Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sparks

    senior tag

    válasz <Adamsky> #15 üzenetére

    Azt láttam, hogy 1ó52p alatt úgy kb. 10% fogyott el sport módban (ilyenkor GPS, pulzusmérés mennek folyamatosan). Tudni kell, hogy sportolás közben, ha nem nézem a kijelzőt, akkor az infók nem változnak rajta, ha magam elé emelem, akkor frissít mindaddig, amíg fel van emelve a kezem. Ilyenkor ugye többet fogyaszt. Szóval ha nem végig lesem a kijelzőt, hanem csak rá-rá nézek, akkor szerintem 16-18 órát el kéne menjen kb. GPS-el, de ez csak sacc erősen. Az óra maga azt mondja, hogy szerinte most 86%-os töltöttségnél 30 órát tud sport módban elketyegni, ami szerintem túlzás:

    Endomondó egyelőre felejtős, EU verzióval csak Strava van. Kínai szoftverrel (és ennek van az XDA-n egy angolosított verziója) működik a MiFit is, az meg szinkronizál Google Fit-tel is. De hogy Endomondóval mi lesz, az passz.

    [ Szerkesztve ]

  • sparks

    senior tag

    válasz <Adamsky> #15 üzenetére

    Csináltam egy 1 óra 10 perces mérést. Végig ment a GPS és olyan 3 százalékot evett összesen, így elképzelhető bőven a 30 óra is egy menetben.
    Azonban megnéztem a pulzusmérést és leginkább a lottóhoz hasonlít: szerintem csak tippel, de mindig mellé lő :DDD Polar H7 mellkaspánttal vetettem össze és már menet közben látszott, hogy siralmas, amit mér. Amikor 95-100 volt a pulzusom, akkor szerinte az 130-140 :Y volt. Amikor meg kicsit megmozgattam magam és felment 130-ra, na akkor Huami feljegyezte, hogy 90-et ver a szívem :D Vicces. De nem is számítottam másra, még olyan csuklós pulzusmérőről nem hallottam, ami legalább megközelítené egy ilyen H7-es öv szintjét. Lehet, hogy nyugodt körülmények között nagyjából jót mutat, de edzés közben teljesen használhatatlan. Próbáltam szorosra venni, próbáltam a csuklóm aljára tenni, de ugyan az. Szóval, aki abban reménykedik, hogy pontos pulzusmérési eredményt kaphat ettől az eszköztől, az inkább ne ruházzon be rá, mert csalódás lesz.

    Viszont mindezekkel szemben, a kalória fogyasztásom egészen jól megmondta, összevetve a Polar szoftverével, a Polar órával és átlagos tapasztalattal is :)

  • doongoo

    addikt

    válasz <Adamsky> #15 üzenetére

    a transreflective kijelzők hátránya az alapból gyengébb háttérvilágítás. Azaz ha nincs direkt beeső fény, akkor tompább a fényerő. A technológia adja, mert a hátulról érkező fénynek át kell hatolnia egy szűrőn, hogy előre kijutva megvilágítsa a képet. Ugyanez a szűrő veri vissza az elölről beeső fényt is. Hasonló az elve egy napszemüveghez, azaz szűri a fényt.

    A tesztben említi is Bone123

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák