Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GlacialSpike

    kezdő

    válasz Tikakukac #34 üzenetére

    Hát az attól függ meddig akarod húzni, mert az ésszerűségnek is vannak határai, például az én esetemben az 5GHz böven elég és szerintem ennél jobban nem lehet és nincs is értelme húzni, hiszen utána már szépen kell emelni a Vcore-t. Illetve azt se lehet elvárni, hogy ne menjen fel 70 fok tájékára a CPU ilyen kondíciók mellett. A legtöbb esetben én azt a beállítást szoktam K proci mellé ajánlani, hogy turbo off, és fixen menjen a turbo frekvencián a CPU, ha 25eFt+-ért nem szeretne hűtést venni. Ha így állítod be, akkor jobban jársz, mint a szorzózáras CPU esetén, illetve a RAM órajelet is tudod 2666, az újabbaknál 2933 felett pörgetni és applikációtól függően az is hozhat +3-4% teljesítményt.

    @sb Teljesen igazad van és még ebben is próbál akadályozni minket a Zintel.

    Egyébként a Desktop CPU-knál még nagyobb a szórás szilícium minőségben, a német Caseking eléggé ráállt a témára, illetve der8auer is említette, hogy elég változatos, hogy 5GHz-et milyen feszültségen viszik stabilan, ott is van 8700k és 8700k között 0.1 Volt különbség, a sajátom az pont a hitvány batchből való :D

Új hozzászólás Aktív témák