Hirdetés

2019. június 18., kedd

(#1) pusszycat

pusszycat
(PH! kedvence)

Érdekes módon nekem a Fujitsu gépe jön be bárhonnan is nézem. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus,Huawei P Smart

(#2) geezer

geezer
(fanatikus tag)

Nagyon szimpatikus gépek!
A Fujitsu jól tette, hogy szétbútorozott a Siemens-szel, a FuSie gépek nálam egyet jelentettek a gagyival régen. No offense, nyilván voltak jó modelljeik is, de ez most egy minőségi ugrásnak tűnik.

(#3) Mr President válasza pusszycat (#1) üzenetére

Mr President
(senior tag)

Dettó, engem meggyőzött a Fujitsu. Az ára is kellemesebb. Ami pedig nálam fő szempont az a hűtés, és abban is jobb.

Galaxy S8 | Samsung UE55MU7002 | Dell 5537 I7 8850 FHD

(#4) dave666

dave666
(senior tag)

Két érdekes Ultrabook bemutató :R
Nagyot csodálkoztam, hogy szinte jobb felszereltséggel olcsóbb a Fujisu :)
Régebben volt Fujitsu Siemens Amilo gépem, de nem voltam vele megelégedve.
A tesztelt gépek közül a Fujisu-t ajánlanám :K

[ Szerkesztve ]

Dave666

(#5) rbalint88 válasza dave666 (#4) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

Minden ellenérzésemet félretéve a Fujitsu márkával kapcsolatban, inkább azt ajánlanám, mint a Dellt, ami mellett csak a három év garancia szól. a két gép közötti árkülönbözetből majdnem kijön egy 120gigás ssd, ami a gyári winchestert adatmentésre használva nagyjából elég is a napi feladatok ellátására, főleg, ha 3g modem is kerül a gépbe, mert úgy legrosszabb esetben is elérhető felhőből a kívánt adat.
Szóval jelen esetben egyértelműen a Fujitsu, főleg, hogy szerintem is jobban néz ki.

a tn+ panel meg már tényleg gáz.

#budasidehighlife

(#6) KillHates

KillHates
(PH! nagyúr)

Khm... most ez mé'?

(#7) dave666 válasza rbalint88 (#5) üzenetére

dave666
(senior tag)

Mióta szétvált a Fujitsu és a Siemens azóta jobb gépeket dobnak piacra :K
Előtte nem ajánlottam volna, most nyugodt szívvel.

Dave666

(#8) ldave

ldave
(PH! nagyúr)

Ezek a Fujitsu gépek japán tervezések?

A Slime draws near! Command?

(#9) rudi válasza ldave (#8) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Japán tervezés, német gyártás, legalábbis ennél a modellnél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) joysefke válasza geezer (#2) üzenetére

joysefke
(PH! kedvence)

Az E sorozatú (business) 15"-os FuSi laptopok mindig is jók voltak. Ha valaki olcsó Amilo-t vett, akkor pontosan annyit kapott, amennyit fizetett is érte, se többet se kevesebbet.

J.

(#11) geezer válasza joysefke (#10) üzenetére

geezer
(fanatikus tag)

Igen, valóban, a LifeBook, vagy nem is tudom akkor hogy hívták őket, azok tetszettek nekem is.
De a többi, főleg az Amilo-k, azok csapnivalóak voltak. Az én szememben.

(#12) rbalint88 válasza joysefke (#10) üzenetére

rbalint88
(PH! addikt)

ez mondjuk minden márkánál így van. olcsó húsnak híg a leve. gagyi, könnyen karcolódó műanyag, rossz szerelhetőség, fél év alatt szétkopó billentyűzet, gyatra kijelző, stb stb.

#budasidehighlife

(#13) Neurotoxin válasza Mr President (#3) üzenetére

Neurotoxin
(senior tag)

Már csak az a kérdés, hogy egy ilyen gép hűtőventillátorát hogyan lehet kitisztítani? Régen lecsavaroztam egy panelt, amivel a memória rekeszen át a ventillátorig hozzáfértem mindenhez...

"Fly down to the beach, have a nice cold beer and just enjoy the day" Jokke Sommer .::. Within Temptation .::.

(#14) ldave válasza geezer (#11) üzenetére

ldave
(PH! nagyúr)

Családban van egy kb. 6 éves Amilo, kijelzőjén csak akkor van kép, ha egy maghatározott szögben van felnyitva :)

(#15) Jim Tonic

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Meggyőző gépek. A Fujitsu is végre újra ott van a szeren. Jók!

#6: Nagyon fájna, ha ezeket privátban jeleznéd valakinek? Vagy hibát találni menő lett?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) xedos

xedos
(PH! kedvence)

Picit reszelt a Dell is a kijelzőjén, de még mindig kevés :-(
Az a 200-as kontraszt borzalmasan kevés :-(
V130-am volt...

4 tabla Tibi csokiért vihető OSX kompatibilis DLINK USB WIFI (DWA-140)

(#17) CBool

CBool
(tag)

A Vostro billentyűzete körül lévő króm keret még mindig érthetetlen számomra. :F

(#18) pusszycat válasza ldave (#14) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

A tünetek érintkezési hibára utalnak mintsem komoly problémára,házilag orvosolható. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus,Huawei P Smart

(#19) lujó55 válasza ldave (#14) üzenetére

lujó55
(PH! addikt)

azért ez egy más kategória.
nekem bejövős mind2 :R

(#20) T_Stark válasza pusszycat (#1) üzenetére

T_Stark
(őstag)

Nem hittem volna hogy valaha ezt mondom, de nekem is.

(#21) PR0JECTNR56

PR0JECTNR56
(PH! addikt)

Szép lett a Fujitsu, csak elkezdtek ők is feljönni formatervezésben is.

(#22) ddekany

ddekany
(PH! kedvence)

Fujitsu a dedikált home/end/pgdn/pgup gombokkal nálam kiütéssel nyerne...

(#23) planbmokus válasza ddekany (#22) üzenetére

planbmokus
(senior tag)

Fuji for President!

"A megtett út mögötted van, de ha megfordulsz, hogy szemügyre vedd, már az előtted álló út lesz mögötted. És mivel mögötted van az előtted, olyan logikai ellentmondást hozol létre, mely fekete lyukat szül..." (Oravecz Coelho)

(#24) Track-R

Track-R
(újonc)

A Vostro-ról hiányzó pgup/pgdown/home/end gombok miatt teljesen vállalhatatlan a gép. Pedig ezt leszámítva tök jól nézne ki! Ezt most komolyan gondolták? Legközelebb az entert és a space-t is lespóroljuk mert túl sok helyet foglal? :D Hihetetlen...

(#25) effendi2 válasza ldave (#14) üzenetére

effendi2
(tag)

Valószínűleg megtört az átvezetőkábel, nem nagy tétel, érdemes lehet megcsinál(tat)ni.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#26) effendi2

effendi2
(tag)

A Fuji bejövős, de én a helyükben dobtam volna a nevet, mikor szakítottak a Siemens-el. Tíz emberből nyolc még most is keresztet vet, ha meghallja a nevet. :DD

(#27) raper

raper
(senior tag)

Ezután jobban oda fogok figyelni a Fujitsu laptopokra. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) FET-MEN

FET-MEN
(PH! kedvence)

nekem nem tetszenek :O :(

Iphone 7

(#29) ldave válasza effendi2 (#25) üzenetére

ldave
(PH! nagyúr)

Tuti csak ennyi a gond, de arra a régi gépre 1 Ft-ot se költenék, ha nem muszáj :)

(#30) tvse1995

tvse1995
(senior tag)

Szimpatikus gép lett mind a kettő. :K

The brain named itself.

(#31) Spoortcyty

Spoortcyty
(kvázi-tag)

Valóban nagyon jó kis gép a Vostro, csak jókat tudok mondani róla, bár szerintem a 14es verzió okosabb választás mert nem sokkal nagyobb/nehezebb/vastagabb, de van optikai meghajtó, széria a világító bill. és megvan a pgup/pgdown/home/end gombsor is(!)
mSata csati meg csak hab a tortán, kicsit még várok míg rendeződnek az SSD árak és beszerzek egy 64gigásat. A kijelző talán a gyenge pont, nem túl kontrasztos, fakó.
Amúgy Respect Dell! :R

nexus5

(#32) effendi2 válasza Spoortcyty (#31) üzenetére

effendi2
(tag)

A billentyűzetvilágítás oké, meg a plusz billentyűk is (bár itt tenném hozzá, hogy ezt mások ennél kisebb notin is meg tudják oldani), de az optikai meghajtónak számomra csak akkor van értelme, ha ki lehet cserélni HDD keretre.
Használ még valaki lemezeket? :)
A kettővel ezelőtti notimban volt, és mikor az utódját keresgéltem, akkor jöttem rá, hogy egyetlen egyszer sem használtam, szerintem ki sem nyitottam soha a tálcát. Így az utódjánál könnyen lemondtam róla. :)

(#33) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

egy Vostro V131 most a munkagépem, de nem vagyok elájulva tőle. vannak apró ergonómiai gondok vele. például az a led a tapipad felett, le kellett ragasztanom egy szigetelő szalag darabbal, mert annyira vakít. nincsenek dedikált hangerő szabályzó gombok sem.
a Fujitsu jobbnak tűnik, bár egy-két dolog arról is hiányozna.

(#34) HaZsolt

HaZsolt
(őstag)

Én a tesztben szereplő Fujit vettem már lassan 1 hónapja, nagyon elégedett vagyok vele. Az akksija tényleg jól bírja:)

(#35) adalbert1

adalbert1
(PH! kedvence)

"bár ezen a laptopon is lehetne csiszolni még egy kicsit."
Ebben az árkategóriában van olyan modell, amiről ezt nem lehetne elmondani?
Különböző teszteket olvasgatva mindig arra jutok, hogy kb. 300k-tól indulnak azok a gépek, ahol nem kell ennyi kompromisszumot kötni (illetve ez se mindig igaz, az új T és X széria billentyűzet sok mindenkinek kompromisszum, és azért azok komoly bc gépek, a tesztelteknél sokkal magasabb árral), illetve sokkal csiszoltabbak.

(#36) Tsebacsi

Tsebacsi
(PH! kedvence)

Holnap veszem át a 3460-asom, nagyon kíváncsi leszek rá, és külön öröm ez az mSATA, tuti, hogy rövid időn belül kerül bele egy SSD :C
Az optikai meghajtó meg még sokszor jól jöhet (nálam is nem1x mentett életet)...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!

(#37) kurtuzov

kurtuzov
(senior tag)

Sziasztok!
Én augusztus óta használom a Fujitsu UH552 pontosan a tesztbeli i3-3217u procival szerelt változatát.
Többek közt azért vettem , mert ez volt az első gép ahol Ivy Bridge i3 CPU volt.
Nekem a D-SUB, ODD, Ethernet elhagyása kifejezetten pozitív lépés volt, egyiket sem használom, ilyet kerestem
A gépbe beletettem 2x8GB RAM-ot, meg egy (7mm magas!!) 256GB Samsung SSD-t. Ezzel így egy darabig gond nem lesz. Jól szerelhető gép, torx T7-es bit is kellett.
Közel egy hónapos tapasztalatok:
1. A HP ProBookomhoz képest a billentyűzet nem egy élmény, többször nem érzem a nyomáspontot, ez az 1,8cm vastagság ára.
2. Szerintem NINCS integrált hang be/kimenet (ebben kérném Rudi megerősítését is). Pedig vásárlás előtt még megnéztem a leírását is, de efelett bizony átsiklottam. Ez csak fejhallgató (és nem headset) kimenet, a driverben sem tudom állítani, a gépházon is csak headphone ikon van, nem headset. Azért ezügyben még írok a Fujitsunak, mert igen zavar.
3. A fedlap rendben van, a billentyűzet mozog jobban. Rendszerint egy Logitech K750 meg egy 24" MVA monitor van rákötve, így a bill-t ritkán használom.
4. Én a tapipaddal nagyon meg vagyok elégedve, nagyon sok minden aprólékosan személyre szabható a driverében. Használtam MBP-t, közelíti.
5. Win nélkül vettem, mert céges gép és a Win7->Win8 olcsó átállás csak magánszemélyekre vonatkozik. Így október végén kap végleges Win8-at. Raktam fel Win 7-et és 8-at is, 7-nél sokkal jobb lett a videokártya élményindexe 6,3 vs 5,7. Gondolom ez a Win8 Intel driver miatt van, bár nemrég kiadtak egy mégújabbat, de még nem tettem fel. CPU élmény mindkét esetben 6,3. Win 7-nél ez volt a legkisebb.
Ha már driverek! Már aug végén lehetett letölteni Win8 drivereket a Fujitsu honlapjáról, ez nekem nagyon tetszett.
6. Beállítottam egy akkukímélő megoldást, csak 80%-ig tölti fel, de az üzemidő nekem így is rendben van.
7. A töltője is meglepően kicsi és könnyű, kb fele a ProBookénak.
8. Én játékot még nem próbáltam, de FullHD videók már mentek FullHD monitoron, nem zajongott nagyon. Lássuk 2 év múlva.
9. Az Intel RapidStart Technology az istennek nem akar működni, pedig elindul, ki is írja, nem gond neki a 16GB RAM, akkora a hiber partíció is, de amikor lekapcsolom, csak sima alvásba megy. A beállításoknál meg csak 240 és 360 perc között tudom beállítani a késleltetést. Gondolom ez is Win8 gyerekbetegség. De az SSD-ről így se sokkal több a normál boot idő. 2 éve SSD-t használok, így ettől már nem dobom magam hanyatt.
10. A fekete műanyag belső kicsit jobban gyűjti az ujjlenyomatokat, mint a Samsung Series 9. De szép selymes matt, tehát nekem belefér.

Egyéb érdekességek:
- A kiszedett 500GB HDD-t beletettem egy USB 3.0-s külső házba, megy rendesen.
- A SIM foglalat jó dolog, olcsón lehet beletenni 3G modemet, ezt majd az új netmegosztós (és társkártyás) tarifacsomagra váltással fogom meglépni.

(#38) stifi válasza effendi2 (#26) üzenetére

stifi
(őstag)

rögös út vezet a Fujitsu márkanév újbóli felépítéséhez.. megfordult a kezem között ez a gép is, de láttam/fogtam már felső kategóriás üzleti gépet is tőlük sokszázezerért. nehéz rajtuk fogást találni, 3G, dokkoló, moduláris ODD (akku, merevlemez, projektor (!) tehető az optikai helyére).
sokan nem tudják, de a Fujitsu szolgáltatásban is nagyon erős, számos modellje kapható next business day, vagy 5 business day garanciával, törésbiztosítással, adatmentéssel, lopásbiztosítással, meg a fene tudja még hány kényelmi szolgáltatással.
határozottan kell kategória, ha így folytatják (és nagyon sok pénzt ölnek brandépítésbe) akkor pár éven belül a Dell és Lenovo társa lehet az üzleti életben újra, ahogy régen.

hajrá!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#39) Jaffafa válasza Mr President (#3) üzenetére

Jaffafa
(fanatikus tag)

A jelenlegi cégemnél csak Fujitsu gépek/lapik vannak. Jelentem: még mindig egyenlöek a gagyival.
Hozzájuk képest a HP csúcsminöség.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#40) ddekany válasza Jaffafa (#39) üzenetére

ddekany
(PH! kedvence)

De azok a laptopok Lifebook-ok? Egyébként, kíváncsiságból kérdem, mi baj felük? Főleg, az asztali gépekkel?

(#41) Jaffafa válasza ddekany (#40) üzenetére

Jaffafa
(fanatikus tag)

Az asztali gépek (P700 E85) még hagyján, azok még elmennek, de a Lifebook E780 vagy 751,752 egy rakás szar, hulladék. A Docking Station használhatatlan, ráadásul rengeteg hibás is.
A Dockinghoz nem jár külön táp, gondolom így még olcsóbb.
Bár az is lehet, hogy az a baj, hogy mindent a HP-hoz hasonlítok (lévén az anyacégnél mindenhol az van) és a minöségi különbség rendkívül szemetünö.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#42) Jim Tonic válasza Jaffafa (#39) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Hát, nálunk is Fujitsu desktopok vannak. Pár ezer. Teljesen rendben vannak.

(#43) Jaffafa válasza Jim Tonic (#42) üzenetére

Jaffafa
(fanatikus tag)

Mint írtam a desktop PC-k rendben vannak. Nem néztem mennyi van, de biztos, hogy több, mint 3000 :). Ettöl függetlenül maradok a véleményemnél. :DDD

(#44) Jim Tonic válasza Jaffafa (#43) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Nálunk HP Elite modellek futnak, így nem tudok a notiról nyilatkozni.

(#45) Whysperer

Whysperer
(PH! addikt)

De most komolyan nem értem ,hogy Én agyrémet kapok ezektől a HD video vezérlőktől. Miért nem jobb egy amd-s proci egy 6450-es vagy 6550-es vezérlővel? Olyat adjanak már ki és veszem is meg!

Fracal Design Focus G/ASUS Z97-A/i7 4770k(4,3)/Alpenföhn Brocken 2/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/32GB(4x8GB) Corsair Vengeance pro 1866/ ZOTAC GTX 1080 AMP Extreme

(#46) ddekany válasza Jaffafa (#41) üzenetére

ddekany
(PH! kedvence)

Ezt most eléggé úgy hangzott, mint ha csak a dokkolási megoldásukkal lenne gondod.

(#47) s4tch válasza kurtuzov (#37) üzenetére

s4tch
(PH! kedvence)

Ez hasznos volt, köszi. Ház milyen minőségű a probookhoz képest? Ha táskába hajítva hordanám, és ingázna otthon, iroda, "terep" (konferenciák, értekezletek vidéken) között, melyik bírná jobban?

(#48) kurtuzov válasza s4tch (#47) üzenetére

kurtuzov
(senior tag)

A ház minőségével nincs bajom (leszámítva a billentyűzetet), egy korábbi gépem Tucano sleeve-jébe rakva hurcibálom én is szinte minden nap. Ez egy vékony gép, nekem a fele akkora súly megéri az atombunker merevséggel szemben.

(#49) Spoortcyty

Spoortcyty
(kvázi-tag)

Vostro Userek!

az ujjlenyomat olvasó életre keltéséhez nincs valami ötletetek? :F
a hivatalos vostro 'validity sensor' drivert letöltöttem, felraktam, de semmi nem történt. eszközkezelőben azt írja a win, hogy a hardver megfelelően működik, illesztőprogram is rendben etc. etc. de más semmit nem találok arra vonatkozóan, hogy hol kell szöszölni a sensor beállításaival.
vezérlőpult>biometrikus eszközöknél "nincs csatlakoztatott ujjlenyomat olvasó, vagy más program használja"
A gép ubuntuval jött, most 64bites ultimate win7 van rajta.

nexus5

(#50) s4tch válasza kurtuzov (#48) üzenetére

s4tch
(PH! kedvence)

Gránit merevség nélkül is lehet tartós egy gép(ház), az a legkevesebb. Viszont 2-3 évet ki kéne bírnia. Hogy látod, fogja tűrni a napi cipelést?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.