Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simonzé

    addikt

    válasz Gzolo #7 üzenetére

    Ebben a tesztemben nagyon sötéten írtam le a billentyűzetet. Az eltelt bő fél év alatt eléggé megszoktam, bár megszeretni sosem fogom.

    A kikapcsológombért jár a tökönrúgás a tervezőnek, de szerencsére a rövid megnyomást figyelmen kívül hagyja a gép. 1mp-nyi lenyomásra reagál csak, vagy az 5mp-es Forced shutdownra. Sokkal nehezebb megszokni a Del gombot a Backspace-től balra fentebb, illetve a page up-down párost, ami megintcsak tök logikátlan helyre került.

    Nemrégiben kicsit beleláttam a kül. nyelvek eltérő billentyűzet kiosztásaiba, és valamennyire értem a sok rossz billentyűzet okát. A tervezők a lehető legkevesebb öntőszerszámmal megoldhatóra kell hogy tervezzék abillentyűzeteket, ami sok összevonást, Enter+Ű-t, félszéles í-t, fizikailag el nem különített gombot, vagy épp a többi közé suvasztott power gombot eredményez. Nincs rá mentségük, de ha csak magyar nyelven szar a kiosztás, de angolul, vagy az "EU" kiosztás mellett normális a billentyűzet, akkor nem végeztek rossz munkát. A baj csak az, hogy rengeteg olyan EU, vagy US kiosztás van, ami ugyanúgy el van cseszve, mint az Acer újabb gépeinél a HU kiosztás. Ezért viszont jár a tökönrúgás (nekifutásból, mert erre rászolgáltak).

    Amúgy megszokható a bill., sőt azt vettem észre, hogy pont a vakon megtalálhatatlan DEL gomb miatt egyszerűen elkezdtem kevesebb hibával gépelni. Tehát van jó következménye is a szar tervezésnek. :)

    I don't fit in. I fit out.

Új hozzászólás Aktív témák