Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz orbano #12 üzenetére

    ahoz, hogy alapjaiban változtassanak, nagy-nagy beruházás kellene, és nagy a kockázata. bevált, ismert, megtapasztalt dolgokat "kicsit" változtatni olcsóbb, és biztonságosabb.

    ráadásul amíg a jelenlegi alapokon nyugvó dolgokat jó haszonnal el lehet adni, addig felesleges kockáztatni.

    amúgy lassan ezeknek a chipeknek a meglátásához is nagyító fog kelleni, úgy látom :DDD

  • shabbarulez

    őstag

    válasz orbano #12 üzenetére

    Az hogy vannak technikailag fejlettebb megoldások az még önmagában nem elégséges a sikerhez. Mindig az a kérdés lehetséges-e költséghatékonyan sorozatgyártásra alkalmassá tenni. Ma is vannak már olyan technológiák amik ötlet vagy tesztlaborok szintjén működnek de évek, néha évtizedek telnek el addig mire sikerül megoldani azt hogy gazdaságosan sorozatgyártásba is kerüljön az adott megoldás.

    Az elsősorban a vásárlón múlik, mennyi az a pénz keret amit hajlandó elkölteni. Hiába kínálnak neki 100x gyorsabb processzor, ha az ára is 100x magasabb nem fogja kifizetni azt az ártöbbletet. A vásárlók által kifizetendő vételár pedig behatárolja a költségkeretet amiből meg kell valósítani a termék előállítását. Ha ez adott költségkeretből nem jön ki, akkor lehet egy megoldás akármilyen forradalmi, sorozatgyártásra még nem érett, tovább kell folytatni a kutatást hogy ez idővel teljesülhessen.

  • Metalfan

    senior tag

    válasz orbano #21 üzenetére

    ÉT... Élet és tudomány? Nem, sajnos nem szoktam ilyen újságok közelébe jutni. Sajnos a mérnököknek eléggé meg van kötve a kezük (szerintem) tervezéskor. Lehet, hogy tele vannak jó ötletekkel, de ha pl. egy meglevő architektúrát kell feljavítani, akkor nem tehetik azt, hogy fognak egy gyökeresen új megoldást, és aköré terveznek egy chipet. Nekik is vannak főnökeik, és őket is lapátra lehet tenni, ha nem azt teszik, amire utasítást kapnak...

    Nemrég kölcsönöztem ki Tanenbaum: Számítógépes architektúrák c. könyvét, abban volt szó egy korabeli processzorról, amelyet ha sikerült volna teljes egészében megépíteni, akkor kb. az összes akkor működő szuperszámítógép teljesítményét hozta volna egyedül. Azt hiszem 4x64 magos részre lett volna osztva, viszont csak az egyik 64-es blokkot tudták előállítani, de még így is jelentős teljesítménye van.
    A másik: a C2D T5250-es procim 1,5 GHz-es tempóval képes arra a teljesítményre, mint a 15-20 évvel ezelőtti leggyorsabb szuperszámítógép.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz orbano #23 üzenetére

    Azért ez szerintem bőven nem ilyen egyszerű. Tegyük fel, hogy hirtelen tudnának 10-szer ekkora teljesítményű (sebességű) procikat/videokártyákat/memóriákat gyártani, mondjuk közel azonos, vagy még kisebb fogyasztás mellett (persze ez nem is céljuk, lásd később). A júzer örülne, hisz a full HD monitorán a Krájzisz fullháj vagy mittudoménmilyen beállítások mellett is stabilan futna mondjuk 80 fps-sel. Csak hát ott lenne a probléma, hogy mindenki venne magának 1 ilyen konfigot, azután meg meghalna az informatika piac jó időre, mivel hirtelen senkinek sem kellene semmilyen új hardware (minek is kellene, hiszen a gépének a teljesítménye lényegében minden "értelmes" dologra nagyon bőven elég...), emiatt viszont a gyártók veszteségesek lennének, és kénytelenek lennének néhány százezer embert kirúgni világszerte, és az nem lenne túl jó. Ráadásul akárhogy is vesszük, kőkemény verseny van mindenhol, és nem hinném, hogy pl. az ATi (AMD) és az nV lezsírozta volna egymás között, hogy csak 5% teljesítménynövekedést érhetnek el a nextgen kártyák, és a többi kartell meglétét is kétlem.

    Erre van lehetőség, ezt kell szeretni :U. Az meg, hogy valami elméletben szép, vagy tök jól működik, az nem jelenti azt, hogy egyszerűen meg lehet valósítani a gyakorlatban, pláne nem "vállalható" költségekkel (lásd pl. az első Sony OLED TV asszem 14"-os volt, és kb. 2 millió forintnyi jenbe került - hogy miért? mert drága új gyártósorokat építtetni, és egy új technológiát kifejleszteni). A "meg nem értett" tudósokról, találmányokról szerintem Égelynél többet Magyarországon senki sem tudna többet (több hülyeséget) beszélni :DDD.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Jack O'Neill

    tag

    válasz orbano #26 üzenetére

    Hát az ITERT én is nyomatnám rendesen...márt ott bűzlik, hogy valamit egy évtizedik építenek :D , és 30évre terveznek. És ha holnap egy szendvics mellett feltalálom a spanyol viaszt? Bocs, de mérnök palánta vagyok, ha valamit akarnak nincs az a gigászi szerkezet amit 1-2-3év alatt ne tudnának felhúzni. És persze ha az ITERről van szó akkor a WC ülőkét is 1500dollárért számjtják fel :))
    Majd meglássuk lesz-e 11nm után valami. Én mérget vennék rá, hogy valaki befog vele próbálkozni. 2015-ben visszatérünk rá. Addig is mindenkinek jó pihit :C

    JAJJMÁÁÁÁ

Új hozzászólás Aktív témák