Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #35193216

    törölt tag

    válasz Khelben #14 üzenetére

    Nem lehet, sőt, ha regisztrálsz, akkor kötelezően előírják, hogy tegyél fel képeket a lakásodról, és azt is kötelező megosztani, hogy hol nyaralsz.

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MK VII #31 üzenetére

    De miért foglalkozol az üzenőfallal, vagy hogy hívjákkal? Én csak azokat tiltom, akik rendszeresen eventekre, játékokra hívnak, vagy más módon spamelnek, mert arról értesítést kapok, de egyébként teszek rá, ki mit osztogat. Utóbbira amúgy van unsubscribe funkció is.

  • #35193216

    törölt tag

    válasz Fiery #22 üzenetére

    Pedig de, egyre több feladatot lehet GPU-n futtatni szerver oldalon.

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MK VII #38 üzenetére

    Nem. Én legtöbbször az üzenet és a zárt csoportokon belüli üzenőfal funkciókat használom, a sima üzenőfalat nagyon-nagyon ritkán.

    És nem vagyok facebook függő, ha már függőség, inkább fórum vagy blog függő vagyok, mert facebookon heti 10-15 percet töltök, előbbieken ennek sokszorosát. Ez már csak abból is látszik, hogy 3 embert 3 hozzászólásban címeztem, mert a fórumokban általában nem lehet egy hozzászólásban 3 embert címezni (vagy csak úgy, hogy simán odaírom a nicknevét), addig Facebookon egy kommentben akárhány embert címezhetek.

    [ Szerkesztve ]

  • #35193216

    törölt tag

    válasz sb #40 üzenetére

    Pontosan. A faszkönyvre is csak azt viszik az emberek, amit magukkal hoztak, aki alapból hülye, az ott is hülye, legfeljebb csak bátrabban kifejezi önmagát, bár ez is inkább jellemző az anonim oldalakra, mint pl. ez.

    Egyébként a netfüggőség sem előzmény nélküli dolog, általánosítva információ függőségről van szó. Egy jó regényt is nehéz volt letenni az internet elterjedése előtt. Az internet annyiban különbözik, hogy vannak dolgok, amiket végtelenít, a regény véget ér, még a single player játék is általában, de az MMORPG nem.

    De mondhatnám példának Balzacot, aki az általa kitalált világ (Emberi színjáték) függője lett. (Nem csak az információ befogadása, hanem az alkotás is lehet függőség, bármilyen szinten, a folyton facebookon posztoló vagy blogokon lógó is lehet függő.)

    [ Szerkesztve ]

  • #35193216

    törölt tag

    válasz sb #44 üzenetére

    De az, hogy hat rám a mosóporreklám, az sem Facebook sajátosság, csak egy új felület a reklámoknak, az emberek, akikre hat, hozták magukkal azt, hogy ezek hatni tudnak rájuk. Egyébként meg én eleve nem tartom ördögtől valónak a reklámot.

    Sőt a függőséget sem találom ördögtől valónak addig a pontig, amíg az illető élvezi is a tevékenységet. Vagy azt már nem nevezzük függőségnek? :-)

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MK VII #42 üzenetére

    Akkor ezek szerint te függője voltál? Komolyan kérdezem, mert ha én nem vagyok függője valaminek, és más függő, az ő idejét veszi el, akkor tök irreleváns, hogy azt a dolgot én alkalmanként használom-e, vagy kategorikusan elutasítom, hiszen nem függőként akkor élek vele, mikor akarok. Ha törölnöm kell magamat ahhoz, hogy ne használjam, az pontosan azt jelenti, hogy függője vagyok (bevallom, anno volt hely, ahonnan emiatt töröltem magamat, a Facebook függőség viszont értelmezhetetlen számomra, mert ott nincs anonimitás, tehát nem mondhatom ki bármiről a véleményemet).

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MK VII #46 üzenetére

    "Teljesen tönkreteszi az emberi kapcsolatokat. Ma már a gyerekek sem mennek játszani a térre,mert ott élik az életüket"

    Ez egy ordas nagy kamu, hogy a Facebook miatt nem mennek a gyerekek játszani a térre. Ha akarnának menni, akkor a Facebook is megfelelő felület lenne arra, hogy megbeszéljék, mikor és hová mennek, mint ahogy pl. nekem van egy társaságom, akikkel egy Facebook csoporton keresztül tartom a kapcsolatot, mert szétszéledtünk az országban, és ott beszéljük meg az IRL találkozókat is. A Facebook csak egy eszköz, ha nem lenne, lenne helyette más.

    Egyébként a te döntésed, de szerintem nagyon rosszul látod, fordítva közelíted meg a dolgot. A másik közhely, amit sokan hangoztatnak, hogy a virtuális ismertségek. Holott a közösségi hálókon a többség nagyrészt valódi ismerőseit jelöli be.

    Szerk.:
    Annyi technikai vívmányra mondták már, hogy tönkreteszik az emberi kapcsolatokat, aztán mégsem. Lásd pl. mobiltelefon, TV, meg internet általában. Sokan sírnak, hogy nem ismerjük már a szomszédainkat sem. De miért kellene pont a szomszédunkkal barátkoznunk, hiszen az csak a véletlen eredménye, hogy éppen mellettünk lakik? A kommunikációs vívmányok pont azt könnyítik meg, hogy a megfelelő emberekkel barátkozzunk, és ne kizárólag a cellatársainkkal, a szomszédnak is jobb, ha nem velem barátkozik, ha egyébként teljesen másféle emberek vagyunk. Ez nem hogy embertelen lenne, hanem inkább emberségesebb. Persze ott van a kamu nosztalgia a régi falvakról, ahol mindenki ismert mindenkit, a valóságban azonban azoknak az embereknek, akik kicsit is nyitottabbak voltak vagy mélyebb gondolkodásúak az átlagnál, maga lehetett a pokol.

    [ Szerkesztve ]

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MK VII #51 üzenetére

    Nem állítom, hogy csak azért törölheti magát, mert ott függött, pont ezért kérdeztem, hogy miért, mert nem értem. Engem ha nem érdekelnek a hülyék írogatásai, nem nézem őket, vagy fel sem lépek. Az öntörlés ezzel szemben, főleg hogy hirdeted is egy ezzel csak gyenge kapcsolatban lévő topikban, teátrálisnak tűnik.

    "Azt hiszem pont nem én vagyok fura ember.. Az a fura ember aki nem képes tenni. Nem képes a döntéseit saját maga előtt vállalni. És nem képes kimondani amit gondol. És főleg az a fura ember aki más véleményére hagyatkozik,mert nincs sajátja."

    És ezt kikre mondod? Mert ez így célozgatás, minősítgetés. A te véleményedre is ugyanúgy ráhúzható lenne, hogy nem a sajátod, mert rengeteg ember van, aki hozzád hasonlóan gondolkodik, sőt amit arról írtál, hogy szerinted milyenné teszi az embereket a Facebook, már bőven közhelynek számít. Ettől függetlenül persze lehet magadtól ez a véleményed, ezt csak azért jelzem, hogy rád is rád húzható lenne, mert amit itt írtál, azzal úgy adod be, mint ha te fölötte állnál a többieknek.

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MongolZ #56 üzenetére

    Én köszönök a szomszédaimnak, de nem hívom át sörözni, mert nem a barátaim. Nyilván valami minket közösen érintő ügy van, akkor kommunikálok velük. Attól nem leszek kevésbé emberséges, hogy nem velük, hanem a város másik végében, vagy másik városban élő Józsival barátkozom.

    Az nem érv, hogy ez tipikusan bp-i és/vagy panellakó mentalitás, attól függetlenül, hogy egyik sem talált.

    Faluban nem éltem állandóan, de gyerekkoromban minden nyaramat egy faluban töltöttem, gyakran jártam a pályára kosarazni a helyi arcokkal, némi képem van a falusi életről. Ma már egyébként a falusiak többsége is tág látókörrel rendelkezik.

    Szerk.:
    De nyugodtan leírhatod, hogy panelproli, felesleges finomkodnod, nem sértődök meg, ha szerinted az panelproli mentalitás, hogy nem lakhely alapján válogatom meg a barátaimat, akkor vállalom, panelproli vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MongolZ #59 üzenetére

    Én nem azt írtam, hogy szarok a szomszédomra. Sőt, akár válhatna a legjobb barátommá, csak ahhoz az kell, hogy a személyiségünk passzoljunk. Azt írtam, hogy attól, hogy nem ismerem a szomszédomat, nem idegenedtem el, nem embertelenedtem el, ugyanis a mai világban a szociális kapcsolatok már kevésbé kötődnek a földrajzhoz. Ma is ugyanannyi embert ismer egy átlagos ember, átlag ugyanannyi barátja van, csak ezek az emberek egyre kevésbé kötődnek ahhoz, hogy falubelid, utcabelid, szomszédod, stb. Ennek oka, hogy kommunikációs, de közlekedési szempontból is lerövidültek a távolságok. Az én szememben ez pozitív, és nem negatív, mert könnyebben megtaláljuk a hozzánk passzoló embereket, illetve ha már megismertük őket, nem feltétlenül akadály a földrajzi távolság.

    "Fogalmam sincs, hogy mit értesz "mélyebb gondolkodású" vagy "nyitott" alatt, de nem csodálkoznék, hogy ha ezzel az összes faluban/falusias környezetben élő/felnőtt embert sikerült volna vérig sértened."

    A mondandóm szempontjából teljesen mindegy még az is, hogy milyen tulajdonságokat írtam, ahogy az is, hogy mit értek ez alatt. Írhattam volna bélyeggyűjtőket is, vagy ókori történelem iránt érdeklődő embereket is, ahogy lelki tulajdonságokat is, amit írtam, ugyanis nem a lenézésről szólt, szemben a te panellakós szövegeddel, amit én ennek ellenére nem veszek sértésnek, ha annak is szántad. A mondandóm ugyanis arról szólt, hogy ma több lehetőséged van megválogatni, hogy kikkel lépsz szorosabb kapcsolatba, mert ennek ma kevesebb földrajzi akadálya van.

    De, hogy egy példát írjak, egyetemista koromban volt egy szomszédom, egy 60 éves körüli hölgy, akivel egyébként 1-2 szót azért néha-néha váltottam. Később anyósom odaköltözött 3 társasházzal odébb (feleségem velem szemben egy faluban nőtt fel amúgy), és egyszer asszonnyal meg anyósommal futottunk össze ezzel a szomszéddal (épp az esküvői előkészületek miatt), váltottunk vele pár szót, és az is szóba jött, hogy anyós hol lakik. Később, mikor egyedül találkoztam vele, a szomszédnak az első kérdése az volt hozzám, hogy az anyósom kicsoda, mert nem ismerte, pedig ő mindenkit ismer az utcában. Válaszoltam persze, hogy csak pár éve költözött oda. Ő természetesnek vette, hogy a környéken mindenkit ismerjen.

    Ezt azért írom le, mert konkrétan nem panelházakról volt szó, de csak a technológia más (alagútzsalu talán), a lényeg ugyanaz, szóval ez tipikusan lakótelepi környezet volt, szó sem volt faluról. Viszont az idősebbek még többnyire úgy gondolkodnak, hogy természetes, ha ismernek mindenkit a környéken. Na, az én generációm többsége már nagyon nem így gondolkodik, de mi is ismerünk annyi embert, mint ők, csak nem feltétlenül a szomszédságból. Ha szerinted ez embertelen dolog, akkor legyen, de szerintem egyáltalán nem az. Nyilván nem állítom, hogy nincsenek előnyei a helyi közösségeknek, de ugyanúgy hátrányai is vannak, ahogy a földrajzilag átfogóbb közösségeknek is vannak előnyei, hátrányai.

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MongolZ #59 üzenetére

    De ha már itt tartunk, a gazdaság szerkezetében is alapos változások vannak ebből a szempontból. Az idősebbeknél általános mentalitás, hogy ha mondjuk szerelőre van szükségük, akkor ismerőst hívnak, vagy ismerőst kérnek meg, hogy ajánljon egyet. Meg megvan a szokásos hentesük, ahol előre köszönnek nekik, a piacon is megvan, hogy kitől veszik a tojást. Ma, ahogy egyre jobban globalizálódik a világ, ennek a jelentősége egyre kisebbé válik, nyilván az ajánlás marad, de ma már rá lehet keresni neten szerelőre, és adott esetben 100 ismeretlen ajánlása lehet nagyobb súlyú, mint anno 1 ismerősé.

    Ugyanakkor a régi világ hívei gyakran le a többieket, lásd pl. a sok közhely a Facebookról, de ez gazdasági területen is így van. Nem tudom ismered-e a régi vonalas kisboltokat (a kisboltok többsége már nem ilyen, ahogy egyre több helyi kislánc jelent meg). A környékünkön épp mostanában zárt be egy ilyen, és sok fog még a sorsára jutni. Na ezek olyanok, hogy ha ismeretlenként bemegyek, akkor kimondottan bunkók velem, nem hogy a mosolyt nem ismerik, de ellenszenvesen állnak hozzá az ismeretlen vásárlóhoz. A környékbeli, többnyire idős embereket viszont ismerik, velük barátságosak, gyakran állnak le velük beszélgetni. Ha idegent látnak, akkor beindul a reflex, hogy ez mit keres itt. Nyilván ezzel az üzletmodellel előbb-utóbb halálra lesznek ítélve, és lehet papopni az elidegenedésről, csakhogy a világ változik, a mai fiatal vagy fiatal-középkorú korosztály többségének már nem ismerőse a pénztáros a boltban.

    Nyilván még sokáig marad a régi modell is, mikor a neten felhívtam egy autószerelőt, majd elvittem az autómat hozzá, megkérdezte, hogy mégis honnan a francból kerültem elő (konkrétan a franc, fene, vagy valami hasonló szót használt, és nem kedvesen mondta), és nem nagyon értette, mikor válaszoltam, hogy a neten találtam meg a telefonszámát. Nyilván az autószerelésnél sokat számít a bizalom, így a régi fajta ajánlás is sokáig szerepet fog játszani.

  • #35193216

    törölt tag

    válasz #35193216 #61 üzenetére

    Hozzáteszem még, hogy a régi modellnek az is sajátja, hogy a hentesnél mivel nem egységes az azonos kategóriájú hús minőséges sem, ezért az ismerősnek fogja odaadni a jobb részét, a rosszabbat meg annak, aki csak beesik az utcáról (lásd amit bizonyos boltosokról írtam, hogy az ismerősökkel kedves, az idegenekkel bunkó). Szóval ez a modell nagyon zárt. Ha kiköltözöl egy olyan faluba, ahol még általános ez a mentalitás, akkor te ott nagy eséllyel gyüttment leszel, a gyerekeid pedig 5 év múlva is az "új gyerekek". Nem mondom, hogy esélytelen bekerülni, de nem is egyszerű.

  • #35193216

    törölt tag

    válasz Khelben #63 üzenetére

    Nem a falvakról írtam! A példáim többsége városi volt.

    Szerk.:
    De akkor mutass rá, hogy mitől baromság, amit írtam, hol tévedek. Vagy itt is csak trollkodsz, mint a notebookos topikban?

    [ Szerkesztve ]

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MongolZ #65 üzenetére

    Trollkodáson kívül neked sem megy más? De amúgy tényleg én vagyok a hülye, hogy a burkolt panelprolizás után komolyan vettelek.

    "Nincs olyan mondat az írásodba, amibe nem lehetne belekötni. Komolyan mondom, nekem ehhez nincs türelmem."

    Nyilván a színtiszta trollkodásba, minősítésbe nem lehet belekötni. Én a véleményemet írtam valamiről, senki sem mondta, hogy szentírás lenne, amibe ne lehetne belekötni. Általában vitának hívják, amikor eltérő álláspontok ütköznek, de ezt nem lehet olyannal folytatni, aki a lehurrogáson kívül nem képes semmire.

    [ Szerkesztve ]

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MongolZ #65 üzenetére

    De ha mégsem trollkodni jöttél, akkor légyszi magyarázd el, mit látok rosszul!

  • #35193216

    törölt tag

    válasz MK VII #58 üzenetére

    Így van, én csak a nézőpontodra voltam kíváncsi, amit végül is többé-kevésbé megértettem.

Új hozzászólás Aktív témák