Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Vigilante #36 üzenetére

    "A monitorom is ennek köszönheti a mindössze 25W-os fogyasztását!"

    Nem igazán... Az átlag fehér LED-ek nem sokkal hatékonyabbak, mint a CCFL. Az újabb LCD panelek fényáteresztése viszont sokat javult az elmúlt években, így a háttérvilágítás intenzitása csökkenhetett. Más szóval, CCFL-lel is kevesebbet fogyasztanak. De persze jól hangzik az "alacsony fogyasztású LED" marketingszöveg...

    (#41) dabadab: Hogyan állíthatod ilyen bizonyossággal, hogy marhaság? A nyomtatós dolog pl. közismert volt... Az sem éppen elképzelhetetlen, hogy a hagyományos izzóknál szándékosan korlátozták be az élettartamot. Az is elég nyilvánvaló, hogy a legtöbb terméket manapság nem éppen 30 évre tervezik... (Hogy mennyire lövik be pl. a gariidő lejártát, arról már lehetne vitatkozni. Azt mondanám, nem jellemző, de előfordulhatnak ilyen esetek.)

    (#89) Silentfrog: "Én azt mondom a led jobb mint az energiatakarékos nem kell megvárni ,hogy bemelegedjen és normális fénye legyen ,nem árt neki a kapcsolgatás és tovább is birja a fogyasztásról ne is beszéljünk."

    Maga a LED bírja a kapcsolgatást (a szabályozható fényerejű LED-eknél pl. a legtöbbször PWM szabályzást alkalmaznak, na ott aztán van kapcsolgatás), de az elektronikája nem feltétlen jobb, mint a kompakt fénycsöveké... (A dimmelhetőeké nyilván jobb.)

    (#101) Lompos48: "A plazma esetén nem tudom mi éget be."

    Lehetséges lenne, hogy nem hallottál még a plazma tévék "beégéséről"?
    (Egyébként a "mi éget be" nem "mi égett be" akart lenni? Vagy azt nem tudod, hogy mitől ég be?) Nos, nem tudom, milyen oknál fogva, de a foszfor (illetve fénypor) "fárad". A fénycső is és a fénypor alapú normál fehér LED fénye is megadott idő után a felére esik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák