Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyépés

    aktív tag

    Én inkább azt látom problémának, hogy az ilyen 2x ezres csodák, és a pár 40 ezres, sokkal jobban használható készülék közt nehezen lát különbséget pont a célközönség. Mármint ezeket a telefonokat általában szülőknek, nagyszülőknek veszik, ilyenkor aki választ nekik (gyerek, unoka) jobb esetben azért tudja, mi micsoda. Viszont ha mondjuk nagyinak lejár a hűség és/vagy tönkre megy a régi ő csak az árat látja, mert ránézésre tökugyanazok a telefonok. Megörül szegény, hogy valamelyik gyártó nevét felismeri, meg is veszi azt.
    Én azt csinálom, hogy a régebbi telefonjaimat adom körbe a családban, meg ha van valami akció, mint ahogy a telekomnál lehetett kapni alcatel 3x-et (4/64)-ért 20 ezerért, azt rögtön megveszem, majd jó lesz az pár hónap múlva.
    Szóval ahhoz képest, hogy kb. 45 ezerig mennyi mindent lehet kapni, gyakorlatilag akkora a különbség, hogy 3-4 normális ajánlat van csak, a célközönség meg szegény elég kiszolgáltatott, így elnyeli a szemetet is... ezért is lapátolja minden gyártó ide raklapszám a szemetét, mert szolgáltatói kínálatban el fog fogyni...

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #40 üzenetére

    Inkább az a gond, hogy a belépő szint, ami nem biztos, hogy jól van definiálva. Ebben az esetben ez azoknak lehet jó belépő szintű telefon, aki ért a telefonokhoz. Be tudja csukni az alkalmazásokat a háttérben, mert legalább, tudja, hogy lehet ilyet. Aki nem nyom rá 5-ször egy gombra, hanem tudja, hogy reagálni fog az, csak ki kell várni. Aki nem téved el a beállítások közt, ilyesmi. Szóval ez olyanoknak való, akik pontosan tudják mi ez, mit tud, hogy lehet kevésbé fájdalmasan használni. És ezek az emberek az esetek 99%-ában nem vesznek ilyen telefont.
    Akiknek úgymond belépő szintű feature setre van szükségük, ők nem értenek hozzá, csak annyit látnak, hogy lassú, nem csinálja meg, amit mondanak, melegszik, hamar merül, meg minden hasonló. És ezek az általában idős emberek, nem fogják megtanulni az android lélektanát. Nekik ez nem jó készülék, nekik erősebb kell, ami elviseli, ha olyan használja, aki nem ért hozzá. Én nem tudom, ki a célközönsége ezeknek a nagyon gyenge készülékeknek, mert a gyereknek nem jó, az idősnek nem jó, aki ért hozzá, miért szivatná magát, általában pár ezerrel drágábban sokkal jobbat vehet. Tényleg én azt gondolom, hogy ezek a hozzá nem értők átverésére vannak...

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #43 üzenetére

    Pont ahogy írtam, nekik lehet max jó, de szerintem ez annyira szűk réteg, ahhoz képest, hogy mennyi készülék van eben a "belépő" kategóriában, hogy inkább az emberek kiszolgáltatottságára játszanak rá. Pláne, hogy az ismerősöd - egyébként nekem is van ilyen - simán megveheti a 20-30 ezerrel drágábbat, ha megszűnne ez a kategória. És akkor megszűnne a sok szemét, plusz nyugodtabban lehetne venni a legolcsóbb készülékeket is, mert ha drágábbak is, sokkal jobban használhatók. De nyilván ez csak álom. :D

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #47 üzenetére

    Én elhiszem, hogy egy tesztidőszak alatt, egy hozzáértő ember kezében használható, de mivel ilyen, hasonló és még jobb telefonokat kell heti szinten távgyógyítanom az ismerősi körben/rokonságban én ezt nem fogom ajánlani az biztos. Ha Alice azt mondja, hogy ilyet vesz valamelyik idős rokonának és fél év múlva is elégedett vele, akkor elgondolkodok rajta. De szerintem ez irreális elvárás, plusz kkzárt dolognak tartom, hogy ez lenne a kísérlet eredménye.

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #63 üzenetére

    Volt pár ajánlott és különösen ajánlott készülék innen, aminek aztán mindenféle furcsaságai voltak. Sok nem is egyedi eset volt, hanem típushiba. Szóval bármennyire is ért valaki a telefonokhoz a hosszú távú teszt teljesen más. Plusz ebben a belépő kategóriában még inkább előfordulhat ez, hiszen az alkatrészek és a szoftver sem kap annyi odafigyelést a gyártótól, mint esetleg a drágább készülékeknél. Szóval én biztos nem ajánlom ezt a telefont, és semmit ebből a kategóriából. Az egy dolog, ha valakinek valamiért nincs más opció, akkor ugye nincs mit tenni. De ha van lehetőség, ezt a kategóriát szerintem el kell kerülni.

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #65 üzenetére

    Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Te a tesztelőt véded, nekem meg teljesen mindegy, hogy hol és ki mit ír/mutat egy készülékről, ami ebben a kategóriában van, az számomra nem ajánlott. Épp azért, mert a kategóriára jellemző hardver+szoftver csomag véleményem szerint hosszabb, vagy sokszor már rövidebb távon olyan hiányosságokat mutat, ami miatt számomra az egész kategória kerülendő. Nekem ez a tapasztalatom.

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    Úgy látom azért vannak megoldások, hogy lehet elkerülni, hogy ilyen kategóriájú telefont kelljen venni. Én tudom, hogy drágább kicsit, de 4/64-es Poco M3-at 40-ért lehet külföldről rendelni... Tudom külföld, meg garancia, meg minden, de azért tegyük már egymás mellé a kettőt...

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    válasz Timer #90 üzenetére

    Nem érted úgy látom. Egyrészt a duplája az mondjuk plusz 20 ezer forint. Ami azért nem ugyanaz, mintha 5 milliónak a duplája lenne. Sajnos 20 ezer forint manapság nagyon nem számít nagy összegnek egyrészt, másrészt maga a telefon több, mint duplája érték. Minden szempontból. Én nem mondtam, hogy egy kategória, de igenis összevethető a kettő. Szóval úgymond kis felárért sokkal, de sokkal jobb telefont lehet venni, ez a lényeg.
    És el is jutottunk a másik lényeghez: ez az egész belépő kategória értelmetlen szerintem. Amiket leírtál alapfunkciók használhatók rajta, de kizárt dolognak tartom, hogy kompromisszummentesen, és hogy hosszabb használat során sem lenne még több gond. Ha tényleg megbízható belépő telefont akarunk, az a 35 ezres kategóriától indul, és min 3/32, de inkább 4/32 manapság. Ami ez alatt van, felesleges legyártani szerintem. Csak arra jó, hogy a kis pénzű, nem hozzáértő embereknek elvegyék a pénzét. Marginálisan pár minimalizmusra vágyó hóbortos szereti tényleg, a többieknek inkább fájdalmas. Nekem ez a véleményem, nem változott.
    Egyébként ha édesapád épp telefoncsere előtt áll, vesztek neki egy ilyen kategóriás telefont, vagy inkább a 35 ezer + kategóriából nézegetsz? Én biztos az utóbbiból válogatnék...

    [ Szerkesztve ]

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    Én nem értem, hogy mit nem lehet megérteni, meg miért kell terelni folyamatosan. 3/32 és 35K alatti telefonoknak nem érdemes kategóriát fenntartani, mert semmire nem lesznek használhatóak fél év múlva. Vagy ha fenn is tartjuk, nevezhetjük belépő szint alatti szemét kategóriának. Akinek csak ennyije van, fél év múlva neki is kuka lesz a telefon, mert ez a 35 ezer alatti kategória nem használható hosszabb távon a legbelépőbb alap dolgokra sem. Azért írtam, hogy az egész kategória csak erőforrás pocséklás. Én semmilyen plusz funkciókról nem beszéltem, csak hogy az alap belépő funkciókat használható szinten, hosszabb távon ezek a 2x ezres, 2/16-32 meg hasonló telefonok, nem fogják tudni. Ha ezeket az alap funkciókat akarod stabilan évekig használni, akkor is drágább telefont kell venni, mert egyszerűen azok kapnak olyan szoftvert/hardvert, amit lehet alap funkciókra használni jü esetben évekig.
    Én hosszú évek óta veszek ismerősöknek, rokonoknak belépő szintű telefonokat 30-35k alatt egyetlen egy sem használható, mindegy, honnan, meg mit vett az ember, mikor vette, milyen android van rajta, milyen tesztek alapján döntött. (Még az is lehet, hogy van ilyen, de egyrészt egy nagy szerencsejáték, másrészt egyáltalán nem függ össze a tesztek eredményével, melyik milyen lesz tényleg használat közben. De mondjuk én egyet sem ismerek... ) Sem magammal sem mással nem akarok kitolni, ezért mondom, hogy 3/32 alatt meg mondjuk egy 100000 antutu 8 alatt teljesen mindegy, mit ír egy teszt, vagy mit mond bárki, én nem venném meg, mert az alap funkciókat sem fogja rendesen tudni kb. fél év múlva. (Hogy az android vagy a gyártók, vagy a fejlesztők vagy ki miatt kell ilyen erős vas ezekhez az alap funkciókhoz, abba nem mennék bele...)
    Nekem nem fáj, ha másnak más a véleménye, én a sajátomat írom, a saját tapasztalatom alapján. És azért írom ezt, mert maga a teszt és a kategória mást sugall, ami számomra megtévesztő, és azt akartam, hogy ilyet is olvasson, ha valaki ide téved, és eldönthesse ezek alapján, hogy milyen telefont vesz.

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #95 üzenetére

    Te félreértesz. Igen sokaknak megfelel ez a tudás, de ez a tudás nem ebben az árkategóriában van, hanem a 35k fölöttiben. Ezt is írtam eddig is.

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    válasz Timer #94 üzenetére

    Elmondom neked is, a tényleg alap funkciók, megbízhatóan nem ebben a kategóriában vannak szerintem, hanem a 35k fölöttiben. Mit nem lehet ebben megérteni? Állati sok karaktert elpocsékoltam, hogy ez átmenjen, de ezek szerint nem sikerült. Neked lehet ellenvéleményed, nem szavar. Szerintem te tévedsz, szerinted én ennyi, csak légy szíves olvasd el, ha valamire reagálsz!

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • gyépés

    aktív tag

    válasz pecccccccca #98 üzenetére

    Köszönöm, pont erre gondoltam így összefoglalva. Szerintem ez magasabban van, mint a cikk, meg pár fórumtárs szerint. Ezért próbáltam leírni, miért gondolom így, de felesleges volt. :) Hátha segít mondjuk valakinek, aki erre téved...

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

Új hozzászólás Aktív témák