Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    Szerintem először egy normális Linux OS kellene, normális alapvető programokkal, ami odavonzza a felhasználókat, aztán lehet álmodozni a Linuxos játékokról.

    Pl egy normális böngésző pl felhős mentéssel, Egyszerűen csak belépsz, és azok a kedvencek, gyors hívó ablakok stb azonnal be is töltődik amit windows-on használtál. kellene egy normális levelező a thunderbird az minden, csak nem az. Nem kellene minden bokorban jelszót sem kérni, ettől egy átlag mezei júzer rosszul lesz.

    Én inkább úgy próbálnám ezt felépíteni, hogy először készítenék programokat Windowsra, amivel a felhasználókat megismertetném, a visszajelzéseik alapján fejleszteném, szerteágazóan felhős mentéssel, aztán jöhet az OS ahol ezek a programok elérhetők és megfejelném valamivel még. Plusz tárhely, rendszerbeállítások felhős mentése stb, olyan dolgokkal amik Windowson nincsenek, Windowsos változatban sincsenek, de a felhasználóknak vannak rá igényeik.

    Ez igaz lehet játékokra is. Készíteni egy ingyenes játékot Windowsra, ami nagyon-nagyon sok játékost bevonz, majd jöhet a Linuxos port, amiben többet kínálni a játékosnak.

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Bici #3 üzenetére

    Hmmm, nem is tudom. Ma mindenki (illetve baromi sokan) kicsit a közösségi hálókon él, pl lehetne valami olyasmi, mint a BlackBerry-ken a Hub, ahol az összes üzenetedet egy helyen tudod kezelni, mail, face, viber, twitter... egy verziót PC-re, amivel meg lehet ismertetni az egészet a felhasználókkal, majd Linuxon valami plusz funkcióval kiegészíteni, ami odavonzza őket,

    Vagy egy-két játék. Pl valami F2P FPS, vagy ilyen WoW szerű valami, amit először PC-re kiadni, ahol nagyon sok felhasználó van jelen, majd elkészíteni a Linuxos verziót, amiben többet kínálni, és ezt a felhasználók felé is jól kommunikálni, hogy az a verzió mivel kínál többet. Gyorsabb fejlődés, plusz fegyverek, pályák, más játékmódok. Tudom is én, most hirtelen ezek jutottak az eszembe.

    De előbb szerintem mindenképpen windowson kell kialakítani egy tábort, akik nyitottak az újdonságokra, és akikben kialakítható a váltás igénye.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz imibogyo #5 üzenetére

    Én megpróbáltam, de nekem ez nem sikerült.

    Azt gondolom a felhős mentés és átvitel lehetősége és egyszerűsége egy vonzó opció.

    Én magamból indultam ki, én klienst használok, és igénylek is. Nem akarok minden sz@rért belépegetni egyik másik harmadik e-mailre, itt egy helyre jön minden 1-2 kattintás és minden ott van tudom kinek akarok válaszolni stb. Szerintem aki több mail-t használ annak hasznos egy jó ilyen kliens.

    Ezt az engedély nélküli felpakolást is meg lehetne oldani elég egyszerűen, csak a OS saját "boltjából" telepíthetsz, ellenőrzött és minősített programot. Ez sem lenne mindenki számára vonzó, mert a rendszerbuherátorok meg lennének lőve, de egy átlag felhasználónak könnyebbség lenne, hogy csak rákattint egy programra ami kell neki és az szépen feltelepül. szintén mint a Blackberry-n. Jó ott is van, hogy kell jelszó, de nem kéri minden bokorban.

    Miért akarna váltani bárki is, egy ingyenes az OS, nem kell machinátorkodni, hogy működjön. Kettő a megszokott programokat kapod, csak plusz funkciókkal kibővítve, és még mindig ingyen. Három (azt kell tenni mint az Apple tett, igaz ezt megfelelően kommunikálni kell) egy egyedi világot kapsz, ahol különlegesnek, egyedinek érezheted magad, nem úgy mint egy átlagos Win user. Az iPhone-nál ez a stratégia nagyon jól bevált.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Bici #13 üzenetére

    Lehet és ez sajnálatos. Én szívesen váltanék Win-ről, ezzel a 8-cal megkezdett iránnyal csúnyán nem vagyok kibékülve, de nem igazán van mire, nem sikerült semmilyen más OS-sel kibékülnöm.

    Nem tudom mik történnek Linuxon fronton, az elmúlt időszakban nem igazán volt hangulatom Linuxnak újfent nekifutni...

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz vicze #15 üzenetére

    Ja win 8-cal (8.1 és 10) kapsz egy egyedi világot, amit úgy erőszakolnak rád! Hát köszi, de köszi nem kell. Azért folyik a csapból is, mert le akarják nyomni, ha kell WC kefével is az emberek torkán!

    Jobs ezt nagyon jól kitalálta, nem?! Ő a stratégiát abszolút erre az egyediségre és különlegességre építette az első iPhonoknál és bevált, ami mára már egyfajta csoportba tartozást szimbolizál, egy különleges világba tartozást.

    Nem, 1-1.5 éve. A legutóbb egy Kubuntuval próbálkoztam ami csúnyán kiakasztott, feltelepítettem telepítésnél jelszó megadás, majd belépnék hibás jelszó, mi a khm van? Nem fogadta el, mondom ok, lehet elírtam valamit újra, ezt eljátszotta 3* is, na ezek után elég is volt. Előtte egy sima Ubuntuval szenvedtem, mert egy rühes Catalystot nem sikerült feltelepíteni. Most komolyan alapból mi a fészkes fenéért nem lehet felismerni egy VGA-t és annak a ventilátorát szabályozni és üresjáratba nem 100%-on járatni? 10 perc után már zúgott a fejem tőle. Úgyhogy akkor sem húzta túl sokáig az ismerkedés, mert szimplán elegem lett. Persze biztos én vagyok a hülye, elismerem, és az efféle baszakodáshoz nincs is türelmem, de egy alapvető rendszer komponenst, miért nem lehet alapból megfelelően kezelni? És így hogy akarnak új felhasználókra szert tenni?

    (#17) qqcqqc: Nincs az az isten, hogy google bármijét is használjam!

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz King Unique #21 üzenetére

    Hát épp ez az, hogy nincs meg.Se funkció se marketing, se semmi! :( Sőt még program se.

    Na ja a DX12 még egy ok lesz.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz hakosh #24 üzenetére

    Operában van igen, de az Opera Linuxos változatát nem ismerem, nem tudom abban milyen funkciók vannak...

    Lehet kicsit csak rá kéne szánnom magam foglalkozni vele (mármint a Linuxszal), jobban képbe legyek! :D

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz CPT.Pirk #30 üzenetére

    (#30) CPT.Pirk: Egy Kubuntut letöltöttem és kiírtam egy újraírható lemezre, az jó lesz?

    (#31) buherton: Az a helyzet, hogy nem vagyok valami türelmes fajta, én vagyok az aki felteszi a legkellemetlenebb kérdést amit csak fel lehet tenni: "Működik?" Működik flottul, egyértelműen, problémák nélkül? Nem? Akkor változtatni kell valamin. Én nem akarok utánaolvasni sehol sem, hogy mi a f@szom a gond és hogy tudom megoldani, ez nem a felhasználó dolga. (nekem meg türelmem nincs hozzá, használni akarom, nem kínlódni egyáltalán az elindításával. Egy programnak úgy kell működnie, hogy az egyértelmű legyen a felhasználó számára, vagy ha valami egyéb igénye van azt jelezze a felhasználó felé, pl külső plug-in. Vagy mondjuk mellékeljék. Az mondjuk nem baj, ha önkényesen nem kezdi letöltögetni, de a felhasználó tudja legalább mi kell. (Most lehet majd azt írjátok, hogy hát a Linux már ezt is jelzi! :D Nem tudom, majd leírom a tapasztaltakat.)

    (#35) sg22: Van egy üres 160-as HDD-m úgyhogy majd este rászánom az időt és újfent megpróbálkozom egy Kubuntu telepítésével. Ránézésre ez tűnik a legszimpatikusabbnak, legalábbis az általam ismertek közül.

    Google alkalmazást nem használok. A Firefox sync talán csak a kedvenceket menti el, de pl a speed dialt nem, de abban legalább van lehetőség külön fájlba mentésre. De ebből a szempontból az Opera sokkal jobb illetve a Maxthon, azzal csak az a baj, hogy a dial oldalak és elemek száma korlátozott. 9 oldal és csak 12 elem oldalanként ez nekem nem elég. Az új Operáról nem tudok semmit, nálam a 12.17-nél megállt az élet, akarom mondani az Opera fejlődése.

    A thunderbirdtől rosszul vagyok, a Windows Live Mail viszont nagyon jó. Ilyen kellene Linuxra is.

    Az igaz, hogy van egy csomó program, de azok félkészek, nem működnek igazán jól és nem fejlesztik őket tovább. Pedig épp erre lenne szükség a folyamatos fejlesztésre.

    A windows nem kér jelszót elég neki egy OK. Már ha a UAC be van kapcsolva, azt hiszem ha kilövik akkor még az sem kell, ezt nem tudom biztosan. Nincs baj azzal, hogy jelszó kell, de ne kelljen túl sok mindenhez. Ez Blackberry-ken nagyon jól meg van oldva. Én legalábbis a BB10-et imádom.

    DOTA 2 pl remek példa, hogy kapcsolódjunk a cikk témájához, egy ilyen játékkal kellene előállnia a Canonicalnak, először Windowsra, aztán Linuxra és Linuxon többet adni, a játékosoknak, gyorsabb fejlődést, vagy ha Linuxot használsz akkor elérhetsz/használhatsz olyan elemeket/tárgyakat a játékon belül amit Windowson nem.

    A játék amúgy elég nagy gond, pl Steamen több mint 100 játékom van Originen és Uplayen is akad pár. Azokból nem is tudom van-e olyan ami lenne Linuxra.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz leviske #63 üzenetére

    Se a nv exkluzivitás, se a Mantle szerintem nem jó, ugyanis mindegyik egy gyártóhoz kötött. Ráadásul nv esetében az APU-k jelentősége lényegében 0-ra csökkenne. Az pedig senkinek sem jó. Egy olyan grafikus API kellene amit mindenki, de legalább a 2 APU gyártó az AMD és az Intel támogat. De nem olyan mint az OGL. Ami tele van opcionális dolgokkal. Ebből a szempontból szerintem az lenne a jó, ha akár a GLNEXT-re építve, fixen meghatározott featurelistával állnának elő, mit és hogyan kell támogatni. Ami lehet hogy kisebb mint az APU-k tudása, viszont a fejlesztőknek könnyebbség, mert ott van egyértelműen, hogy mit tud az API mit hogyan kell támogatni és ezáltal szerintem jobban optimalizált programok születhetnek, amik a Windowsos DX-es verzióval is felveszik a versenyt, sebességben és minőségben egyaránt.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák