Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kurtuzov

    senior tag

    Sziasztok!
    Én augusztus óta használom a Fujitsu UH552 pontosan a tesztbeli i3-3217u procival szerelt változatát.
    Többek közt azért vettem , mert ez volt az első gép ahol Ivy Bridge i3 CPU volt.
    Nekem a D-SUB, ODD, Ethernet elhagyása kifejezetten pozitív lépés volt, egyiket sem használom, ilyet kerestem
    A gépbe beletettem 2x8GB RAM-ot, meg egy (7mm magas!!) 256GB Samsung SSD-t. Ezzel így egy darabig gond nem lesz. Jól szerelhető gép, torx T7-es bit is kellett.
    Közel egy hónapos tapasztalatok:
    1. A HP ProBookomhoz képest a billentyűzet nem egy élmény, többször nem érzem a nyomáspontot, ez az 1,8cm vastagság ára.
    2. Szerintem NINCS integrált hang be/kimenet (ebben kérném Rudi megerősítését is). Pedig vásárlás előtt még megnéztem a leírását is, de efelett bizony átsiklottam. Ez csak fejhallgató (és nem headset) kimenet, a driverben sem tudom állítani, a gépházon is csak headphone ikon van, nem headset. Azért ezügyben még írok a Fujitsunak, mert igen zavar.
    3. A fedlap rendben van, a billentyűzet mozog jobban. Rendszerint egy Logitech K750 meg egy 24" MVA monitor van rákötve, így a bill-t ritkán használom.
    4. Én a tapipaddal nagyon meg vagyok elégedve, nagyon sok minden aprólékosan személyre szabható a driverében. Használtam MBP-t, közelíti.
    5. Win nélkül vettem, mert céges gép és a Win7->Win8 olcsó átállás csak magánszemélyekre vonatkozik. Így október végén kap végleges Win8-at. Raktam fel Win 7-et és 8-at is, 7-nél sokkal jobb lett a videokártya élményindexe 6,3 vs 5,7. Gondolom ez a Win8 Intel driver miatt van, bár nemrég kiadtak egy mégújabbat, de még nem tettem fel. CPU élmény mindkét esetben 6,3. Win 7-nél ez volt a legkisebb.
    Ha már driverek! Már aug végén lehetett letölteni Win8 drivereket a Fujitsu honlapjáról, ez nekem nagyon tetszett.
    6. Beállítottam egy akkukímélő megoldást, csak 80%-ig tölti fel, de az üzemidő nekem így is rendben van.
    7. A töltője is meglepően kicsi és könnyű, kb fele a ProBookénak.
    8. Én játékot még nem próbáltam, de FullHD videók már mentek FullHD monitoron, nem zajongott nagyon. Lássuk 2 év múlva.
    9. Az Intel RapidStart Technology az istennek nem akar működni, pedig elindul, ki is írja, nem gond neki a 16GB RAM, akkora a hiber partíció is, de amikor lekapcsolom, csak sima alvásba megy. A beállításoknál meg csak 240 és 360 perc között tudom beállítani a késleltetést. Gondolom ez is Win8 gyerekbetegség. De az SSD-ről így se sokkal több a normál boot idő. 2 éve SSD-t használok, így ettől már nem dobom magam hanyatt.
    10. A fekete műanyag belső kicsit jobban gyűjti az ujjlenyomatokat, mint a Samsung Series 9. De szép selymes matt, tehát nekem belefér.

    Egyéb érdekességek:
    - A kiszedett 500GB HDD-t beletettem egy USB 3.0-s külső házba, megy rendesen.
    - A SIM foglalat jó dolog, olcsón lehet beletenni 3G modemet, ezt majd az új netmegosztós (és társkártyás) tarifacsomagra váltással fogom meglépni.

  • kurtuzov

    senior tag

    válasz s4tch #47 üzenetére

    A ház minőségével nincs bajom (leszámítva a billentyűzetet), egy korábbi gépem Tucano sleeve-jébe rakva hurcibálom én is szinte minden nap. Ez egy vékony gép, nekem a fele akkora súly megéri az atombunker merevséggel szemben.

  • kurtuzov

    senior tag

    válasz RadyR #55 üzenetére

    Én tavaly augusztus óta használom, nem vagyok egy vájtfülű, de az asszony az és ő sem észlelt semmi sivítást. Szóval ha nagyon zavar vidd el egy garanciális szervizbe.

  • kurtuzov

    senior tag

    válasz JohnnyWeiss #59 üzenetére

    Én most fogom telepíteni a 8.1-et, sima, tehát nem pro verziót. Már 25eFt körül lehet kapni. Ha meglesz leírom nálam mi van. Nagy kérdés az, hogy milyen verziószámú a BIOS. Mert az enyém még 1.x fw-t használ. A Fujitsu oldalán pedig vannak 2.x fw-ek is és azt írják, hogy a kettő nem kompatibilis.

    Sőt úgy néz ki veszek még egyet, mert az UH552 utódja az U554 csak egy memória slottal rendelkezik :((
    Ez amellett hogy nem tudok bele 16GB RAM-ot tenni,nem lesz dual channel, ami egy teszt szerint még a haswell procik esetében is 30%-os teljesítménynövekedést jelentene. [link]

    Azért néztem ezt a gépet, mert sokban hasonlít az U554-re a hardver csak van 2 RAM slot-ja. Csak 23mm vastag...
    Jelen felállásban úgy néz ki inkább veszünk egy UH552-t, mint egy újabb U554-t.
    Vagy tudtok esetleg valami jó alternatívát? 16GB RAM és 20mm alatti vékonyság kell.

  • kurtuzov

    senior tag

    válasz JohnnyWeiss #61 üzenetére

    Milyen verziószámú a BIOS-od? Csak mert szeretnék 2. verziósat venni.

Új hozzászólás Aktív témák