Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz defiant9 #64 üzenetére

    Tévedés, én csak onnan kezdve váltottam kicsit stílust, ahol beszólt itt nekem egy figura, eléggé arcátlan módon. Sokan megmondhatják, én szívesen átadok a tudásomból, fórumokon, hobbiból. De amikor hülyének néznek, vagy nyilvánvaló butaságokról akarnak meggyőzni, azt már nem nagyon bírom.

    De te akartad, én szóltam, hogy a vesztedbe rohansz.

    A valóságban azonban egy zajos térbe tett párhuzamos vezetőt az scope-ra téve látni fogjuk a zajt, illetve halljuk ha olyan frekvenciájú.

    Hagyjuk ezt, erre még külön allergiás vagyok. Letörne a kezed, ha azt írnád, hogy "szkópra téve", vagy pláne "oszcilloszkópra"? Ez egy magyar fórum, minek kell itt majomkodni?

    Meg tudnád mondani, hogyan csatlakoztatod a szkópot, illetve hogyan kell szakszerű mérést végezni egy ilyen esetben, amikor földfüggetlen, szimmetrikus jelátvitelről beszélünk, az oszcilloszkóp pedig köztudomásúan aszimmetrikus bemenettel rendelkezik, vagyis földelt viszonyítási ponttal?

    a valóságban nem ugyanaz a jel indukálódik a két vezetéken, sarkítva valahogy így:

    Te miről beszélsz ilyenkor? Ha nem ugyanaz indukálódna, akkor a zavar durva feszültségkülönbséget okozna a két ér között, ami megengedhetetlen. Akkor feleslegesen alkalmaztunk érpárat, aminek épp ez a dolga, vagyis a megfelelő közösmódusú zavarelnyomás.

    A rajzod nem bizonyít semmit az állításoddal kapcsolatban, minek ástad ezt elő? Valójában épp engem igazol: tökmindegy, hogy csavart vagy párhuzamos. Ugyanaz történik, mindkét esetben.

    Szerintem azt nem bírod megérteni, hogy amikor a spirálban a vezeték, az erővonalak hatásához képest hajlik ide-oda (de ez nem is tudom értelmesen megfogalmazni, érezni kell), az egyeneshez vezetékhez hol több, hol kevesebb indukálódik benne, vagyis végeredményben nem történt semmi, mert a kis többletek és a kis mínuszok pont kiegyenlítik egymást. Mintha egyenes lenne.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/UTP

    "Emellett a vezetékek párosával össze vannak sodorva, így csökkentve az elektromágneses és rádiófrekvenciás interferencia jeltorzító hatását. Az árnyékolatlan érpárok közötti áthallást úgy csökkentik, hogy az egyes párokat eltérő mértékben sodorják."

    http://hadmernok.hu/2011_3_horvatht_1.pdf

    "A ma használatos kábelek több, általában 4 érpárból állnak, amelyek spirális formában meg vannak csavarva, ezáltal csökkentve az érpárok közötti esetleges interferenciát."

    http://www.ms.sapientia.ro/~vajdat/education/computernetworks/Szamitogep%20Halozatok%20kabelezese.pdf

    "A legrégebbi és még ma is elterjedt átviteli közeg a csavart érpár (Unshielded Twisted Pair = UTP). A huzalok egymás köré spirálisan vannak tekerve, hogy csökkentsék az egymás közötti elektromos kölcsönhatást. Két párhuzamos huzal ugyanis antennaként is működik, szemben a csavart érpárral."

    Most akkor én is ezt mondtam, vagy ezt mondtam?

    Ha ugyanaz a jel indukálódna akkor valóban egyáltalán nem is lenne zaj probléma.

    Hibásan látod azt hogy a csavart érpáron a vevőpont mindkét vezetékén megjelenik a zaj. Csavart érpáron egy szuper árnyékolt referencia kábelhez képest sem mérhető ki (jelentős)zaj egyik éren sem, míg szalagkábelen ott világít.

    Teljesen félrebeszélsz ember, gondolkozz már, vagy kérdezz meg egy okosabbat... Szerintem neked még arról sincs fogalmad, hogy a hagyományos TV-szalagkábel miért nem csavart.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák