Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vadkörte #48 üzenetére

    "Viszont én nem vennék kezdésnek ilyen komoly cuccot. Ha a helyedben lennék beérném egy belépőszitű vázzal"

    Én meg azt mondom, ha van rá pénze, nem hal éhen ha kifizeti, akkor nyugodtan vegye meg a haladó gépet. A plusz funkciók nem fogják hátráltatni, de a D7000 sokkal sokkal időtállóbb minden szempontból. Aki annak idején D90-et vett az tudja miről beszélek, ha nincsenek videós ambíciói és nem akar A4-nél nagyobb nyomatokat készíteni, akkor a D90 még ma is megállja a helyét... pedig hány éves is? Már öt éves gép.

    Megveszi a belépő vázat és sokkal előbb elkezdi idegesíteni, hogy csak egy vezérlő tárcsája van a gépnek, mint az, hogy "jajj az új modell 6 megapixellel többet tud". A D7000 még 3-4 év múlva is fényképezőgép marad, addigra meg már simán belerázódik a témába. Én egy éve használom a "szolgálati" darabot, kezelőszerveiben elég közel áll a Full Frame vonalhoz, például szinte tök ugyan olyan, mint a D600, de a D800-zal is sok rokonságot mutat. Ha most kéne DSLR-t vennem magamnak, akkor tuti nem vennék egytárcsásat.

    Persze ez egy kezdőt még sokáig nem fog zavarni és még mindig igaz a mondás, hogy a jó objektíven sokkal több múlik, mint a vázon! :) A döntés csak az övé. De D5200-zat nem vennék, annyi pénzért klasszisokkal jobb vétel a D7000. De ha a D3200 kit + valamelyik fényerős fix objektív kombót vásárolja azzal is jól jár. A D7000 haladó képességei mit sem érnek ha nincs hozzá egy-két jobb minőségi üveg.

Új hozzászólás Aktív témák