Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz gyépés #44 üzenetére

    Az Android szerintem pár főverzió óta már kifejezetten ügyesen kezeli a memóriát, sőt, ellenjavallott az appok kézzel eldobálása.

    Személyes tapasztalataim szerencsére nincsenek, mert a Note még mindig nem szánalmasan gyenge. Azt viszont feltételezem, hogy Alice ezért erősen ráterhelt erre a készülékre, és elég nehezen viseli a belassulásokat. Feltételezem ezek alapján, hogy erősen vitriolos hangnemben írta volna meg, ha ilyet tapasztal. Mondjuk, hogy cirkuszban kéne mutogatni, hogy egy friss tesztjére utaljak.

    Gyerekeknek persze tényleg nem jó, mert a játékok ugye pont kizárják a belépő szintet. Idős embereknek viszont szerintem pont jó lenne, mert szerintem éppen nem kell vele foglalkozni, csak használni. Sok barátom szüleinél szolgálnak nagyon gyenge telefonok, és elégedettek velük.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz gyépés #62 üzenetére

    Én is csak a feltételezésimről tudok beszélni, de azért van itt számomra két fontos tényező:

    1. Alice baromira tudja, hogy mit csinál, ráadásul nagyon érzékeny a gagyira. Nincs okom nem hinni neki.

    2. Nagyon közeli barátom használ ennél gyengébb telefont teljes értékű, tehát nem kis teljesítményű hardverre igazított Androiddal, panasz nélkül.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz gyépés #64 üzenetére

    Oké, persze, ezek nem hosszú távú tesztek, és bármilyen összetett műszaki eszköz tud meglepetéseket tartogatni. Akár egy felsőbb kategóriás telefon is.

    Szóval garanciákat egy ilyen pár napos próba nem nyújthat, de a komoly hiányosságokat egy rutinos tesztelő esetén azért jó eséllyel felfedné.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Timer

    veterán

    válasz gyépés #89 üzenetére

    Épp csak majdnem duplájába kerül, nincs rá érdemben garancia, vagy ide ér, vagy nem (aktívan rendelgetek, nem kell bemutatni...). Tényleg, teljes mértékben összevethető a két készülék.

    Azt nem értitek meg sokan, hogy hiába egy nagy zsák fos az egész készülék, egyszerűen nincs jobb ennyiért. És a legszebb, hogy valakinek ez is bőven elég. Faterom például Lumia 630-cal nyomja mind a mai napig, és a legnagyobb szívfájdalma, hogy már nem megy rajta az időjárás app. Ha az egyszer beáll, szerinted, ez nem lenne neki megfelelő készülék? Dehogynem. Emailezni tud, hívni tud, SMS-t küldeni tud, kamera van benne, ha nagyon kell. Cserébe filléres tétel. Nem érdekli IPS panel, 5G, kiskutyaf@sza applikáció. Ez a telefon ilyen embereknek készült, mindenki más szívni fog vele, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz gyépés #93 üzenetére

    (nagy sóhaj)

    Nem érted, mert nem akarod megérteni. Itt nem arról van szó, hogy a józan ész alapján mi éri meg, vagy éppen mi nem éri meg. Ahogy az abszolút csúcson, az abszolút belépőszinten sincs értelme ár/érték arányról beszélni. Se telefonban, se kocsiban, se semmiben. Ez a kategória arról szól, hogy még épp használható technika, a lehető legkevesebbért. Hiába csavarod, a 20k az jelen esetben kettes szorzó, így nem összemérhető, pont. Az én szememben idén 150k alatt már nem lehet jó telefont kapni, nem véletlenül tolom már vagy 5 éve az épp aktuális OnePlus-szal, és nem valami középkategóriás retekkel, mert egyszerűen nem akarok várni, nem akarok kompromisszumot kötni a teljesítményben. Ha kell a kakaó, annak mindig ára van. Ha normális szoftver kell rá, akkor meg pláne. De nem mindenki ilyen, sőt.

    Azt értsd már meg, hogy ha valakinek csak az alap (tényleg alap!) funkciók kellenek, nincs igénye kraftra és külcsínre, nem kell 4 kamera meg fejlett SoC, akkor egyszerűen kár neki ennél többet fizetni, mert minek?! 2 évet ez is kihúz, és ha stabil működés kell, egy középkategóriással se mész el tovább, csak ha szereted magad szívatni. Minek fizetne email / sms / telefon kombóért többet? Kicsit lassú, na és? Sok esetben mobilnet sincs ilyen telefonokon, csak az otthoni WLAN, azt is túléli a többség, hidd el. Vehetne persze nyomógombost is, de egyrészt egy Nokia 210 13 ezer forint, kicsi a kijelzője, lassú, nem email képes, nincs rajta egy rohadt netbank app, vagy egy iCsekk. Na, az a felesleges szemét, pláne így 2021-ben (de céghez azt vesszük, mert csak mobilhívás kell, és SMS, szóval még ez is véleményes).

    janeszgol: ott a pont.

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz gyépés #93 üzenetére

    De miért akarsz eleve olyan, magasabb kategóriából válogatni, aminek nincs haszna az adott felhasználó számára?

    Lehet, hogy "csak" 10-20e Ft-tal drágább, ami szerinted már nem számít nagy összegnek -- de egyrészt az ablakon kidobni azért sok, másrészt meg sajnos sokan vannak, akik úgy kénytelenek gazdálkodni, hogy az a bizonyos nem nagy összeg 20e Ft máshonnan fog hiányozni. Ezzel szemben viszont az olcsóbb, "felesleges" belépő szintű telefonjából semmilyen szolgáltatás nem fog neki hiányozni, mert nincs rá szüksége, vélhetően akkor sem használná, ha lenne neki.

    Magyarán: miért fáj az Neked, hogy van egy széles felhasználói kör, akiknek pont megfelelőek az ilyen tudású telefonok???

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • pecccccccca

    senior tag

    válasz gyépés #96 üzenetére

    Szerintem túlspilázod.
    Ettől függetlenül egyet értek veled. Van egy szint ami alatt képtelenség értékelhetően használni egy telefont...

    Humorban nincs helye tréfának!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz gyépés #99 üzenetére

    Milyen szar azoknak, akik nem tudják, hogy a telefonjuk az alapfunkciókat sem teljesíti megbízhatóan, és egyszerűen csak elégedetten használják...

    És is azt kérdem: Mit nem lehet ebben megérteni? Mit lehet megérteni abban, hogy különbözőek az igények??? :W

    Én például napi rendszerességgel használok egy olyan notebookot, amelyről már öt éve is kerek-perec megmondták, hogy teljesen alkalmatlan nemhogy a munkavégzésre, de a az alapszintű használatra is. Mer'hogy a Windows el sem indul 2 GB RAM-mal, a böngészés különösen felejtős, a CPU meg évekig fog bármit is kiokoskodni. Ehhez képest most is ezen írok, a Chrome-ban kb. 30 fül van megnyitva (igaz, a rendszer nem tartja már őket a memóriában), nyitva van tucatnyi Word és Excel fájl plusz a Thunderbird. Szerintem bőven erős alapszintű felhasználás, és bár tudom, hogy ez nem működhet, mégis remekül elvagyok vele, éppen dolgozom. Átülhetnék az asztali géphez is, ami nyilván sokkal jobb lenne a sok monitorával (bár állítólag már az is annyira elavult, hogy fel kellene gyújtanom), és meg is fokom tenni, de per pillanat kényelmesebb így a fotelban a használhatatlan kis vacakkal, ami ezek szerint azért mégis csak jó valamire.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz gyépés #96 üzenetére

    "3/32 és 35K alatti telefonoknak nem érdemes kategóriát fenntartani, mert semmire nem lesznek használhatóak fél év múlva. "

    Mi fog történni fél év múlva?

    Rákérdeztem az emlgetett barátomnál: 1/16 GB-os telefont használ, és éppen akkut vásárol bele, mert tökéletesen elégett. Azt nyújtja, amire neki szüksége van. Pedig használja a telefont, mégpedig pont arra, amire a belépőszint szolgál: kapcsolattartás, netezés, navigáció, dokumentálás. Mi fogja ebben fél év múlva ellehetetleníteni?

    Tetszőleges csúcskészüléket megvehetne, de nem látja szükségét.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák