Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz Vikthor #3 üzenetére

    Azért azt tegyük hozzá, hogy elvileg ez tud majd 4k 120-at is, egy olyan cserélhető obis gép meg nem ennyibe kerül :)

    Nozs23: Tényleg nem, beérkező fénymennyiség az kb azonos. Viszont ebben legalább van blende. Szerintem ez videózni lesz komoly cucc.

    Azonban az igaz, hogy 400 körül lenne jó ajánlat.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz joey04 #22 üzenetére

    Meglátjuk, ezzel meglövöd a RAW-ot, és lesz benne tartalék. Az a néhány fotó, amit Feltűnésviszketegség Tony lőtt a videójában, elég ígéretesnek tűnik. Különösen a hosszú záridős, bracketinges képek. A követő fókusz is elég jónak tűnt.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz nozs23 #21 üzenetére

    Elég jó, részletes cikk. Igaz, nem használja a teljes 1" szenzort, viszont van olyan üzemmódja, hogy 4-es burst-öt lő, és úgy csinál pixel binninget. A 4k 120 is elég komoly, ráadásul vissza lehet nézni a 120hz-es kijelzőn.

    Ezen felül, hiába nem használja az 1"-es szenzort, azért egy részét tudja EIS-re használni:
    "Since there's extra, under-utilized surface are on that 1"-type sensor that is still covered by the imaging circle projected by the main lens, 4K 16:9 video cleverly uses a slightly wider field-of-view than is available for 4:3 stills, since those extra pixels are available. That means there's less of a final crop after electronic image stabilization - clever!"
    És van OIS is.

    sheratan: egy részét tudja is. Nézd meg a dpreview-os cikket.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz HThomas #31 üzenetére

    OIS, EIS esetén használja a szenzor egy részét, ha jól értem.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz BusinessGuy #59 üzenetére

    Az ugye megvan, hogy ez a cucc tud 4k120-at, illetve komoly képstabit, brutál sorozatot, követő fókuszt, meg egy csomó más nyalánkságot?

    Igen, "automata" módban nem fogsz tőle elájulni, de egy komoly DSLR vagy MILC géppel sem full automata módban fotózol. A kérdés az, hogy full manuál beállítsok esetén, mennyi tartalék van a RAW-ban, mit tud bracketingelve, milyen tiszta a videó kimenet, stb.

    Ha nem érted, nem neked való.

    Ettől függetlenül, én is túlárazottnak tartom, minimum 100e forinttal olcsóbban kéne adni. :D
    Ne azért húzd le, mert drága.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz Cecevok #74 üzenetére

    Nem értek egyet. Mindenhol a csapból is az folyik, hogy a telefon az új kompakt. Kompaktokból is volt/van prémium vonal, több beállítási lehetőséggel, nagyobb szenzorral, sokkal drágábban. Miért ne lehetne ilyen telefonból is? Ha point and shootnak használod, akkor valószínűleg nem neked készült :) nincs ezzel baj.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz nozs23 #77 üzenetére

    Én nem mosnám össze a prémium kompaktot a point and shoottal. Aki tele van pénzzel, nyilván vett prémium kompaktot vaktában kattintgatni, de nem (feltétlenül) ők voltak a célcsoport. Meglepődnél, hány ember vett komolyabb felhasználásra kompakt gépet, pl újságírók közül is. Egy kicsit hülye hasonlattal ez olyan, mintha egy GSX-R 1000-nek felrónád, hogy a városban motorozni nem az igazi rajta.

    Én nem gondolnám, hogy egy csillagászati összegért kijött, "Pro"-ként árult Sony telefon-kamerát kizárólag point and shoot-ként kell nézni. Az RX100 / A9 féle stacked szenzort nem osztogatják ingyen, ha azt nézem, hogy ezt dobták rá egy alapból csúcskategóriás telefonra. Ettől függetlenül, nyilván összevethető a "point and shoot" üzemmódban is, (szerintem) ott sem teljesít rosszul, és ez nem olyan dolog, amin egy szoftveres frissítéssel ne lehetne tovább javítani. Mindenesetre, a telefonokkal már elhagytuk a belépő (olcsó) kompaktok szintjét, és egyáltalán nem gondolnám, hogy az XPeria produkciója szörnyű lenne, különösen a színek és a részletek szempontjából. Szóval ha "point and shoot" módban használod, nem kapsz vállalhatatlan eredményt, ott van a legjobbak között.

    Azonban, lehet úgy is nézni ezt egy telefont, hogy képes lehet-e egy 200 ezer forintos prémium kompaktot kiváltani, képminőség, videó (VLOG) és manuális fuknciók szempontjából? Egy egy iPhone-nal kapcsolatban nyilván nem merül így fel, mivel sok dolgot helyetted dönt el (ami point and shoot-ként az előnyére is válik). Én továbbra sem értem, hogy miért csak egy féle nézőpontból vizsgáljuk ezt a terméket (point and shoot telefon), és nem a telefonok és a prémium kompaktok határára pozícionált terméknek, ami vonzó lehet a fotózás iránt komolyabban érdeklődők számára.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz nozs23 #117 üzenetére

    "Azt irtam, hogy point and shootkent nem olyan jo, mint a konkurencia, de ketszer annyiba kerul."

    Ez legalábbis véleményes. Alapvetően egyetértek a GSMArena cikkben foglaltakkal, miszerint a színek természetesebbek, és több részletet őriz meg az XPeria. Ez nem feltétlenül rossz. Jó fényviszonyok mellett, ha "lerekeszeled" a blendével, és úgy használod point & shootként, tovább javul az élesség stb.
    Szóval ez már kicsit egyéni preferencia - a magánvéleményem az, hogy a mobiltelefonos fotózással együtt járó, kicsit szürrealista HDR színek és túlélesítés lett a sztenderd, így a naturalista megközelítés automatikusan úgy csapódik le a felhasználóknál, minthogy gyengébb lett a képminőség.

    "A szenzor mar ki lett vesezve. Majd akkor elismerem a teljesitmenyet ha nem lesz kukazva a fele"
    Ezt megint nem értem. A telefonról egyértelműen le lett írva, hogy 12MP. Aki ezt el tudja fogadni, azt fogja kapni, amire számít. Ez pontosan az a szituáció, mintha egy 24MP-es modern full frame szenzorra APSC crop lencsét raknék, és ebben az üzemmódban (10,7MP) hasonlítanánk a többi APSC szenzorhoz. Amennyiben nincs szükséged a nagy MP számra, jobb fotókat, nagyobb dinamikát stb fogsz kapni, mint egy APSC szenzor esetén.
    A Sony alpha kamerák esetében legalább 1 FÉ előnye van a nagyobb szenzornak, és Te is tudod, 1 FÉ előnyért sokan százezreket hagynak a boltban.

    Abban mindenképpen egyetértünk, hogy az igazi az lett volna, ha kihasználják a teljes, 13.20 x 8.80mm-es szenzor méretet, és megkapjuk vele a 20MP-t. De a szenzor dinamikája, sebessége stb így is ugyanaz. A MP-t buktad el, de szerintem ezzel (jelenleg) együtt lehet élni, amennyiben maga a szenzor jó. Kicsit hasonló a szitu, mint amikor a 12MP-es és a 108 MP-es Full Frame fotókat hasonlítgatják (youtube tele van vele) és baromi nehéz megmondani a különbséget.

    Jeni: teljesen igazad van, én is ezért tolom egy százezres telefonnal, és egy full frame szettel :D Ettől függetlenül, aki mindent egyben szeretne, és hajlandó a zsebébe nyúlni, az most kapott egy lehetőséget.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz nozs23 #124 üzenetére

    Ja, mert a nagyobb DoF az smafu :D

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz nozs23 #132 üzenetére

    Ha megnézed a GSMarena fotóin pl a farönköt, kisebb a háttérmosás a farönk mögött, amennyiben erre van igény. Azonban messze nem úgy néz ki, mint egy öt évvel ezelőtti miniszenzoros fotó, már csak a dinamika miatt sem, de a részletek is sokkal jobbak.

    Vagy neked nagy háttérmosás = jobb fotó, mindig, minden esetben?

    Ja, és köszönjük az iróniát :)

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz philoxenia #172 üzenetére

    Szerintem tökéletesen igazad van, egyedül a példa nem túl jó, amit hoztál.

    Mobilosok: Lőjetek meg egy ilyet (nagyítani ér!). Ha csak egy lépést teszel közelebb, úgy elrepül, mint a huzat. A mobilos "tele" meg kiváncsi lennék, mennyit ad vissza a szárnyából.

    Hozzátenném, hogy egy a6000 és egy travelzoom volt nálam, szóval nem milliós szett.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz #96241664 #180 üzenetére

    Az én képem egy egyszerű séta közben készült, mindenféle előkészület nélkül. Meg sem kellett magam erőltetni. Ekv. 300mm, ilyet mobillal nem fogsz lőni.

    Dooo kolléga fotói közelítik meg, de ott is látszik, hogy messze nincs annyi részlet, és jóval közelebb kellett menni hozzá - vagy bejön, vagy nem.

    És a telefonom + az a6000 + a travelzoom együtt nem került annyiba, mint egy mostani felső kategóriás telefon.

    De akkor mondom úgy, azzal a szettel, amivel a fotó készült, ez egy átlagos szint, bárki kihozza ezt, meg még sokkal többet.

    Ugyanez mobillal inkább kivétel, mint sem átlag.

    A te képed pedig, megbocsáss, de inkább azt támasztja alá, miért ne fotózzunk mobillal. Monitoron megnyitva látszik, hogy hiányoznak a részletek, kicsit festményszerű az egész.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    De az a baj, hogy hiába linkelünk képeket, meg érvelünk. Lesz mindig sok olyan téma, amit meg lehet lőni mobillal is. Nincs is ezzel baj.

    Hiába linkelek egy-egy olyan fotót, amiről úgy gondolom, hogy ezt viszont mobillal nem lőnéd meg, mert nem látjátok, milyen körülmények között készült, és mit adott volna ki egy mobil, ott, és akkor.

    Mobilon szívás filterezni, különösen átmenetes szűrő nincs, de a CPL is olyan amilyen.

    Focus stacking szívás (Ricardo: maximális tisztelet a makró fotókért, királyak - de ez is megint olyan, hogy egy APSC vagy full frame váz, meg egy dedikált makró obi, és ezeket lazán meg lehet lőni)
    A vakut is hagyjuk. Persze, világítani lehet, de azt így is, úgy is lehet.
    Nincs értelmes ultraszéles.
    Nincs értelmes tele.
    Ezek között váltogatni se olyan egyszerű, mint egy dedikált fényképezőgéppel zoomolni.
    Rekeszelni nem tudsz. Jó, most ezzel a Sony-val igen, két előre beállított rekesz között.
    A háttérmosásba meg a magas ISO-ba ne menjünk bele, az ismert.

    A sorozatfotó is, mint olyan, létezik, de nem tudod úgy kontrollálni, mint egy dedikált váz esetében, pl rövid burst-ök egymás után, végig célra tartva.

    Ráadásul a beállítások gyors változtatása is nyűg.
    Végül, kereső sincs.

    Sokmindenre jó a telefon, szerintem arra, amire az emberek nagy része az olcsó kompaktokat használta, már régen tökéletes, sőt, jobb is annál a szintnél.

    De azért a "nyomok egy gombot és tök oké az eredmény a telefon kijezőjén" és egy rendes fénykép között nagy különbség van.

    Szerintem.

    Én legalábbis azt veszem észre, hogy rohadt kevés olyan fényképezőgéppel készült fotóm van, aminél nem vigyorgok a minőséget látva. Mondjuk jó a szett hozzá, az tény.

    A mobilos fotóimról ugyanez már nem mondható el.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz #96241664 #183 üzenetére

    Ha nem vagy elájulva, hát nem vagy elájulva. Ez konkrétan tök szubjektív, ki mitől teszi le a haját. Akkor linkelj be egy mobilos fotót, amitől te vagy elájulva, és megnézzük. Max én is leírom, hogy meh. :D
    Egyébként nagyon tisztelem azokat, akik a mobilból is kihozzák a maximumot. Én kifejezetten középsz*r fotósnak tartom magam, aki helyett egy csomó mindent megold a techika. Ha telefonnal fotózok, nem is sikerül maradandót alkotni, ezért van dedikált fényképezőgépem.
    (félhomályos gyerekszülinap, gyertyák a tortán, stb, ismerős? Na ezeket én nem tudom telefonnal megoldani, a Sonyval meg igen)

    És sehol sem írtam azt, hogy ne lövöldözzetek mobillal - csak tisztában kell lenni a képességeivel, illetve egy bizonyos szint felett már limitbe ütközik az ember. Szerintem pl mobilon megnyitva is látszik, de egy 32-es monitoron meg különösen, hogy mi a különbség.
    És hidd el, én örülnék a legjobban, ha egy RX100 technikája kompletten elérhető lenne értelmes áron egy mobilban, tuti vennék egyet.

    Kicsit olyan ez, mintha arról beszélnénk, hogy kimegyek a 'Ringre csapatni.
    Lehet Twingo RS-el is? Lehet, és király, nagy élmény. Lehet brutál nagyot csapatni egy két tonnás sokszáz lovas német sportszedánnal? Lehet, még szép, nagy élmény.

    De ha a tizedekre mégy, ha sok kört akarsz menni, akkor van az a szint, amikor egy dedikált versenygép a vége. Ettől persze akik azzal tolják, ők is vezetnek normál autót - és valószínűleg azt is élvezik. És nem kell őket kővel dobálni, hogy deaz emöt is van olyan jó. Attól függ, kinek és mire.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz doooo #185 üzenetére

    Bocs, nem tudtam, hogy ennyit ront a fórummotor a feltöltött képeken.
    Ha megosztanál egy linket (akár privátban) egy jobb minőségű verzióról, szívesen megnézném :)

    Félre ne érts: szerintem fantasztikusak a fotóid, amiket megosztottál, nekem nagyon tetszik. Ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy nem ugyanolyanok voltak a körülmények. Ugyanabból a szituból, amiben te voltál a mobillal, egy fényképezőgéppel is minimum ugyanígy meg lehetett volna lőni a képeket.
    Abban a szituban, amiben én lőttem (a szerintem szép, részletes) szitakötőt, ott a velem mobillal sétálóknak nem lett volna fotója.

    Pont ezért nincs értelme ezen egy fórum keretein belül vitatkozni - és ebben mindannyian egyetértünk. Mindösszesen annyi a tanulság, hogy Hint-et nem nyűgözték le a fényképezőgéppel készült fotók :D

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák