippem szerint az se igazítja ki, ha felváltva van egy versenyző a számlálóban és a nevezőben, cserébe legalább bonyolítja.

    (#209) Simid "mértani átlagokkal számololni elég wtf.." egyáltalán nem wtf, lásd a fenti példát

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Bici #212 üzenetére

    A számolást nem cseszted el, de a köbgyöknél az egyik számláló-nevező párt a példa felírásakor bizony felcserélted... :D

    Ja, súlyozni... a monitort nem akarod még esetleg belevenni, mert hát az se mindegy, hogy a 100/500-as eredményt egy 60, 75, 144 vagy 240 Hz-es monitorra teszed ki, nem is számítva a vsync/Freesync/Gsync-et...
    Vagy hogy ki melyik effektet preferálja - pl. kikapcsolt AA(saját preferenciám, utálom a maszatolt pixeleket a textúra közepén, inkább anizóra költöm azt a teljesítménst) mellett lehet más lenne a helyzet, de akinek meg az AA fontos és az anizót kapcsolja ki, annak meg lehet megint más jönne ki - igazából nem tudom, ennyire nem értek a kártyák-driverek-játékmotorok-effektek viszonyához...
    Az kétségtelen, hogy a 10fps az elégtelen bármire, de erre most csuklóból nem tudok neked mondani kompenzációs mechanizmust, legalább is olyat nem ami a végösszeget nem torzítja indokolatlan mértékben.

    Az igazi az lenne(figyelem, elméleti, ideális lehetőség!), ha az összes főbb játékkal le lehetne tesztelni a kártyákat, és ki-ki a neki tetszőket kiválogathatná, és az azokra vonatkozó összesítést tudná nézni ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Raymond #215 üzenetére

    Szerencsénkre az nem épp életszerű, hogy az egyik kártya az egyik tesztben 5x gyorsabb, a következőben meg 5x lassabb, tehát ez nem akkora gond, de kétségtelenül nem mindegy, melyik tartományba esnek az értékek.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dr. Romano #244 üzenetére

    Meg bizony, tán még csak nem is hazudik. Itt a definíció az ARK-ról, talán már láttad:

    Még tán hihető is, hogy alapórajelen nem megy fölé... bár hogy valós körülmények közt hogy hozzák létre, mekkora terhelés mellett, hogy nem turbózik egyik mag se, azt nem tudom, tán letiltják a turbót... csak akkor hogy lesz az eredménynek bármi köze a valódi viselkedéshez, rejtély... :F

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz AAAgold #248 üzenetére

    Én se mondtam mást, de azért azt te is beláthatod, hogy sikerült elég kreatívan megfogalmazni a definíciót, aminek alighanem eleget is tesz a proci, csak épp sok köze nincs ahhoz, ami a való életben előfordul.
    Egyébként nem fotó, hanem screenshot az Intel ARK-ról, ez épp az i9-9900K adatlapjáról, de tetszőleges más adatlapon is elérhető.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fanti #251 üzenetére

    Lehet, hogy én vagyok túl szigorú, de szvsz kategóriákról csak egy adott generáción belül lehet beszélni, annak a generációnak az élettartama alatt, az akkori játékok futtatására.
    Mert hát most akkor minek számít a Radeon HD 4890 és a Geforce GTX 480, belépőszintnek? Egy RX 560 is másfélszer erősebb mindkettőnél(nyers GFLOPS-ban, single prec.)
    Ha meg bekapcsolod a csoda-RTX-et(DXR-t), a TPU mérései szerint az RTX 2080 se megy túl 60fps-en 1080p-ben, 4K-ban meg a 2080Ti se éri el a 30-at... akkor az belépő szint lett hirtelen? RTX-re egész biztosan, legalább is abban az egy játékban, ami per pillanat támogatja(és nem mindenre alkalmazza, csak a tükröződő felületekre ki-ki döntse el, megéri-e).

    (#253) AAAgold : Valóban nem ezt akartam írni, hanem konkrétan azt, hogy hihető hogy alapórajelen átlagban nem megy 95W fölé. Kösz az észrevételt! :R

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák