Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Gregorius #74 üzenetére

    "Mitől is hatékonyabb a fejlesztés, ha nyílt a kód?"

    Ugy ertettem, hogy maga az egesz szoftverkornyezet opensource, nem a vegeredmeny.

    "A spam"

    Felhivnam a figyelmedet arra, hogy spamrol csak itt a forum rendkivul jol ertesult hozzaszoloi beszeltek.

    DRM is theft

  • sese1

    csendes tag

    válasz Gregorius #74 üzenetére

    Az hogy nyílt a kód csak elméleti lehetőség arra hogy hatékonyabb legyen. Ehhez ki is kell tudni használni. Úgy képzeld el mintha egyedül kéne egy kódot elkészíteni, vagy beszélhetnél másokkal tippeket, megvalósítási alternatívákat, metódusokat keresve.

    Ugyanez a hibakeresésnél. AMit az egyik nem vesz észre a másik igen.

    Persze hasonlóan működik belülről is az MS csak ott ugye ott van a bürokrácia.
    Ez pedig óhatatlanul is belső ellentéteket és érdekütközéseket okoz. Emiatt vannak javítások amik hiába súlyosak, mégis csak hónapok alatt teszik közzé.

    A másik a programozók motivációja, hozzáállása. Az egyiknél a pénz a másiknál a kisebb elismerés, netán az hogy másokkal is jót tett. Én ettem már vendéglőben szar kaját pénzért, de ahol szívvel készítették ott nem ettem még rosszat.

  • attila9988

    őstag

    válasz Gregorius #7 üzenetére

    Ez már inkább égő, mint szánalmas.

    Miért is?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • moonman

    titán

    válasz Gregorius #127 üzenetére

    kár az idődet pazarolni, hogy ilyen részletesen - és tenném hozzá rendkívül korrekten - összefoglald a dolgokat, az ellentábor annyira ignoráns, hogy ha holnaptól ingyen adnák a Windows-t és hozzá mellékelnének 10 féle Linux disztrót is, akkor is bőnyállal köpködnének tovább. kár az energiáért.

    írom mindezt egy Ubuntu/OpenOffice-szal vásárolt Dell-ről.

  • dabadab

    titán

    válasz Gregorius #127 üzenetére

    "A törvényi szabályozásban elég precízen le van írva, hogy mi minősül spamnek."

    Akkor kerlek, idezd azt a torvenyt, ami szerint az. (Azt ugye vagod, hogy papir levelrol van szo, nem emailrol? Meg hogy ha tenyleg vmi tiltott dolgot talaltak volna ki, akkor egyreszt az FSF ugyvedei csak szoltak volna, vagy ha megis belekezdtek volna az akcioba, akkor az elmult honapok alatt mar jopar pert kaptak volna a nyakukba?)

    Egyebkent meg talan erdemesebb lenne azon atmenni, ami a w7sins.org-on van, mert ez a magyar osszefoglalo egy erosen lecsupaszitott verzio (pl: "most PC manufacturers still do not offer you the opportunity to buy a machine without Windows" -> "nincs is lehetőség Windows nélküli gépek vásárlására.").

    "Mitől hatékonyabb a fejlesztés, ha a platform open-source illetve ha a fejlesztőeszköz open-soruce?"

    Alapvetoen ket dologot latok:
    1. Nincs vesszodes a licenszekkel (nyilvan nem veletlen a LAMP sikere).
    2. Ha valami bug van, akkor nem arra megy el egy csomo energia, hogy mindenki workaroundokat csinal, hanem egyvalaki kijavitja a hibat.

    DRM is theft

  • ujoimro

    tag

    válasz Gregorius #127 üzenetére

    Továbbra is fennáll a kérdésem. Mitől hatékonyabb a fejlesztés, ha a platform open-source illetve ha a fejlesztőeszköz open-soruce?

    Az open-source nem hatékonyabb, a free-software viszont annál inkább. A egyik fő előnye abban rejlik, hogy nem kell azonos funkciókat többször implementálni. Például ott van az InDesign és a QuarkXPress vagy
    Photoshop vs. corel photopainr vs. apple paint shop pro
    ms sql vs. postgresql vs. oracle sql.

    Az ilyen ún. direct competitior termékekben megszámlálhatatlanul sok redundáns funkció van megszámlálhatatlanul sok programozó munkaórával, amit minden terméknél külön és újra ki kell fizetni. Ezek nélkül a termékek önköltsége töredéke lenne a mostaniaknak.

    Elismeréssel nem lehet jóllakni. A fejlesztésre fordított erőforrásokat valahonnan finanszírozni kell
    de a részvényeseket nem kell finanszírozni. Létezik több alternatíva is pl. a 100%-ig commersz építsünk az üres hordozókba jogdíjat és osszuk szét a letöltés alapján, építsünk az internetkapcsolatba (ezek a díjak sokkal kisebbek, mert csak a programozóidőt és eszközöket fedezik, semmi mást). Ill természetesen hogy adjunk exkluzivitást a software felett (max 5 év) a forráskódért cserébe.


    Akkor sajnos az oktatás színvonalával van baj. Szerinted miben lenne más az eredmény, ha egy másik Office csomag menürendszerét alapul véve hangzana el ugyanez a mondat?

    Teljesen fölösleges office-t tanítani az iskolákban

    Nem igaz. A WGA valóban gyűjt információt a rendszerről, de a számítógép merevlemezének a tartalmát nem vizsgálja át, ... Több oldal bárki számára elérhető privacy policy van ebben a témában.
    Ezzel csak az a probléma hogy ezt nem tudhatod biztosan mert nem ismerheted ... a forrást. Én leírhatok bármit a privacy policy-be ha nem tudod ellenőrizni, akkor ezek csak üres szavak. Nem beszélve arról, hogy megtilthatom, hogy debuggold a binárisokat.

    Nem a Microsoft erőlteti a digitális jogkezelő megoldásokat, hanem a kiadók.
    Nyilván, a ZUNE-ra is a kiadók erőltették a drm-et ... ja nem, várjunk csak, a legtöbb kiadó már drm nélkül árulja a zenét.

  • ujoimro

    tag

    válasz Gregorius #148 üzenetére

    Ha valaki beleír a forráskódba, az az ő workaroundja, nem pedig javítás.
    Ez nem igaz, mert a free-software patch-ek általában visszakerülnek a programba.

    Ha pedig azt az "előnyt" akarom kihasználni, hogy a funkciót a saját igényeimnek megfelelően testre szabhatom, akkor azzal az újrahasznosításból kivontam magam és máris a nyakamba szakadt az átalakított modul supportja.
    Igen, de ha saját magad írod meg "from scratch", akkor ki adja a supportot? A másik?
    Így a fejlesztési idő csökken a töredékére. Ha a funkció annyira különböző, akkor előbb-utóbb muszáj szétválasztani, de ha nem akkor visszakerülhet a mainstream-ba.

    iszont egy darab termék sem képes mindenki igényeit maradéktalanul kielégíteni, ... Az Oracle-nek is megvannak a maga előnyei és hátrányai, a Postgre-nek is, meg az MSSQL-nek is,
    pont ez a lényeg: elég megírni a különböző részeket az Android, az OpenSUSE vagy a Redhat Enterprise Linux a lehető legtöbb kódot osztja meg,

    Sajnos amíg kapitalista világban élünk, addig kell.
    Nem, nem kell.

    Itt súlyos korrupciós ügyek alakulhatnak ki abból is, hogy mennyi legyen az a jogdíj meg abból is, hogy hogyan osszuk szét.

    Csak nem az Intel százmilliós bírsággal sújtott korrupciós ügyére, vagy a Microsoft antitrust ügyére gondolsz ... nem várjunk csak azok részvénytársaságok!

    Független szakértő (TÜV-IT) szétszedte. A forrást is, a protokollt is, a dokumentációt is,
    gyere fel mózes a hegyre egyedül és odaadom a tíz legfontosabb törvényt ... csak neked.
    én akarom átnézni. és azt akarom, hogy mutassák meg hogy az a kód amit nézek bit-exaktul abba a binárisba fordul. Nem valami szarmók miki aki 100 oldal per nap sebességgel vizsgálja át a kódot. Egy kód korrektségének megállapítása évekig is eltarthat.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Gregorius #127 üzenetére

    "Továbbra is fennáll a kérdésem. Mitől hatékonyabb a fejlesztés, ha a platform open-source illetve ha a fejlesztőeszköz open-soruce?" -- számtalanszor fordult már elő, hogy egy fejlesztés során felhasznált eszközt testre kellett szabni, vagy adott hiba esetén saját kezűleg javítani. Az meg még gyakrabban fordul elő, hogy bele kell néznem a forrásba, a használat során

    "Igen? Írásos beleegyezése van mind a 499 címzettől (vagy amit a helyi jogi szabályozás előír), hogy küldhet nekik promó anyagot? Mert ha nincs, akkor a kéretlen reklámlevél (alias spam) kategóriába esik." -- ezért mondom, hogy aki ilyet leír, annak alapvető marketinges ismeretei sincsenek. Egy felhívással csak akkor lehet megkeresni valakit, ha az előzetesen írásban nyilatkozott, hogy fel lehet keresni :)) tök logikus
    De ez a "úúúúú szpemmelnek" megint kb olyan, mint amikor azt mondtad, hogy a gugli CF plugin olyan, mint egy rootkit, ami a gyanutlan felhasználót ott vágja át ahol nem szégyelli.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Gregorius #127 üzenetére

    "Ha az ember Windowst vagy Office-t használ és ez függőségi viszonyt alakít ki, akkor ez azt jelenti, hogy az open-source közösség nem képes alternatívát nyújtani, így a függőségi viszony nem orvosolható. Ha képes, akkor nem áll fenn a függőségi viszony és így a vásárlási kényszer sem.">a függőségi viszonyt és vásárlási kényszert más szavakkal, máskor úgy írta le Stallman: "a Windows olyan, mint a heroin."

Új hozzászólás Aktív témák