Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz t72killer #24 üzenetére

    "A Streamelés jön/van, bár kétlem, hogy teljes 3D-Bluray minőségben tudnának a mai hálózatokon streamelni sok háztartásba, párhuzamosan."

    Jelenleg még nem. De ez is csak idő kérdése. Amúgy a FHD streamelés már megy. Külföldön is van online videótéka. Plusz itthonról is elérhető egy rakás film pl youtube-on FHD-ben. Persze tudom ez még minimális online tartalom, de már látszik az irányvonal.

    Plusz nem mindenkinek kell minden FHD-ban. Pl egy ideig gyűjtöttem a South Park epizódokat. Aztán rájöttem hogy nincs értelme, mert a DvD pár év után megpusztul (nem mind), a vinyón meg csak a helyet foglalja. Viszont a neten valahol biztos fent van mind. Szóval egyáltalán minek tároljam?
    A filmeknél tényleg szükség van még ODD-re de kizárólag asztali megoldásoknál. Ami szintekkel kényelmetlenebb körülményesebb és jóval drágább, mint egy média lejátszós megoldás.

    Ami meg a letöltéseket illeti, hiába illegális, mégis többen töltenek le, mint vásárolnak. Ez nem jó, de akkoris ez van. Ez pedig tovább szűkíti az ODD-t használók körét. Ha valamilyen formában legalizálnák a letöltést akár előfizetés szerű fizetési rendszerrel, biztos hogy többen állnának át a legális megoldásra. Ennek is eljön majd az ideje (bár lehet, hogy a streaming megoldások lekörözik).

    A többiben pedig egyetértünk. Fajlagosan GB/ forint semmi sem vetekedhet a HDD-vel.

    @Chepany:

    Akkor fejts ki bővebben. A korábbi hsz-ekben mi már leírtuk, hogy miért nincs szükségünk ODD-re. Pedig elhiheted mindet csinálom amit te is, csak ODD nélkül! És nem, nem vagyok varázsló! :D Szóval mindenféle bunkóság nélkül azt kell mondjam igen, sajnos te vagy maradi. ;)

    De nézzük mire is gondolok:

    "Eredeti audio lemezek, adat DVD, DVD film és társai, na meg játékok melyek DVD-n vannak meg. Nem értem sokatok hogy tudná nélkülözni mindenféle hiányérzet nélkül. Ráadásul Windows-t is arról a legkönnyebb szerintem telepíteni. "

    Audio fájlok amire szükségem van megvan flacc-ben. Veszteségmentesen tömörítve. Bőven elég, speciel nem vagyok egy nagy zenemániás.
    Adat DvD. :) Ez vicc? 4,5GB-os egy normál árú egyoldalas DvD lemez. Ló***ar se fér rá. Ha visszaolvasol kicsit, épp azt írta egy kollega, hogy 1-1 kirándulás alkalmával ~ 15GB-nyi képpel tér haza! Ehhez durván 3 db DvD kellene. Mindet kiírni, kategorizálni, és biztonságban tárolni. Röhej. Ráadásul fölöslegesen sok idő mire az ember újra előveszi ha megakarja nézni a képeket rajta. Kikeresni melyik DvD-n van a kérdéses kép. Azt előkeresni a valóságban, beolvastatni a meghatjóval... Vinyón tárolva meg már mindez másodpercek kérdése csak. Ráadásul elfér minden egy helyen. Egy terabájtos vinyó nem olyan drága. Jóval olcsóbban jön ki, mintha mindent DvD-re archiválnál. A keresés is egyszerűbb mert minden egy helyen van.
    A játékok terén már a legtöbben a Steam-es megoldást részesítik előnyben. Jóval olcsóbb, kényelmesebb. Megveszed online, letöltöd és játszol. Senkinek nincs szüksége dobozra meg lemezre meg beolvasásra, pakolászásra stb...
    A windows telepítést szintén írták itt korábban. Ami szintén sokkal egyszerűbb és kényelmesebb pendrive-ről, mint DvD-ről. Bár ha azt vesszük, hogy általában 3-4 évente szükséges egyszer telepíteni ha az ember normálisan használja akkor ez gyakorlatilag értelmét veszti. 3-4 évente egyszer még floppy-ról is kilehet bírni. :)

    Szóval igen amiket te felsoroltál az mind olyan folyamat, amiket én (mi) kb 5-8 évvel ezelőtt végeztünk. De ma már mindegyiknek van elterjedt bevált és jól működő alternatívája amik ráadásul számos előnyt hordoznak magukban. És így megint visszajutottuk oda, hogy sajnos te vagy maradi. =/

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák