Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yagami01

    aktív tag

    válasz Malibutomi #63 üzenetére

    Viszont ő is 3200-es ramokkal tesztelt. Azt lehet tudni, hogy miért? Mármint... nem lenne jobb Ryzent magasabb órajelen tesztelni? :) Vagy akkor legyen 3200, 3600, 4000 és összehasonlítás. (lehet, hogy elhangzik, csak gyors átpörgettem)

    [ Szerkesztve ]

  • yagami01

    aktív tag

    válasz NandoXXL #100 üzenetére

    - Alzán 144k az i7

    A 10ezresek nem hiszem, hogy rossz áron lennének. (persze a Ryzenek ma jelentek meg, a 10k procik meg nem) Ugyan akkor azt sem hiszem, hogy ezzel buknák a versenyt AMD-nél vagy temetni kéne őket. Az emberek kifizetik, hogyha azt tartják jobbnak. A jó ár egy plusz pont, ha nincs jó áron az lehet negatív és nyilván számít, de az ember ilyenkor mérlegel, hogy megéri-e a felárat neki. Nyilván aki dolgozik és számít a sokszálas teljesítmény vagy egyébként a tesztek szerinti XY dolgok jóval jobban megéri az AMD neki valszeg (mert most egy szálon is hasítanak nyers erőben), akkor nincs kérdés, hogy Ryzen. Viszont ha valaki CSAK játszik és az AMD átvette a vezetést a játékoknál is (ezzel kapcsolatban elég eltérőek a tesztek, a többség szerint talán igen, mint nem), hiába drágább, sokan akkor is megveszik. Ha nem erősen márkahűek Intel felé. Azért, mert sokáig Intel mellett is az volt az érv, hogy ő nem dolgozik, hanem játszik és nem mindenki dolgozik és ha 5FPS-el jobb, akkor is jobb, épp ezért választja az Intelt. Na, de ha többségében 5 FPS-el most az AMD jobb, ezen logika szerint kifizetné azt. Hiába drágább. Az első hely, pláne az abszolút első hely mindig feláras volt (szerintem). Hiába AMD, ez ilyen. Ha valaki a csúcson van, csúcsra kerül, drágább lesz. Lásd Intel, Nvidia vagy AMD. Ettől függetlenül nyilván jobban ütött volna alacsonyabb áron ekkora teljesítmény, de ez van. Ettől még én jól sikerült szériának tartom ezt is, főleg, mert a másik frontot is elcsípték. De szerintem a Zen4 lesz a nagyobb ugrás a 2 után.

Új hozzászólás Aktív témák