Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mad823

    őstag

    válasz arty #29 üzenetére

    Ha már az autós hasonlatnál vagyunk, valóban egyszerűbb és hatékonyabb a villanymotor. DE. Nem minden use-case-re jó, pl. hosszú távra alapvetően nem. És vannak olyan sajátosságai a belsőégésű motor hiányának, hogy pl. nincs veszteséghő, ergó télen csak a hatótáv rovására tudsz fűteni. Egyszóval az autóknál is és TV-knél is a használat módja és a körülmények döntik el, hogy melyik technológia a legjobb.
    Ezt kéne csak elfogadni, máris megszűnnének az LCD-OLED flame-ek.

    [ Szerkesztve ]

  • Piftuka

    veterán

    válasz arty #29 üzenetére

    "Félre ne érts, én nem vagyok plazmasznob! :D "

    Akkor ne tégy úgy, mintha az lennél! :)

    "Nekem meg a CRT hiányzik. Nem lesz elavult tech valami, mert nekem-neked hiányzik?"

    Hogy hiányzik, az az elavultság megítélése szempontjából irreleváns. Azt arra írtam, hogy számomra a "fantasztikus elektromos" motor nem hozza el a megváltást. No, és a hangszóróból bejátszott turbó motor hang, te jó ég...

    De nem ragozom. Leírtam, hogy egy modern, újonnan gyártott eszköz (szívómotor, LCD) nem elavult. Többet ehhez nem tudok hozzátenni.

    "Natív kontrasztban a mai elcédék rosszabbak, mint a korábbi, 6000:1-es VA panelesek."

    Miért lennének rosszabbak? Ez egy egzakt viszonyszám. Ráadásul a sokak által "lesajnált" Samu QLED-ek FALD nélkül ennek a dupláját, vagy még annál többet is hoznak. (Q9, a kezdetektől a mai szériákig.)

    És bizony a sokkal nagyobb fényerő is számít. Egy 4000:1 kontrasztarányú, ~80-100 nit-es plazma televízió az életben nem fog olyan látott, kontrasztos képet produkálni, mint egy annál nagyobb kontraszttal, és fényerővel rendelkező bármilyen másik televízió.

    A kettő aránya adja azt, ami látsz, amely miatt elégedetten csettintesz, ha kontrasztos képre vágysz.

    Mint mondtam, lakás körülmények között is teszteltem olyan plazma tévét, így van személyes összehasonlítási alapom is.

    Ami az én tévémet illeti... Valóban szerencsém volt, de nem a "panel lottón", ugyanis alaposan leteszteltem a készüléket, mielőtt megvásároltam. Kiállított darab volt; biztosra mentem.

    Nem nézek "félre semmit"... tudom, mit kell nézni. :K Egyébként W809C, és íme néhány fotó:

    [kép]
    [kép]
    [kép]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák