Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nekomajin

    aktív tag

    Gyors közvéleménykutatás: Az itt kommentelők közül ki tanított már a közoktatásban informatikát?

    Az, hogy az állam kifizet pár milliárdot olyan dologra, aminek van ingyenes alternatívája is, egy dolog. Szerintem se a legjobb megoldás, de ennél nagyságrendileg nagyobb összegek mennek el hülyeségekre. Az, hogy a gyerek "MS függővé válik", teljesen más téma. Lehet, hogy otthoni használatra a LO jó alternatíva (én is szoktam használni időnként), de a cégek még mindig MSO-t használnak. Telepíthetek a sulis gépekre LO-t, feltételezhetem, hogy megtanulják használni a diákok, aztán a legelső munkahelyükön csak pislognak majd, hogy mi van, szalagos menü?

    Az igazi probléma nem az, hogy MSO-val vagy LO-val tanítok, hanem az, hogy választanom KELL, mert nincs idő arra, hogy mindkettőt használjuk. És akkor megnézhetnénk meg a Google Docs-ot meg számtalan más szoftvert is.
    Szövegszerkesztésre van mondjuk 14-15 órám, amit különböző környezeti tényezők miatt számolhatunk 30 perccel. (Hónapokig egy olyan gépteremben tanítottam, ahol a tanári gép 2 percig bootolt, majd újabb 5(!) perc telt el, mire az XP válaszképes állapotba jutott.) Ebben a 15 órában írni kell legalább egy, de inkább két dolgozatot. Kell 3-4 óra egyéni gyakorlásra, és ott vagyunk, hogy marad 8-9 óra új anyagra. Ebbe annyi fér bele, hogy én próbálkozok Word helyett szövegszerkesztést tanítani, és aki egy kicsit is fogékony rá, az talán megérti, hogy miért csinálom, de gyakorlatban kipróbálni már ő sem tudja.
    És akkor most szövegszerkesztésről beszéltünk, amit csak minimálisan kell érteni. A táblázat meg az adatbázis, netán egy kis end-user programozás, az már teljesen más kategória.

    Szóval teljesen felesleges itt a MS-ot szidni. Ők csak rámozdultak egy piaci résre. A probléma gyökere a magyar oktatásügyben van.

    Arról nem is beszélve, hogy a Document Foundation a mai napig nem tudott összerakni egy saját ribbont (akár opcionálisan). A grafikus ablakok megjelenése óta a legjobb GUI fejlesztés volt ez a menüszalag, ők meg még mindig a menü+eszköztár kombóval szenvednek. Értem én, hogy opensource meg szebbjobbvilág, csak én felhasználóként szeretek azzal a programmal dolgozni, amelyik kényelmesebb.

Új hozzászólás Aktív témák