Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jbcs

    tag

    válasz Sinesol #21 üzenetére

    A 2000-es évek elején Szegeden volt egy amerikai albérlőtársam, orvosira járt. És ő mesélte anno, hogy Amerikában elmegy az ember az üzletbe és ami játék tetszik, 4-5-t akár leemel a polcról és megveszi, nem töltöget, meg cserélgetik egymás között az emberek, csoró főiskolásokként tátott szájjal hallgattuk ezt az albérletben, ba*ki ilyen van. Akkoriban még a szabad strandra is sajnáltam a pénzt...:)

  • hardzsi2

    aktív tag

    válasz Sinesol #21 üzenetére

    Szerintem pedig a nagy többség épp hogy nem hajlandó sokat áldozni a picit jobb minőségért; már rég túlhaladtuk azt a szintet képben és hangban, amely elégséges / teljesen megfelelő az emberek java részének (95%-ának).

    Kép tekintetében pl. a tisztességes Full HD bőven elegendő /lenne/ a többségnek (itthon a szolgáltatók még ezt is, most is szűkmarkúan mérik, de ez egy másik történet). Nem véletlen, hogy a 4K-ra nehéz rábeszélni az embereket - max. úgy, hogy FHD TV-t már nem is árulnak, így ha vesz, csak 4K-st választhat. A 8K-ról nem is beszélek...

    Hang tekintetében sokaknak már a 128K fölötti bitrátájú mp3 sem szükséges, nem véletlen, hogy az SACD is behalt egykoron.

    A tárgybeli lejátszó szerintem éppenséggel hogy egy szűk rétegnek (a fennmaradó 5%) az igényét fogja kielégíteni; azokét, akik nagyon komoly házimozi-felszereléssel -netán saját moziszobával- és komoly BD és UHD-BD gyűjteménnyel rendelkeznek, vagyis a legjobb minőségre törnek.

    Számukra a The best 4K Ultra HD Blu-ray players you can buy right now cikkbeli lista felsőbb szegmense lehet érdekes - tehát nem XBOX-ról fognak BD-t nézni.
    Érdekes adalék, hogy a jelen cikkbeli lejátszó elődje is szerepel itt, de csak 6. helyen - talán a mostanival szeretnének bekerülni a top3-ba.

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

Új hozzászólás Aktív témák