Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Duck663 #2 üzenetére

    Konkrétan milyen programokra gondolsz, amikkel át lehet csábítani linuxra a felhasználókat?
    Amiket említettél, szerintem nem életképesek, mert a böngésző kínálat IE kivételével kb. azonos linuxon is, levelező klienssel meg nem lehetne sokat elérni, mert manapság kb. senki nem használ asztali levelezőt.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • imibogyo

    veterán

    válasz Duck663 #2 üzenetére

    Szerintem először egy normális Linux OS kellene....
    Érdekes én már 3-4 éve tökéletesen tudok Linux alatt létezni, még dolgozni is. Pedig használok mellette bőven több fajta Win-t is, tehát van tapasztalat mind a két oldalról. Vannak nehézségek (mostanában egyre ritkábban, ahogy jön a rutin), vannak programok melyeknek nincs, vagy messze nem olyan színvonalú a Linuxos alternatívája (erre tartok Win-t is a gépen), de ha ezek a lyukak be lennének tömve (játékokat is ide értve), akkor azonnal szüntetném is meg a dual-boot-ot. Egyébként olyan 80-20 arányban használom a Linuxot a Win-el szemben. Szóval tényleg csak játszani és egy-két spéci program miatt lépek át Win-re.

    Pl egy normális böngésző pl felhős mentéssel.....Plusz tárhely, rendszerbeállítások felhős mentése Ez sosem hiányzott például nekem, ha annyira Win-es lennék, ezzel biztosan nem csábítanának át.

    kellene egy normális levelező
    Az ismerősi körömben szinte már senki sem használ klienst. Minek? Annyi online jó levelező van, hogy nincs értelme géphez kötni a levelezést (OneDrive-Hotmail, Gmail stb.).

    Nem kellene minden bokorban jelszót sem kérni, ettől egy átlag mezei júzer rosszul lesz. Viszont pont emiatt ugyanez az átlag user nem vágja olyan gyorsan haza a rendszerét, mint Win-en, nem pakol fel engedély nélkül minden vackot. Miért kéne a "szinte egyetlen" tényleg jól működő dolgot hazavágni? Én is anno abszolút kezdőként kezdtem a Linuxozást, de pont nem ezzel volt a legtöbb bajom. A különböző tevékenységekhez kapcsolódó jogosultságkezelés szerintem messze jobb, mint Win-en.

    Én inkább úgy próbálnám ezt felépíteni, hogy először készítenék programokat Windowsra, amivel a felhasználókat megismertetném, a visszajelzéseik alapján fejleszteném, szerteágazóan felhős mentéssel... És ezután, miért is akarna váltani a user? Most is pont ez van. "Mindenki" Win-en nő fel és el sem tudja képzelni, hogy van alternatíva. Ha pedig mégis ráveszi magát a kipróbálásra, akkor nagy részük az ilyen embereknek sírva mennek vissza pár nap után a megszokott környezetbe. Pedig csak egy kis türelem kellene és belejönne, mert gondolom anno a Win-nek sem 2 nap alatt tanulta meg a csínját-bínját.

    Szerintem egyébként nem kell a Linuxból Win-t csinálni. Ha jönnének normális appok és játékok, megfelelő portolással és optimalizációval, akkor nem kellene a Linux "lényegét" eldobni. :N

    [ Szerkesztve ]

  • qqcqqc

    őstag

    válasz Duck663 #2 üzenetére

    "egy normális böngésző pl felhős mentéssel, Egyszerűen csak belépsz, és azok a kedvencek, gyors hívó ablakok stb azonnal be is töltődik amit windows-on használtál."

    Chrome-chromium-nak hívják, amit hiányolsz, és létezik

  • hakosh

    tag

    válasz Duck663 #2 üzenetére

    "Pl egy normális böngésző pl felhős mentéssel, Egyszerűen csak belépsz, és azok a kedvencek, gyors hívó ablakok stb azonnal be is töltődik amit windows-on használtál."

    Ezt melyik böngésző nem tudja? Ez már évek óta létezik Firefoxban, Chrome-ban és tudtommal Operában is

    [ Szerkesztve ]

  • sg22

    senior tag

    válasz Duck663 #2 üzenetére

    normalis linux OS ? van kismillio, valasszal nyugodtan.

    normalis programok? majdnem minden windowsos programnak van ingyenes linuxos alternativaja.

    normalis bongeszo felhos mentessel? tedd fel a google-chromet, de szeirntem a default firefox is tudja ezt

    normalis levelezo? 100 millio levelezo kliens van linuxra, en speciel a thunderbirdot hasznalom, nekem tokeletesen megfelel

    nem ker minden bokorban jelszot, csak ha valtoztatni akarsz a rendszeren valamit, tudtommal windowson is igy megy (pl felraksz valami programot)

    az a baj a linuxos jatekokkal (mar ami van linuxra) hogy openGL-lel megy, regi fejlesztes, sokkal csunyabb mint DX-en, de en bevallalnam ha lennenek ra jatekok (pl dota 2 van mondjuk)

    Linux-szal dolgozok mar 2 eve, elotte csak desktop-kent hasznaltam, el sem ferne ide ha le kene irnom hogy mennyivel jobb mint egy szaros windows (mondom ugy h 15 eve hasznalok windowst minden nap, otthon is az van)

    what should I do about this?!

Új hozzászólás Aktív témák