Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz #96241664 #171 üzenetére

    Az a gond, hogy ezek szerint neked is hiába magyarázom, a két kép között a technikai különbséget.
    Egyszerűen nem látom, hogy hol a fókusz a képeken, hol az élesség síkja. Ez a multiexpós RAW ráadásul kicsit csalós, ahhoz képest, hogy én random feltettem egy gépből kiesett .jpg-t, amit a kertben pár másodperc alatt lőttem... PS-el manipulált képet hoztál kettőt nekem meg csak egy minimális élesítés van rajta csak.
    Neked nyilván két portré is egyforma, mindegy milyen gyújtótávolsággal készült.
    Ha annyi időt szántam volna a képre, mint te, az enyém még jobb lenne. De természetesen ez így almát a körtével, hiszen nem ugyanott, nem ugyanakkor készültek a képek. Összehasonlítani meg úgy lehetne. Ha megnézed a liliomot rátható rajta egy igen pici jószág ami éles. Szabad szemmel nem is láttam a fotó készítésekor. Olyat tudsz mutatni mobillal készítve, ahol a kellő háttérmosás mellett PS nélkül persze és egyetlen expóból ezt tudja?
    Mert én erről beszélek, nem arról hogy monitoron megnézve az egész képet, tetszetős-e, vagy nem.
    Utólag kivágva a képből és mondjuk egy olyan címmel, hogy "Egyedül a virág ellen" már egy másik képet kapok,,, Ezt mobillal nem tudnám megcsinálni...[kép]
    Lehet, hogy ti igen...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák