Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Metalfan

    senior tag

    válasz Jack O'Neill #6 üzenetére

    10 nm alatt instabil lesz az áramkör, nem hinném, hogy lemennek 10-15 alá, hacsak nem kezdenek el dolgozni kvatumszámítógépen (bár azokról meg nem tudok sok mindent, tehát lehet, hogy ezzel most nagy hülyeséget mondtam). Inkább a 3 dimenziós chipeket tudnám elképzelni, csak a hőelvezetéssel lesznek még gondok.

  • Metalfan

    senior tag

    válasz shabbarulez #16 üzenetére

    A szilícium helyett az Intel már a mostani procijaiban is hafniumot használ

    Ebben tévedsz. A félvezetők anyagszerkezetileg (vagy hogy is mondják ezt) nem homogének, vagyis nem csak egyfajta anyagot tartalmaz. Szilícium alapra "építenek" különböző más anyagokat, amelyek közül az egyik a hafnium (asszem a tranzisztor gate-je készül hafnium alapú anyagból).

    Ha ez adott költségkeretből nem jön ki, akkor lehet egy megoldás akármilyen forradalmi, sorozatgyártásra még nem érett, tovább kell folytatni a kutatást hogy ez idővel teljesülhessen.

    Viszont minél tovább megy a fejlesztés, annál több pénzt kell majd teremteni az adott termék eladásaiból, ami kényszerűen magasabb árakhoz vezet...

    orbano: Ezt kérlek fejtsd ki bővebben, vagy dobj pár linket. Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Metalfan

    senior tag

    válasz orbano #21 üzenetére

    ÉT... Élet és tudomány? Nem, sajnos nem szoktam ilyen újságok közelébe jutni. Sajnos a mérnököknek eléggé meg van kötve a kezük (szerintem) tervezéskor. Lehet, hogy tele vannak jó ötletekkel, de ha pl. egy meglevő architektúrát kell feljavítani, akkor nem tehetik azt, hogy fognak egy gyökeresen új megoldást, és aköré terveznek egy chipet. Nekik is vannak főnökeik, és őket is lapátra lehet tenni, ha nem azt teszik, amire utasítást kapnak...

    Nemrég kölcsönöztem ki Tanenbaum: Számítógépes architektúrák c. könyvét, abban volt szó egy korabeli processzorról, amelyet ha sikerült volna teljes egészében megépíteni, akkor kb. az összes akkor működő szuperszámítógép teljesítményét hozta volna egyedül. Azt hiszem 4x64 magos részre lett volna osztva, viszont csak az egyik 64-es blokkot tudták előállítani, de még így is jelentős teljesítménye van.
    A másik: a C2D T5250-es procim 1,5 GHz-es tempóval képes arra a teljesítményre, mint a 15-20 évvel ezelőtti leggyorsabb szuperszámítógép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák