Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz bartatamas #2983 üzenetére

    Köszi az infót! Ezeknek a miniPC -knek lelkük van. Ha túl korán/későn/lassan/gyorsan csinálsz valamit, akkor símán kifagyhat az adott funkció, vagy akár az egész kütyü. A BOOT_COMPLETED túl korai neki. Ezért váratom. A csatlakozás sem mindegyiknél automatikus. Az RK3066 -osoknál az volt a tuti, ha shellparancsokkal előbb ki, majd bekapcsoltam az ethernetet. Ez az AML S802 szerencsére felismeri boot után. De ha előbb indítok Hotspotot, minthogy felálljon az ethernet, akkor fagyi van. Egyébként meg hardverileg hiába beépített a LAN csatlakozó, akkor is egy USB - LAN adapter van benne. Szoftveresen meg olyan, mintha egy második, USB -s Wifi adapter lenne. Szóval van kavarás rendesen és olyan körülményeket is figyelembe kell venni, amikre elvileg nem lenne szükség.

    IP -t úgy kaphat az eszköz, hogy
    -az IP -t a külső eszköz határozza meg, alapbeállításai szerint
    -az IP -t a külső eszköz határozza meg, de fix IP van benne társítva a kérvényező droid mac -címéhez
    -az IP -t a kérvényező droid kéri a külső eszköztől, a speciális hálózati beállításaiban megadottak szerint Sztem úgy lenne jó, hogy vagy minden csatlakozástípusnál lenne IP -opció, vagy külön "hálózat konstans", amiben IP -t és még esetleg url -be írható kifejezéseket (ftp, http, https, :port, stb.) lehetne megadni. Ezt több helyen is lehetne használni. Az IP -knél írásjelekkel lehetne megadni, hogy milyen szűrést, vagy korlátozást szeretnénk. Pl. a space lehetne elválasztó, hogy több IP -t is meg lehessen adni egy feltételben. A tartományt meg úgy lehetne megadni, mint ahogy nemrég a telefonszámoknál is megcsináltad. Esetleg itt a kötőjelet is lehetne használni. Pl.:
    192.168.1.111 = konkrét IP, tehát csak teljes egyezés esetén teljesül a feltétel.
    192.168.1.111-192.168.1.115 = a két IP közé eső IP -k esetén teljesül a feltétel
    192.168.1.1** = a csillagozott karakter bármi lehet, teljesül a feltétel
    192.168.1.111 192.168.1.115 = a két IP bármelyike esetén teljesül a feltétel.
    A módszert a routeremből lestem.

Új hozzászólás Aktív témák