Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Piftuka #27 üzenetére

    Nekem meg a CRT hiányzik. Nem lesz elavult tech valami, mert nekem-neked hiányzik? ;)

    Természetesen az elektromos hajtásra gondolok. Egyszerűbb és hatékonyabb a villanymotor.

    A sony tévéd sem bevilágítástól mentes lcd, ebben bizonyos vagyok :D 6 év távlatában a homogenitásáról sem vagyok (látatlanban) meggyőződve, de hátha nyertél a panellottón.... Szóval maximum "félrenézel" vele kapcsolatban. (De ha valami mikroledes prototipusod van, hallgatlak!)

    Natív kontrasztban a mai elcédék rosszabbak, mint a korábbi, 6000:1-es VA panelesek. Ideje megbarátkozni a visszafejlődéssel, mégha ezt az egyre "okosabb" FALD ellensúlyozGATja is. (és ezt a rosszabb számot magasabb fényerő mellett tudják!! :( )

    Bár a G30 kontrasztja leírva valóban nem sok (a fényereje pedig megmosolyogtató, de azért nem nyolcvan (volt, újkorában :D ) ), mégis a közvetlen mellette levő KS7000-em szánalmasan néz ki egy sötét jelenetet szemlélve, esti filmnézés közben (pl). Az elcédék között "páratlan" nativ kontrasztú KS7000 pedig nyilván azért jó papíron, mert a magas fényerő adja a nagy számot... érdemes mögénézni a számoknak, nem csak "abszolutértéken" kezelni ;) (+ennyi erővel a dzsillió:1-es dinamikus összevarázsolt kontrasztot is tarthatnánk mértékadónak...)

    Félre ne érts, én nem vagyok plazmasznob! :D Tisztában vagyok a tévém korlátaival, egyszerűen csak az lcd-k minősíthetetlen képi világa értékeli fel számomra bármi más technológia képét. (Olyannyira, hogy pl a vetítőm DLP, holott egy LCD sokkal racionálisabb döntés lett volna... vagy legalábbis mostanra az lenne :) )

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák