Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz D1Rect #15 üzenetére

    Pedig van rajtuk nyomás, hogy az 1 szálas teljesítményt emeljék, erre van szüksége a játékosoknak DX12 ide vagy oda. Ha nem is változik az architektúra skálázódása Clock/V, de jobb minőségű lesz a szilícium, akkor lehet hogy bevállalnak 4,5GHz+-t amit csak 1-2 mag kapna meg egyszerre a hat-ból, turbó gyanánt.
    Az IHS ezzel az kis alapterülettel eddig 4 magos processzorokat szolgált ki, max. 95W-os TDP-vel, és ebben kell megjelennie egy olyan CPU-nak, aminek minden szempontból(+2 mag és nagyobb turbó) jobbnak kellene lennie mint a 6700K-nak.
    Én nem látom lehetetlennek hogy ehhez az igényhez bedobják a folyadék hűtést, ami gyorsan elvezeti a 1,5X annyi mag hőjét, probléma nélkül.
    Egy 1,5-1,6X-os teljesítményű processzorhoz, amit a mostani 1151 foglalat kiszolgálna, szerintem nem kérdezné meg senki, hogy miért nem elég egy 20dolláros hűtő, és amúgy eddig sem csomagoltak hozzájuk hűtőt, hiába vettél dobozos processzort.

    Én nem 6mag+HT@3,2-3,8Ghz-s processzorokat várok az új, Desktop és HEDT közé ékelődő szegmensbe, mert olyan már van, és nem a játékosokat célozza. Nekik egyelőre jobb választás a 6700K a magasabb órajel/nagyobb IPC miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák