Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Put2 #34 üzenetére

    különbség... és mindegyik (sőt, még a d3200 is) bőven jobb képminőségben, mint amit az ember igazán ki tud használni. sőt, már egy d5100/d7000 is bőven elég mindenre. szóval ne ez alapján dönts, sőt, egyáltalán ne foglalkozz a képminőségbeli különbségekkel ezeknél a vázaknál.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • szeva000

    addikt

    válasz Put2 #34 üzenetére

    ha most kezded,ne egy nagyon jó vázat vegyél qrva drágán,hanem egy olcsóbbat,esetleg sokkal jobbat használtan és költs jobb fényerősebb obikra....Ott fogod látni igazán az eltérést...

  • vadkörte

    addikt

    válasz Put2 #34 üzenetére

    Nem akarok belepofázni, mert a TE döntésed, a TE pénzed.
    Viszont én nem vennék kezdésnek ilyen komoly cuccot. Ha a helyedben lennék beérném egy belépőszitű vázzal, egy 18-105-ös kit-objektívvel, vagy egy duplakit-tel. (váz +18-55 + 55-200) Ezekkel megtanulod használni a DSLR-t. Mivel élőkép ide, élőkép oda, a kompakt után jelentős ugrás lesz. Mondjuk úgy, hogy fel kell nőni hozzá.
    Ha már kevésnek érzed az obik tudását, elpasszolod őket, nem aranyáron, de eladhatók. A befolyt összegből meg a vázak árának különbségéből meg veszel jobb, fényerősebb obikat. Azután, ha már a vázat is kinőtted, mehet tartaléknak, az asszonynak, a gyerknek, stb... vagy értékesíted, az objektívparkod meg adott lesz a következő vázhoz.

    De, hogy a gépről is írjak. Tetszik, ha lehetne kapni és meglenne a szükséges keret rá, egy pillanatig sem gondolkodnék, hogy lecseréljem-e a vén D70-em... :)

    (#47) A Zéé:
    Egyszer próbáltam egy gépet magyar menüvel. Igaz az bridge volt, nem tükrös. Röviden, tömören, eltévedtem a menüben. :))

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

  • tabu3x

    tag

    válasz Put2 #34 üzenetére

    egyértelműen a 7100-as.
    a miért pofon egyszerű, és Te magad is leírtad: a későbbiekben nem akarsz gépet venni.
    ha ma veszel valamit, amit holnap kinősz, az a legnagyobb bukta. nekem volt milcem, mikor eladtam buktam. most van aps-c gépem amit épp el kívánok adni, de bele sem merek gondolni, hogy mekkora bukta lesz.
    tehát, ha most tudod, hogy hosszú távra tervezel, akkor vegyél ma egy csúcs gépet, és idővel hozzá az obikat.
    és, nem csak a képminőség számít. van, hogy az egyik géppel meg tudod csinálni a képet, van, hogy egy másikkal nem, hiába azonos a képminőség - egy ideális stúdióban. az azonos képminőség is csak egy bizonyos szintig igaz, magasabb ISO értékeken is nézd meg (többnyire itt borul ki a bili). jah, lehet mondani, hogy nem kell jó magas ISO teljesítmény, hanem fényerős fixek kellenek. erre mondják, hogy könnyű más f...val verni a csalánt. míg mondjuk a 35,50,85-ösök megfizethetőek, addig, a 24, 135 már combos, de a telék a horror kategóriába tartoznak. pl. egy fix 500-600 f/4 kb. 10-16k USD!!!
    és a kereső... marhára nem mindegy a fényesség, a lefedettség, és a nagyítás. ezt nagyon komolyan kell venni, hosszútávon kukkolva óriási a difi a két gép között.

Új hozzászólás Aktív témák