Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    Sziasztok!

    Most kezdtem el csak belemerülni a programba, és szeretnék némi segítséget kérni:

    1. Ha jól tudom az értesítési sávból megnyitott robotnak a történethez kellene vezetnie, ezzel szemben engem a parancsokhoz visz. Ez változott a dokumentáció írása óta?

    2. Néha ha megnyitom a robotot nem írja ki a parancsok neveit, és nem is tudok váltani köztük, csak egy parancsot látok a tulajdonságaival. Ezt csak úgy tudom megszüntetni, ha valami másik helyre megyek, mondjuk a helyek-re és onnan vissza a parancsokra, ezután már látom a nevüket. Én vagyok béna, vagy valami bug van nálam?

    Illetve lenne egy parancsom ami mind a történetekben, mind a hibakövetésben is látszódik, mégsem csinál semmit, nincs semmilyen hiba hozzá. Ez lenne az:

    Parancs 0:

    Események

    Riasztás
    mikor: 2016.01.25 07:00
    ismétlés: 5 perc --> "itt az ellenőrzés miatt van 5 perc, egyébként fél vagy 1 óra lenne"
    ébresztés: ébressze fel a készüléket
    napok: hétf, kedd, szer, csüt, pént
    feltétel: és operátor: adott idő van: 7:00-0:00 és nem Van hálózati kapcsolat

    Riasztás
    mikor:2016.01.25 07:00
    ismétlés: 1 óra
    ébresztés: ébressze fel a készüléket
    napok: szom, vas
    feltétel: és operátor: Adott idő van: 11:00-0:00 és nem Van hálózati kapcsolat

    Műveletek

    Wi-Fi beállítása
    állapot: be
    várjon a befejezésre: nem

    Mobil adat beállítása
    állapot: be

    Várakozás
    idő ezredmásodpercben: 180000
    amíg: Nincs kifejezés
    max ellenőrzések: 0
    wakelock: nem

    Automatikus szinkronizáció beállítása
    állapot: be

    Szinkronizálás

    Automatikus szinkronizáció beállítása
    állapot: ki

    Mobil adat beállítása
    állapot: ki

    Wi-Fi beállítása
    állapot: ki
    várjon a befejezésre: nem

    Ezzel a parnccsal azt szeretném elérni, hogy hétköznap reggel reggel 7 és éjfél között , hétvégén reggel 11 és éjfél között kikapcsolt wifi, mobilnet és autoszinkron mellett kapcsoljon be a netem (vagy wifi ha van, vagy mobilnet) és frissítsen rá mindenre amire csak lehet a megadott időközönként. Nem tanultam programozást és egy kicsit nehézkes felfognom a robot felépítését és logikáját, így lehet hogy vmit elbaltáztam, vagy túl sokat akarok egyszerre egy parancsban, de hol működik a parancs, hol nem.

    Ezt még tetézném ezekkel a parancsokkal is:

    Parancs 1:

    Események

    Képernyő bekapcsolva

    Műveletek

    Wi-Fi beállítása
    állapot: be
    várjon a befejezésre: nem
    feltétel: és operátor: Konfigurált hálózat elérhető (itt a konfigurált azt jelnti, hogy amihez már egyszer csatlakoztam, vagy a robotban kell konfigurálni a hálózatot?)

    Mobil adat beállítása
    állapot: be

    Parancs 2:

    Események

    Képernyő kikapcsolva

    Műveletek

    Wi-Fi beállítása
    állapot: ki
    várjon a befejezésre: nem

    Mobil adat beállítása
    állapot: ki

    Ezekkel pedig azt szeretném, hogyha bekapcsolom a képernyőt ( parancs 1) legyen netem (ha lehet olyan wifi ahova már csatlakoztam akkor az, he nem akkor mobilnet), illetve ha kikapcsolom a képernyőmet (parancs 2) akkor kapcsolódjon le a hálózatokról. Ezek működnek, de sztem a képernyő kikapcs parancs bekavarhat a szinkronizációs paraqncsomnak (parancs 0), mivel ha a képernyő kikapcs parancs engedélyezve van, akkor nem csinál semmit a szinkron parancs, viszont ha tiltom a képernyő kikapcs parancsot akkor hol működik a szinkron parancs hol nem.

    Biztos, hogy már sokszor kérdeztek hasonló parancsra, én is egy egy hasonló kérdésből indultam ki, összegyúrva egy példaparanccsal, és sajnos így sem jó. Esetleg ha vki rátudna nézni, hogy hol lehet a gikszer, vagy egyszerűen csak szét kellen szednem több parancsra a szinkron parancsomat?

    Előre is köszönöm!

    ui: bocs a hosszú posztért, legközelebb hogyan tudná lerövidíteni? Van vmi felhőtárhely ahol gyűlnek a parancsok vagy vmi hasonló?

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák