Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz szabonagyur #433 üzenetére

    Nem az a baj, hogy nem tökéletes, ha nem tűnt még fel.
    Semminek a monopolhelyzete nem jó dolog. Az egészséges a piaci verseny. (Nem én Linu... jaj bocs, ezt nem szabad leírni... oztam újfent, többiek jegyzik?)
    Sajnos amúgy egyre több területen lehet a bambano által találóan "természetes kartell" nyomaira bukkanni, de a desktop OS piacon konkrétan monopolhelyzet van.

    Nincs tökéletes OS, se tökéletes számítógép. Ezek olyan bonyolultságú dolgok, hogy mindig tele lesznek buggal. Az a baj, hogy egy ilyen bughalmaz gyártója monopolhelyzetbe marketingelte magát, és azóta rátelepedett az egész iparágra. A Win8-as vevő-szembeköpés is mutatta a hozzállásukat. Ez a banda sosem abból élt, hogy kiváló szoftvereket írtak, hanem a versenytársak felvásárlásából, és néha természetes versenynek látszó lemarketingeléséből. Amíg voltak versenytársak. Ha használtál a 90-es évek második felében számítógépet, tudod miről van szó. (Persze, kaptializmus van, de a usernek ettől nem lesz jobb a szoftvere, amit használ.)
    Személyesen meg az a bajom, hogy tizenévig szívtam a termékeikkel, és azt tapsztalom, hogy állandóan bajuk van. Míg más OS-ekkel nem tapasztalom ezt. Tehát a saját gépem mindig ugyanúgy működik, ahogy belőttem magamnak (hacsak magam össze nem borítom ;) ).

    "Az emberek nagy része egyazon dologhoz vonzódik, nem csak OS terén, minden területen."
    Az emberek nagy része nem vonzódik semmihez, mert pl. nem ismer más képszerkesztő programot, mint a Photoshop, más szövegszerkesztőt mint a Word... És file-okat csak total Commanderben tud kezelni, mert csak.
    Aki tudja, hogy a telefonokon különböző operációs rendszer van, az pl. nagy eséllyel fog a 3-4 nagyobb gyártó közül az egyik OS-éhez "vonzódni". Ott ugyanis van választás. Droid, WP, iOS...
    Aki nem tudja, hogy az okostelefonok működése különbözik egymástól (más OS), az meg pirosat vesz, ami akciós, nem azt nézi, hogy WP vagy droid.

    "Erre legjobb pl. a mobiltelefonok (okostelefonok) helyzete."
    Nem követem azt a piacot, de mesélek valamit; a céges telefonjaink Lumiák. Az elején a WP is megkérdezi, hogy küldöm-e a billentyűzethasználati adatokat. Defaultból be van kapcsolva.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák