Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    "A 2018-as processzortesztekhez olyan játékokat kerestünk, amelyek közel lineárisan skálázódnak nyolc magig, hiszen az Intelnek és az AMD-nek is nyolcmagos a legjobb mainstream procija."

    Ha ez volt a koncepció, akkor azért az lett volna fer, ha az Inteltől is szerepel egy 8 magos, nem? Mindettől függetlenül szerintem korrekt kis teszt. A szöveg néha kicsit fölöslegesen/erőltetetten van cicomázva, de azt gondolom, hogy Synthwave szépen meg fogja találni a stílusát és kitisztulnak az írásai. Köszi a az anyagot, én élveztem. :R

    szerk.: látom, hogy még mindig nem értik sokan, hogy miről szól a visszafogott felbontás egy prociteszt esetén. Nem. Nem kell semmiféle elterjedt felbontáshoz igazodni és nem, nem kell legalább fullhd. Egyetlen szempont van, ha maximalizálni akarod a CPU-k nyomát a tesztben: a lehető legkisebb felbontást használni. Ez lehetne persze 1x1-es is :), ugyanakkor a játékok tartalmazhatnak olyan optimalizálásokat, amelyek ilyen extrém felbontással tényleg torzítanák a teljesítmény-sorrendet. A HD felbontás szvsz tökéletes választás (akár 720, akár 768), és tényleg egy játék kódjának a futtatási sebességét engedi kimérni.

    Amúgy azért megnéznék egy GPU-t egyre jobban terhelő tesztet is a két (három) platformon, vagyis, hogy HD-tól a FullHD-n át a 4K-ig melyik platform mennyit változik arányosan és abszolút értékben is. De ez már nem CPU, inkább chipset/cpu/buszrendszer/driver, vagyis platform-teszt.

    szerk2: amúgy meg grat. az AMD-nek, hogy mit művel a 310 eurós procijuk a 420 eurós Intel cuccossal szemben.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák