Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz dezz #134 üzenetére

    OK. :R Most mondjam azt, hogy plazma TVt csak távolról láttam? :D

    A fénycső is és a fénypor alapú normál fehér LED fénye is megadott idő után a felére esik.

    Az elsőt tudom, a másodikat még nem tapasztaltam.

    [ Szerkesztve ]

  • mzso

    veterán

    válasz dezz #134 üzenetére

    "Az sem éppen elképzelhetetlen, hogy a hagyományos izzóknál szándékosan korlátozták be az élettartamot. Az is elég nyilvánvaló, hogy a legtöbb"

    Ott nincs mivel trükközni. Csak úgy lenne nagyobb az élettartam, hogyha kevésbé izzítanák viszont az nem tetszene az embreknek, hogyha alig pislákolna, de zabálná az áramot.

    "Az átlag fehér LED-ek nem sokkal hatékonyabbak, mint a CCFL."
    Szerintem inkább a régebbiekre lehet igaz. Manapság a legköltséghatékonyabb LED-es fényforrások mint ilyen 90-105 lm/W-osak, ami elektronikával együtt van.

    "Foszforos fehér LED-ből két fajta van, az egyik UV LED, a másik kék LED alapú. Az utóbbi az elterjedtebb és itt a foszfor degradációja jóval lassabb, mert nem a teljes fénymennyiség kerül hullámhossz-konverzióra a foszfor által."
    Ezek a "foszfor"-ok mind ugyanolyan jellegűek? Múltkor beszéltünk az oleddel kapcsolatban, de már nem emlékszem, hogy csak meglehetősen hatékonyak vagy tartósak is voltak.

    "(Lásd kínai villogtatós karácsonyfaégő-füzér a végsőkig kihajott FET-ekkel: érdekes módon nem hirtelen húnynak ki a fázisok, hanem fokozatosan, néhány hét alatt.)"
    Én piacon vettem egyet két (vagy három) karácsonnyal ezelőtt olcsóért. Egy karácsony alatt mehet vagy 3-4 hetet minimum, de még eddig 0 baja volt. Tavaly beújítottam egy hasonlót, de annak sem volt semmi baja egy szezon alatt.

Új hozzászólás Aktív témák